Czym różnią się kosmetyki fryzjerskie od tych z marketu?

03-06-2019

Nie bez powodu nazywa się kosmetyki fryzjerskie tymi z „najwyższej półki”. Są one bowiem przeznaczone do szczególnej pielęgnacji włosów, która w rękach fachowców gwarantuje ułożenie olśniewającej fryzury i odżywienie pasm. Na tę „najwyższą półkę” powinien zajrzeć każdy, aby przekonać się nie tylko o przepaści, jaka dzieli kosmetyki fryzjerskie i te z marketu, ale też o świetnym efekcie, jaki daje stosowanie tych pierwszych.

  • z_marketu_czy_z_fryzjerskie

Większość z nas sięga po kosmetyki do włosów, które są najłatwiej dostępne. Wybieramy je najczęściej podczas zakupów w markecie. Zanim jednak przetestujemy po kolei wszystkie marki dostępnych tam szamponów, odżywek i masek, warto choć raz wypróbować profesjonalny produkt.

Porównanie obu rodzajów kosmetyków trzeba zacząć od ich ceny. Te oferowane w salonach fryzjerskich są droższe, ale płacimy tu za efekt, jaki tworzą na włosach. Ich regularne stosowanie prowadzi do odżywienia pasm i nadania im naturalnego blasku. Kosmetyki fryzjerskie są zdrowsze dla włosów, ponieważ dzięki skomplikowanemu procesowi produkcji i odpowiednio dobranej technologii otrzymujemy produkt nie zawierający szkodliwych związków chemicznych.

 

Zobacz profesjonalne kosmetyki Alfaparf w super cenie!

Niebezpieczne dla włosów składniki, zawarte często w kosmetykach z półek sklepowych, mogą wywoływać krótkotrwały efekt poprawy kondycji pasm, ale na dłuższą metę osłabiają cebulki włosów i sprawiają, że wyglądają na przesuszone i zniszczone. Wtedy zaś trzeba ratować się kosztowną kuracją fryzjerską. Ale dlaczego Polak ma być zawsze mądry po szkodzie? Czy nie lepiej zapobiegać niż leczyć?

 

Wybierz odpowiednią serię kosmetyków Loreal professionnel do Twojego rodzaju włosów już dziś!

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów mają też przewagę nad produktami z marketu, jeśli chodzi o zawartość dobroczynnych składników. Często spotkać w nich można minerały pochodzące z różnych zakątków świata. Szczególny wpływ na odżywienie fryzury mają m.in.: olejek jojoba, wyciąg z migdałów, żeń-szenia lub awokado oraz masło shea. Jeśli znajdują się one w kosmetykach z półek sklepowych, występują w śladowych ilościach lub w towarzystwie sztucznych dodatków. Tymczasem profesjonalne produkty poddawane są wielokrotnym testom laboratoryjnym, aby uzyskać jak najlepszy efekt działania starannie wyselekcjonowanych składników.

naturalne skladniki w kosmetykach

Jeśli zamierzasz wypróbować kosmetyki fryzjerskie, koniecznie przeczytaj dołączoną do nich ulotkę, aby odpowiednio je dobrać i stosować. Każda linia produktów stworzona została do specjalnych celów, poświęć więc chwilę na sprawdzenie rodzaju i kondycji swoich włosów. Pamiętaj, że kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych mają zdecydowanie inny skład od produktów stosowanych na pasma cienkie i delikatne. Im trafniejszą diagnozę postawisz, tym szybciej będziesz cieszyć się pozytywnymi efektami ich działania!

 

Zobacz kosmetyki fryzjerskie firmy Goldwell w hurtowej cenie

Jeśli zdecydujesz się na wypróbowanie kosmetyków fryzjerskich, szczególnie ostrożnie i z umiarem stosuj te stworzone do głębokiej regeneracji włosów zniszczonych lub przeznaczone do nadania połysku i efektu laminowania pasm. Są to silnie odżywiające produkty, których nie trzeba stosować częściej niż określono na opakowaniu.

Dodatkową zaletą każdego z profesjonalnych kosmetyków jest jego wydajność. Nie trzeba zużywać go w dużych ilościach na jednorazowy zabieg umycia lub odżywienia włosów. Niestety ta cecha często jest obca producentom powszechnie dostępnych produktów z marketu, po które czasem sięgamy garściami, aby zaczęły się dobrze pienić. 

Użycie profesjonalnych kosmetyków przynosi niemal natychmiastowy efekt, który utrwala się wraz z ich regularnym stosowaniem. Włosy stają się dobrze odżywione, a zarazem lśniące, mocne i podatne na stylizację. Tymczasem nakładając na nie kosmetyki z marketu, możesz przyczynić się do ich zniszczenia, a nawet wypadania. Czasem jedynym skutkiem, jaki niesie ich używanie, jest łupież i rozdwojone końcówki. Wybór należy więc do Ciebie! Przekonaj się, że stosowanie profesjonalnych kosmetyków to najlepsza decyzja dla Twoich włosów. Skoro doświadczasz ich dobroczynnego działania podczas wizyt w salonie fryzjerskim, dlaczego

widget po rozwinięciu