Cenne wskazówki dotyczące trwałej koloryzacji włosów

04-08-2014

W zasadzie jeśli chodzi o koloryzację włosów to temat jak na razie jest mi dość obcy. Ale ze względu na to, że coraz częściej zastanawiam się nad tym, czy pofarbować włosy, zaczęłam nieco zgłębiać swoją wiedzę w tym temacie. I przyznam szczerze, że napotkałam na kilka informacji, które skusiły mnie do tego, aby napisać o tym do Was. Wydaje mi się, że mogą być one bardzo pomocne dla kobiet, które regularnie farbują włosy. Być może nie wiedziałyście o kilku ważnych sprawach dotyczących koloryzacji włosów, dlatego też chciałabym się z Wami podzielić swoją wiedzą.

trwala koloryzacja wlosow

Zanim pofarbujesz włosy…

Otóż jak się okazuje, zanim przystąpimy do koloryzacji włosów, powinniśmy najpierw bardzo dokładnie się im przyjrzeć. Jeśli okaże się, że nasze włosy są zniszczone, to przed koloryzacją powinniśmy je wzmocnić, odbudować i zregenerować. Jest to o tyle ważne, że z niedomkniętych łusek i zniszczonych włosów, farba wypłukuje się dużo szybciej podczas codziennej pielęgnacji włosów.

10 zasad samodzielnego farbowania włosów

Po pierwsze wybierając farbę do włosów kieruj się swoim naturalnym kolorem. Musisz bowiem pamiętać, że inny odcień danego koloru inaczej będzie wyglądał w przypadku naturalnej blondynki, a inaczej w przypadku szatynki, czy brunetki.

Po drugie, jeśli planujesz zabieg trwałej ondulacji i koloryzacji włosów, to nigdy nie wykonuj ich tego samego dnia. Lepiej jest wykonać najpierw zabieg trwałej ondulacji, a dopiero po kilku dniach zabieg koloryzacji włosów.

Po trzecie, używając pierwszy raz jakąś farbę, koniecznie wykonaj test, czy na pewno nie jesteś na nią uczulona. Żeby wykonać taki test, nanieś odrobinę farby na skórę za uchem i po upływie 30 minut zmyj. Jeśli w ciągu 48 godzin nie pojawi się uczulenie, to spokojnie możesz użyć farby do koloryzacji włosów.

Po czwarte, pamiętaj, że najlepsze właściwości barwiące ma farba po upływie 5- 10 minut. Dlatego nie zwlekaj zbyt długo z nałożeniem farby na swoje włosy.

Po piąte, farbę należy nakładać na suche i czyste włosy.

Po szóste, mieszankę nakładaj, zaczynając od środka głowy w kierunku karku. W następnej kolejności na resztę włosów.

Po siódme, czytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Bardzo uważnie przestrzegaj czasu trzymania farby na włosach. Czas zacznij liczyć od czasu nałożenia ostatniej warstwy.

Po ósme, po zakończonym farbowaniu myj włosy tak długo dopóki woda nie będzie czysta.

Po dziewiąte zabrudzenia powstałe na skórze zmyj specjalistycznymi preparatami, które szybko i skuteczne oczyszczą skórę.

Po dziesiąte, mokre włosy wysusz suszarką z zimnym nawiewem, który domknie łuski włosa i pogłębi kolor.

I co o tym sądzicie? Czy informację którymi, się z Wami dzielę są Wam znane? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii, a także z chęcią zapoznam się z nowymi wiadomościami w tym temacie. Ja też przecież nie wiem wszystkiego, być może Wasza wiedza jest całkowicie inna niż moja. Dlatego z niecierpliwością czekam na odzew z Waszej strony. Jestem przekonana, że dzięki wspólnej wymianie informacji wszyscy zgłębimy swoją wiedzę.

widget po rozwinięciu