Fryzomania

6 sposobów na piękne włosy, które powinnaś wdrożyć w swoje życie

Spójrzmy prawdzie w oczy, nasze włosy bardzo często są powodem naszego niezadowolenia. Generalnie narzekamy na wszystko, a bo włosy są zniszczone, suche, nadmiernie puszące, za bardzo kręcone, źle się układają itp. Tymczasem jak się ostatnio dowiedziałam to dużo zależy od naszego podejścia i zaangażowania, a także wdrożenia w nasze codzienne życie kilku prostych sposobów dzięki którym nasze włosy będą po prostu piękne.
piękne włosy
Podczas ostatniej wizyty u fryzjera usłyszałam takie słowa „każda kobieta może mieć piękne, zdrowe i podatne na układanie włosy. Nie trzeba robić nie wiadomo czego. Wystarczy tak naprawdę niewiele pracy by włosy były takie o jakich marzymy”. W związku z tym, że od lat korzystam z usług jednego fryzjera i nieco go poznałam postanowiłam skorzystać z okazji i pociągnąć temat by poznać sekretne sposoby na piękne i zdrowe włosy. Oczywiście nie mogłabym się z Wami nie podzielić swoimi odkryciami. Oto czego się dowiedziałam.

  • Nie eksperymentuj…

Na początku nie bardzo wiedziałam o co chodzi, przecież chyba nikt nie robi ze swoich włosów przedmiotu i nie stosuje na nich różnych, przedziwnych eksperymentów. Dopiero w toku dalszej rozmowy dowiedziałam się o co tak naprawdę chodzi. Otóż jak się okazuje nie należy eksperymentować wciąż z nowymi kosmetykami. Szampon należy dobierać idealnie do stanu naszych włosów. Zadaniem szamponu jest oczyszczenie nie tylko włosów, ale również skóry głowy. Bowiem jak się okazuje, to właśnie zdrowa skóra głowy warunkuje mocne i zdrowe włosy.

  • Zawsze stosuj odżywkę

Zawsze myślałam, że tylko zniszczone czy też suche włosy wymagają odżywienia. Tymczasem jak się okazuje w przypadku każdego rodzaju włosów stosowanie właściwej odżywki ma sens i jest jak najbardziej uzasadnione. „Pielęgnację włosów należy traktować tak samo poważnie, jak pielęgnację twarzy. Doszukując się podobieństw w tym porównaniu, generalnie chodzi o to, że tak jak po umyciu twarzy nakładamy na skórę właściwy krem, to w przypadku pielęgnacji włosów po ich umyciu koniecznie należy nałożyć na nie odpowiednią odżywkę, której zadaniem jest dostarczenie włosom wszelkich niezbędnych składników.

  • Pielęgnuj włosy podczas koloryzacji

I choć mój fryzjer wiedział, że ta kwestia za bardzo mnie nie dotyczy to mimo wszystko przekonałam go żeby podzielił się ze mną swoją wiedzą. Nalegałam na to ze względu na Was, bo przecież wśród Was jest niezliczona ilość kobiet, która systematycznie farbuje swoje włosy. Systematycznie farbowane włosy tuż przy samej skórze są elastyczne i właściwie nawilżone. Niestety im dalej w dół tym gorzej z ich kondycją. Końcówki włosów są z reguły suche i przez to bardzo oporne na prostowanie czy też lokowanie. Dlatego też należy korzystać z profesjonalnych farb do koloryzacji włosów jak na przykład z koloryzacji Inoa, która oparta jest na technologii wykorzystującej drogocenne olejki. Na pewno skorzystam z tej formy kiedy poddam swoje włosy całkowitej metamorfozie.

  • Zadbaj o właściwą dietę

Pisałam już o tym do Was „co należy jeść by mieć piękne i zdrowe włosy” . Teraz tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że właściwa dieta w dużej mierze wpływa na wygląd naszych włosów. Włosom nie służą radykalne głodówki czy też mało treściwa dieta. By włosy były zdrowe potrzebują niezliczonej ilości witamin, mikroelementów które są dostarczane wraz z pokarmem.

  • Stosuj kosmetyki, które zatrzymają czas…

Z wiekiem nasze włosy podobne jak skóra tracą blask i elastyczność. Wolne rodniki zdecydowanie bardziej naruszają ich strukturę. Dlatego tak ważne jest by z upływem czasu stosować odpowiednie kosmetyki, które sprawią, że włosy będą piękne i młode mimo upływających lat.

  • Właściwa ilość ruchu i wypoczynek na świeżym powietrzu

Odpowiednia porcja ćwiczeń czy też ruch na świeżym powietrzu to idealny sposób na stres, który niestety bardzo niekorzystnie wpływa na wygląd i kondycję włosów. Dlatego jak się dowiedziałam, żeby mieć piękne i zdrowe włosy trzeba trochę się poruszać. Można poćwiczyć w domu lub na świeżym powietrzu. Odpowiednia dawka takich form wypoczynku na pewno korzystnie wpłynie na wygląd i kondycję włosów.

Moja rozmowa z zaprzyjaźnionym fryzjerem nie była zbyt długa, ale z pewnością bardzo owocna. Poszerzyłam swoją wiedzę na temat pielęgnacji włosów i teraz dzielę się nią z Wami. A Wy rozmawiacie ze swoimi fryzjerami? Zapewne niejednokrotnie podczas swojej wizyty u fryzjera zdarzyło Wam się dowidzieć kilku rzeczy. Uchylcie rąbka tajemnicy i koniecznie podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. Czekam na Wasze komentarze.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz