Fryzomania

7 zasad prawidłowej pielęgnacji włosów przedłużanych

Przedłużałaś swoje włosy? Jesteś zadowolona z efektu, ale nie bardzo wiesz jak prawidłowo zadbać teraz o swoje włosy? Nie przejmuj się! Już dziś specjalnie dla Ciebie krótki poradnik, który powie Ci w jaki sposób zadbać o swoje przedłużane włosy. Jesteś gotowa?

przedłużane włosy

1) Precyzyjne i dokładnie rozczesywanie.

To podstawa w przypadku codziennej pielęgnacji włosów przedłużanych. Jednak ważne jest by do rozczesywania włosów użyć specjalnej szczotki lub grzebienia, które powstały specjalnie z myślą o włosach przedłużanych. Tego rodzaju akcesoria są bardziej delikatne i przede wszystkim w pełni bezpieczne dla tego rodzaju włosów. Rozczesuj włosy przed każdym ich myciem.

2) Na noc luźny warkocz lub kucyk

Wiązanie włosów w delikatny warkocz lub kucyk w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów. Dodatkowo taka fryzura spowoduje, że Twoje włosy nie będą się plątały oraz nie dojdzie do nadwyrężenia łączeń podczas snu.

3) Włosy wycieraj z wyczuciem

Podczas wycierania włosów musisz być nad wyraz delikatna i ostrożna. Absolutnie nie wolno Ci szarpać i zbyt mocno trzeć włosów. Najlepiej będzie, jeśli po umyciu włosów odciśniesz nadmiar wody w delikatny, miękki ręcznik.

4) Odżywiaj swoje włosy

Absolutnie nie możesz zapomnieć o stosowaniu specjalnej odżywki do włosów, która dostarczy Twoim włosom wszelkich niezbędnych składników odżywczych. W przypadku takich włosów bardzo dobrze sprawdzi się odżywka do włosów uwrażliwionych. Nie zapomnij także o stosowaniu jedwabiu do włosów, dzięki któremu Twoje włosy będą miękkie i błyszczące.

5) Bezpieczne suszenie

Włosy powinnaś suszyć chłodnym lub ciepłym powietrzem. Za wszelką ceną powinnaś unikać zbyt gorącego nadmuchu. Trzymaj suszarkę także w odpowiedniej odległości, najlepiej około 20-30 cm od włosów. Każde suszenie zakończ zimnym powietrzem.

6) Zrezygnuj z tapirowania

Pamiętaj, że ten trik stylizacyjny może bardzo poważnie zaszkodzić Twoim włosom. Włosów przedłużanych absolutnie nie wolno tapirować.

7) Nabłyszczenie i wygładzenie

Dobrze byłoby, gdybyś do pielęgnacji swoich przedłużanych włosów używała kosmetyki nabłyszczające i wygładzające. Dzięki tego rodzaju specyfikom Twoje włosy będą pięknie i zdrowo wyglądały.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz