Czy warto kupić do salonu klimazon fryzjerski?

18-02-2020

Klimazon, co to takiego, jak działa i czy jest potrzebny w profesjonalnym salonie fryzjerskim? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Jeśli chcesz, aby Twój salon fryzjerski postrzegany był jako miejsce, w którym świadczone są usługi na najwyższym poziomie, musisz zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Infrazon fryzjerski, chociaż nie niezbędny, przyda Ci się, jeśli zamierzasz oferować klientom zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne.

infrazon w salonie fryzjerskim

Co to jest infrazon?

Infrazon to urządzenie, które wykorzystuje się podczas takich zabiegów jak: keratynowe prostowanie, koloryzacja, dekoloryzacja, trwała ondulacja, a także do suszenia włosów. Warto podkreślić, że klimazon przydaje się również do rozmaitych kuracji odżywczych. Z pomocą infrazonu fryzjer może przeprowadzić zabiegi przeznaczone dla skóry z łupieżem, włosów wypadających, nadmiernie przetłuszczających się itd.

Jak działa nowoczesny infrazon?

Działanie infrazonów bazuje na promieniowaniu podczerwonym, które wykorzystywane jest jako źródło ciepła. Promieniowanie to pobudza ponadto ruch cząsteczek, sprawia, że składniki aktywne szybciej wnikają we włosy - dotyczy to zarówno kosmetyków do włosów jak i farb. Nowoczesne infrazony to urządzenia łatwe w obsłudze. Z reguły mają panel, z pomocą którego możesz ustawić odpowiedni tryb pracy, tzn. wybrać temperaturę i czas działania adekwatne do kondycji włosów klienta oraz konkretnego zabiegu. Niektóre modele wyposażone zostały ponadto w funkcję chłodnego nawiewu. W przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń możliwe jest też wybranie konkretnego programu np. "suszenie", "odżywianie" albo "koloryzacja".

Standardowy klimazon ma pola grzewcze nad głową, z tyłu i po obydwu jej stronach, w niektórych modelach także z przodu u góry - to właśnie te pola grzewcze emitują promieniowanie podczerwone. Istotne jest, że można włączyć pojedyncze pola lub wszystkie na raz w zależności od tego, czy niezbędne jest nagrzanie partii włosów czy całości.

Profesjonalne infrazony. Wybierz odpowiedni model!

Producenci sprzętów fryzjerskich starają się wychodzić naprzeciw swoim klientom, oferując różne modele infrazonów. Na pewno uda Ci się wybrać urządzenie, które w pełni sprosta Twoim potrzebom.

Możesz wybrać infrazon stojący albo infrazon wiszący. Modele wiszące to dobre rozwiązanie w mniejszych salonach, gdzie każdy metr kwadratowy jest wyjątkowo cenny. Jeśli jednak nie jesteś ograniczona metrażem, zachęcamy Cię do wyboru bardziej funkcjonalnego modelu mobilnego. Każdy infrazon wyposażony jest w charakterystyczny hełm - to najważniejszy element urządzenia. Przy wyborze urządzenia zwróć uwagę także na jego estetykę, aby pasowało do wyposażenia Twojego salonu. Infrazony oferowane są zazwyczaj w kolorach: czarnym, białym i srebrnym.

Fox NEPTUN infrazon fryzjerski wersja stojąca

infrazon fryzjerski neptun

Fox SATURN infrazon wersja stojąca

infrazon fryzjerski saturn

Gabbiano FD-101W infrazon wiszący srebrny

infrazon-fryzjerski-gabbiano

Różne modele infrazonów mają też różne funkcje, np. funkcja obrotowa, tryb manualny i automatyczny, timer, nawiew ciepły i chłodny, regulacja temperatury, wygodna obsługa za pomocą panelu dotykowego. Niektóre infrazony wyposażone są w praktyczne wejście USB i funkcję słuchania muzyki. Dobrym rozwiązaniem będzie profesjonalny infrazon z ozonem dzięki czemu będziesz mieć możliwość przeprowadzenia ozonoterapii. Coraz więcej klientek salonów fryzjerskich jest zainteresowanych tą formą pielęgnacji włosów.

Dlaczego zakup infrazonu to dobry wybór?

Nowoczesny klimazon to urządzenie wielofunkcyjne, które przyda się podczas wielu zabiegów w Twoim salonie. Nie da się zaprzeczyć, że jest to dość kosztowny sprzęt, jednak ta inwestycja szybko się zwróci. Z pomocą infrazonu będziesz mogła przyspieszyć czas wykonywania zabiegów fryzjerskich, komfort Twojej pracy znacznie się podniesie. A zadowoleni klienci będą chętnie wracać do Twojego salonu!

widget po rozwinięciu