Fryzomania

Co musisz wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów?

Wiesz już, że nie musisz dziennie katować włosów prostownicą, by były lśniące i gładkie jak jedwab. Wystarczy, że jedynie zastosujesz zabieg keratynowego prostowania włosów. Jedno popołudnie, a efekt utrzyma się nawet kilka miesięcy. Co trzeba wiedzieć o tym zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów w skrócie

Tak, normalnie używanie prostownicy zaliczane jest do zabiegów wyniszczających Twoje włosy. Jeśli jednak wcześniej nałożysz na nie preparat z czystą keratyną, to efekt będzie odwrotny. Pod wpływem wysokiej temperatury, keratyna przeniknie bowiem w głąb włosa, wygładzając go i wzmacniając. Właściwie nie ma włosów, które nie byłyby wdzięczne za dostarczenie im odpowiedniej dawki keratyny. Od tego, ile keratyny pozostaje w strukturze włosa, zależy ich kondycja i wygląd. Dlatego wprasowanie keratyny do włosów odżywia je i sprawia, że stają się miększe, bardziej lśniące i elegancko proste.

Jak wygląda zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów dzielimy na kilka etapów:

  • mycie włosów szamponem oczyszczającym – polecamy szampon Inoar,
  • nałożenie keratyny (polecana keratyna Inoar, które daje najlepsze efekty!) i zaprasowanie jej odpowiednią prostownicą. Ważne aby prostownica do włosów nagrzewała się do 230 stopni,
  • ponowne mycie włosów szamponem oczyszczającym,
  • nałożenie specjalnej odżywki,
  • ponowne wyprostowanie włosów prostownicą.

Chcąc przeprowadzić taki zabieg, niezależnie czy w domu, czy u fryzjera, należy zaplanować minimum 2 – 3 godziny. Każde pasmo włosów trzeba wyprasować 6 – 7 razy. Zdecydowanie więc cieńsze włosy wyprostujemy szybciej niż włosy grubsze czy bardzo długie. Na każdych jednak keratynę musimy pozostawić na określoną ilość czasu.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne?

Sama keratyna jest bezpieczna dla naszych włosów. Jednakże niektóre komponenty w składzie produktów do keratynowego prostowania mogą już negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie. Mowa o formaldehydzie, który został uznany za rakotwórczy, a przynajmniej mogący wywołać reakcje alergiczne. Unia Europejska uznała, że jeśli stężenie formaldehydu nie przekracza 0,2% w produkcie, to jest on bezpieczny dla naszego zdrowia. Keratyna Encanto czyli produkt bardzo znany na rynku fryzjerskim zawiera formaldehyd w bardzo znikomych śladach ale zawiera. Natomiast w ofercie posiadamy keratynę Alfaparf Keratin Lisse Design Express, która nie zawiera formaldehydu.

Należy też pamiętać, by keratynę nakładać 2 – 3 centymetry od nasady głowy, by nie doprowadzać do reakcji uczuleniowych czy alergicznych.

Zabiegu nie powinny wykonywać też kobiety w ciąży.

Czy po keratynowym prostowaniu włosów można użyć farby z amoniakiem?

Farbowanie włosów nie wpłynie negatywnie na efekt keratynowego prostowania, jeśli zachowamy minimum dwutygodniowy odstęp pomiędzy zabiegami. Do koloryzacji warto stosować jednak profesjonalne farby do włosów. Farby z marketu bowiem mają ogólnie negatywne działanie na nasze włosy i skórę głowy, a także może prowadzić do reakcji alergicznych.

Jak będą wyglądać włosy po wypłukaniu się keratyny?

Wszystko zależy od stosowanych kosmetyków, a także wybranych preparatów do keratynowego prostowania włosów. Jeśli zapewnisz włosom profesjonalną kurację, to nawet po wypłukaniu keratyny, włosy będą w lepszej kondycji, niż przed zastosowaniem zabiegu. W najgorszym wypadku wrócą do stanu poprzedniego.

Po jakie produkty do stylizacji włosów sięgać po keratynowym prostowaniu?

Efekt prostych i lśniących włosów utrzyma się jeszcze dłużej, jeśli sięgniesz po profesjonalne kosmetyki do włosów. Ważne jest więc, by właściwy poziom nawilżenia utrzymać nie tylko bezpośrednio po zabiegu. Kosmetyki, takie jak lakiery do włosów czy pianki mogą natomiast, zwłaszcza przy dziennym stosowaniu, włosy wysuszać, a tym samym prowadzić do nadmiernych i szybkich ubytków keratyny w strukturze włosa. Dlatego dla uniesienia włosów, piankę wcieramy tylko przy nasadzie głowy, gdzie wcześniej nie nakładaliśmy keratyny. Lakiery natomiast warto dobierać takie, które nie będą wysuszać włosów, a je dodatkowo dożywiać. Poniżej polecane kosmetyki po keratynowym prostowaniu włosów:

Inoar Pos Progress zestaw po keratynowym prostowaniu włosów 2x250ml

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design szampon po keratynowym prostowaniu włosów 250ml

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design odżywka po keratynowym prostowaniu włosów 250ml

Jak często myć włosy po keratynowym prostowaniu?

Nie ma, co oczekiwać cudów. Keratyna tak długo będzie miała na nasze włosy zbawienne działanie, jak długo będzie pozostać w ich strukturze. Mycie włosów, nawet specjalnie przeznaczonym do tego szamponem, niestety spowoduje również wypłukiwanie keratyny. Od stosowanych produktów zależy jedynie, w jakim stopniu. Zwykły szampon może spowodować, że włosy już po kilku tygodniach będą przesuszone i szorstkie. Specjalny szampon do włosów opóźni ten proces nawet do kilku miesięcy. Im jednak rzadziej będziemy myć włosy, tym lepiej. Przy założeniu, że włosy umyjemy dwa razy w tygodniu, efekt może się utrzymać nawet do sześciu miesięcy. To jednak zależy od rodzaju włosów. Jeśli włosy szybko się przetłuszczają albo nie chcą się układać, to zdecydowanie sięgaj po szampon tak często, jak tego potrzebujesz, ale zwróć uwagę by był skomponowany z naturalnych składników z dawką keratyny.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz