4 najważniejsze przyczyny wypadania włosów

Oceń ten artykuł

Każdego dnia tracimy 80-100 włosów i jest to zupełnie normalne zjawisko. Kiedy jednak wypada ich więcej, może to być przejawem bardzo poważnej choroby…

wypadanie włosów

Wypadanie włosów to sytuacja naturalna ale w pewnych granicach. Kiedy zaczynasz znajdować na poduszce, kanapie, na ubraniu, coraz więcej włosów, to znak, że powinnaś poważnie zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim zastanów się, czy ostatnio przeżywasz jakiś wyjątkowo stresujący okres. Może masz egzaminy na studiach, trudną sytuację  w pracy, kłócisz się z mężem, albo masz problemy z dzieckiem- te wszystkie czynniki mogą wpływać negatywnie na stan twoich nadnerczy i całego układu nerwowego, czego skutkiem będzie właśnie wypadanie włosów.

Niedobór żelaza. To często on (wraz z rozwijającą się anemią) powoduje, że twoje włosy nie trzymają się na głowie, jak dawniej. Zła dieta, mała ilość mięsa, buraków czy brak witaminy C, która pozwala wchłaniać ten pierwiastek, powodują, że spada poziom hemoglobiny. Mała jej ilość we krwi powoduje mniejsze dotlenienie organizmu oraz zmniejszoną dostawę składników odżywczych, czego skutkiem jest apatia, ciągłe zmęczenie, jak również wypadanie włosów oraz łamanie się paznokci.

 bóle

Zespół policystycznych jajników. Ta choroba jest wynikiem zaburzeń hormonalnych w organizmie kobiety, której przejawem jest produkcja zbyt dużej ilości męskich hormonów. To właśnie one wpływają na to, że kobieta ma problemy z zajściem w ciążę, pojawia się u niej tendencja do powstawania mięśniaków, czy zaczyna się typowe dla panów łysienie.

problem

Niedoczynność tarczycy. To również choroba związana z zaburzeniem produkcji hormonów, tym razem jednak typowo tarczycowych. Odpowiedzialne są one za dobry metabolizm i prawidłową kondycję całego ciała. Kiedy pojawiają się zakłócenia w funkcjonowaniu tarczycy np. jej niedoczynność, metabolizm zwalnia, pojawia się zwiększona masa ciała, a wzrost i rozwój włosów zostaje przyhamowany. Czasem ciało tak kiepsko odżywia włosy, że ulegają one naturalnemu osłabieniu, poluzowaniu w korzeniu, co przyczynia się do ich wypadania.

2 thoughts on “4 najważniejsze przyczyny wypadania włosów

  1. Wiadomo, że zawsze lepiej skonsultować z lekarzem czy to jednak nie coś poważniejszego (ze zdrowiem nie ma żartów), ale z działań na własną rękę mogę polecić produkty wzmacniające włosy od nasady (działające od korzenia włosa) – np. seria z komórkami macierzystymi Seboradinu albo specjalna dedykowana na wypadanie włosów (więcej na stronie producenta). Na jesienne pogorszenie stanu włosów jak znalazł 🙂

  2. Często wypadanie włosów jest związane z problemami hormonalnymi. Najlepiej byłoby zrobić badania krwi i sprawdzić co się dzieje w organizmie. U mnie kuracja polegała na uzupełnieniu mikroelementów i witamin H. Cała kuracja trwała dwa miesiące.

Dodaj komentarz

five + eighteen =