Fryzomania

7 skutecznych sposób na „okiełznanie” zbyt puszących się włosów.

Twoje włosy puszą się jak szalone? Nie przejmuj się, za chwilę zdradzę Ci 7 sprawdzonych sposobów na Twój problem. To naprawdę proste triki, dzięki którym szybko i skutecznie uporasz się z niesfornymi kosmykami.

włosy puszące się


Włosy nadmiernie puszące to problem wielu kobiet, nie tylko tych które mają kręcone włosy ale również tych, których włosy są proste. Włosy, które odmawiają posłuszeństwa trudno okiełznać a o układaniu już nie ma mowy bowiem każdy ruch szczotką czy też palcami powoduje, że zaczynają się puszyć jak szalone. Jakie są zatem sposoby na nadmiernie puszące się włosy? Zanim Ci je zdradzę dobrze by było, żebyś poznała przyczyny tego, że Twoje włosy są niesforne i nieposłuszne.

Dlaczego włosy się puszą?

Włosy puszące się to efekt kilku czynników. Przede wszystkim przyczyna tkwi w otwartych łuskach włosów, niskim poziomie nawilżenia oraz niesprzyjających warunków zewnętrznych a dokładnie rzecz ujmując chodzi tu o suche powietrze.


1.Zacznij od nawilżenia

Jeśli chcesz uporać się z nadmiernie puszącymi się włosami przede wszystkim powinnaś zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Nie oszczędzaj na profesjonalnych kosmetykach nawilżających bowiem dzięki nim Twoje włosy będą pod kontrolą a niesfornie odstające kosmyki przejdą w zapomnienie. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa.

2.Zmień szczotkę na grzebień

Szczotkowanie włosów to bardzo korzystny zabieg, podczas którego rozprowadzamy na całej długości włosów naturalne sebum, które korzystnie wpływa na kondycję włosów. Niestety szczotka to nie jest dobra decyzja w przypadku kiedy Twoje włosy się puszą. Zdecydowanie lepiej będzie dla Twoich włosów jeśli zdecydujesz się na grzebień. Wybierz taki, który ma duże, szeroko rozstawione zęby, dzięki niemu Twoje włosy nie będą się tak puszyły.

3.Nie trzyj włosów ręcznikiem

To jest poważny błąd! Nie tylko źle wpływa na kondycję i strukturę Twoich włosów ale dodatkowo powoduje, że Twoje włosy się buntują. Zamiast torturowania włosów w ten sposób proponuję Tobie byś delikatnie osuszyła włosy z nadmiaru wody. Jak to zrobić? Wygnieć włosy delikatnie w ręcznik a nie pocieraj ich.

4.Ogranicz suszenie włosów

Susząc włosy suszarką Twoje włosy jeszcze bardziej się puszą. Najlepiej będzie, jeśli pozwolisz swoim włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli już musisz wysuszyć włosy, to wybierz suszarkę z zimnym powietrzem, które zamknie łuski włosów.

5.Stosuj olejki do włosów

To będzie prawdziwa uczta dla Twoich włosów. Dzięki tego typu kosmetykom perfekcyjnie nawilżysz swoje włosy i w ten sposób zapobiegniesz ich nadmiernemu puszeniu się. Stosuj tego typu kuracje raz w tygodniu, a zobaczysz jak Twoje włosy się zmienią.

6.Zimna woda

Nie oszukujmy się gorąca woda to nie jest to, co włosy lubią najbardziej. A w przypadku kiedy Twoje włosy się puszą to przez to jeszcze bardziej pogarszasz sprawę. Dlatego proponuję byś do płukania włosów zaczęła używać chłodnej wody. Dzięki temu zamkniesz łuski włosów. Zauważysz również zdecydowaną poprawę w rozczesywaniu włosów. Spróbuj, to naprawdę działa!

7.Regularnie podcinaj włosy

Bez wątpienia to najskuteczniejszy zabieg nie tylko na pozbycie się rozdwojonych końcówek ale także na nadmierne puszące się włosy.


A Ty jak radzisz sobie z nadmiernie puszącymi się włosami? Masz na, to jakieś sprawdzone sposoby, które mogłabyś polecić innym czytelniczkom? Jeśli tak, nie zapomnij o tym napisać. Każda wskazówka jest bardzo cenna! Czekam na Twoje komentarze. Do usłyszenia!

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz