TOP 5 najlepsze kosmetyki na rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki z pewnością nie dodadzą Twoim włosom urody. Sprzymierzeńcem utrzymania ich w dobrej kondycji są kosmetyki, które zapobiegną niszczeniu i wysuszaniu. Sprawdź nasze TOP 5 najlepszych kosmetyków na rozdwojone końcówki włosów.

sposób na rozdwojone końcówki

Czy można zapobiec rozdwajaniu się włosów?

Końcówki to część włosa bardzo narażona na szkodliwe działanie temperatury i innych czynników niszczących. To właśnie one niszczą się. jeśli używasz suszarki, lokówki lub prostownicy, a także kiedy stosujesz niewłaściwą szczotkę lub nie spinasz włosów na noc.

Niestety panaceum na rozdwojone już końcówki do tej pory nie wynaleziono. Cóż, żaden kosmetyk nie ma możliwości ich sklejenia lub scalenia. To po prostu niemożliwe. Magiczne rozwiązania, które sprawiają, że wszystkie zniszczenia i rozdwojone końcówki znikają to tylko marketingowa sztuczka. Aby usunąć szkody, trzeba po prostu podciąć końcówki.

Jest jednak i dobra wiadomość. Istnieją kosmetyki, które zapobiegną rozdwajaniu końcówek Twoich włosów w przyszłości. Na rynku jest ich wiele, a my wybraliśmy dla Was 5 najlepszych, które mają w składzie różne składniki. Dzięki temu każda z Was znajdzie coś dla siebie.

Jakich składników szukać w produktach na końcówki?

Odżywcze olejki

Olejki to wspaniały sposób na zabezpieczenie końcówek. Tworzą na włosach ochronny film, który chroni przed utratą nawilżenia. Dzięki temu włosy staną się lepiej chronione każdego dnia.

Silikony

Nie takie silikony straszne, jak je malują. A do tego świetnie sprawdzają się w kosmetykach do włosów, zabezpieczając przed rozdwajaniem. Stosując silikony warto jednak pamiętać o umyciu włosów od czasu do czasu oczyszczającym szamponem

Substancje nawilżające i odżywcze

To składniki, które również znajdziemy w wielu serach na końcówki. Mogą to być proteiny lub humektanty. Znajdziesz je zwłaszcza w produktach o kremowej konsystencji, ale mogą również być dodatkiem do olejków lub silikonowych kosmetyków.

TOP 5 produktów na końcówki

Loreal Absolut Lipidium
Loreal Absolut Lipidium – podwójne serum do końcówek

http://www.fryzomania.pl/loreal-absolut-lipidium-podwojne-serum.html

To ciekawe połączenie olejku i serum na końcówki w jednym opakowaniu. W trakcie aplikacji dwie fazy kosmetyku łączą się. To świetny, sposób jeśli Twoje końcówki potrzebują odżywienia i ochrony, a nie chcesz za każdym razem mieszać różnych produktów, aby uzyskać pożądany efekt.

Alfaparf Semi Di Lino MOISTURE Split Ends
Alfaparf Semi Di Lino MOISTURE Split Ends fluid nawilżający do końcówek włosa

http://www.fryzomania.pl/alfaparf-semi-di-lino-moisture-split-ends-fluid-nawilzajacy-do-koncowek-wlosa-125ml.html

Ten kosmetyk ma delikatną formułę mleczka, dlatego sprawdzi się przy różnych rodzajach włosów. W składzie znajdziesz cukry z miodu akacjowego, które nawilżają i odżywiają końcówki.

Biolage Exquisite Oil Tamanu
Biolage Exquisite Oil Tamanu – lekki olejek do włosów

http://www.fryzomania.pl/biolage-exquisite-oil-tamanu-olejek-do-wlosow-92ml.html

I kolejne olejowe serum, tym razem oparte na olejku tamanu. Sprawdzi się na bardzo delikatnych, kruchych i łamliwych włosach, które potrzebują wzmocnienia. Jednocześnie ten kosmetyk nie obciąży ich zbyt mocno.

Loreal Mythic Oil Rich
Loreal Mythic Oil Rich – kultowy olejek do włosów

http://www.fryzomania.pl/loreal-mythic-oil-rich-olejek-do-wlosow-125ml.html

Ten kultowy już produkt to połączenie olejku arganowego i ryżowego. Dodatkowo jest to bardzo lekkie serum, dlatego sprawdzi się, jeśli nie chcesz bardzo obciążać włosów, ale zależy Ci na ich ochronie przed rozdwajaniem. Dużą zaletą Mythic Oil jest również jego spora wydajność.

Farouk Chi Silk Infusion
Farouk Chi Silk Infusion – jedwab chroniący przed wysoką temperaturą

http://www.fryzomania.pl/farouk-chi-silk-infusion-jedwab-chroniacy-przed-wysoka-temperatura-50ml.html

Ten jedwab do włosów to świetne zabezpieczenie końcówek, jeśli Twoje włosy lubią połączenie protein i silikonów. Nie tylko odżywia, ale również zabezpiecza przed zniszczeniami. Sprawdzi się również jako ochrona przed wysoką temperaturą.

2 thoughts on “TOP 5 najlepsze kosmetyki na rozdwojone końcówki włosów

Dodaj komentarz

13 + 7 =