Fryzomania

Czy włosy zmieniają się na skutek upływającego czasu?

Bez wątpienia czas leci nieubłaganie szybko. Najczęściej oznaki starzenia są najbardziej widoczne na naszej twarzy. Skóra staje się mniej jędrna i elastyczna i co najgorsze pojawiają się pierwsze zmarszczki. A czy nasze włosy również się starzeją? Odkrywamy całą prawdę!

włosy s czas

Dlaczego włosy się starzeją?

Na skutek upływającego czasu zmieni a się aktywność genów odpowiedzialnych za powstawanie keratyny, która jak wiemy jest podstawowym budulcem naszych włosów. Na skutek zmiany kompozycji keratyny nasze włosy stają się bardziej łamliwe i kruche.

Jak odpowiednio pielęgnować takie włosy?

Podstawą pielęgnacji tego rodzaju włosów jest stosowanie profesjonalnych kosmetyków, których zadaniem jest wzmocnienie i regeneracja włosów zniszczonych na skutek upływającego czasu.

Czy specyfika starzenia się uzależniona jest od płci?

Warto wiedzieć i pamiętać, że włosy u kobiet i mężczyzn starzeją się w taki sam sposób. Dzieje się tak ponieważ włosy u kobiet i u mężczyzn zbudowane są z tych samych rodzajów keratyny.

Czy skóra głowy również się starzej?

Skóra głowy podobnie jak włosy starzeją się. Skóra głowy traci swoją elastyczność. Na ogół staje się bardziej sucha i podatna na powstawanie różnego rodzaju podrażnień.

Pierwsze oznaki starzejących się włosów:

  • Utrata gęstości włosów
  • Znacznie mniejsza średnica włosów
  • Spadek tempa wzrostu włosów
  • Utrata elastyczności
  • Siwizna
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz