Fryzomania

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Prostowanie keratynowe włosów to zabieg fryzjerski, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest to w zasadzie niczym zaskakującym, ponieważ ta metoda prostowania włosów to doskonała alternatywa dla termostylizacji za pomocą prostownicy. W trakcie prostowania keratynowego włosy są de facto odbudowywane za pomocą keratyny, czyli ich naturalnego budulca. Keratyna wnika w uszkodzoną strukturę włosów, w efekcie stają się one grubsze, gładsze, mocniejsze. Po prostowaniu keratynowym włosy są nie tylko gładkie, ale także odżywione i nawilżone, nie puszą się pod wpływem wilgoci.

Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy (w przypadku dobrej keratyny do włosów oraz odpowiedniemu wykonaniu). Jeśli chcesz cieszyć się efektem prostych, odżywionych włosów dłużej, powinnaś pomyśleć o zastosowaniu profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Pielęgnacja po zabiegu (przeczytaj uważnie!)

Bezpośrednio po zabiegu prostowania włosów keratyną nie powinno się ich myć przez 2-3 doby, nie wolno ich też spinać i związywać. Należy zwracać uwagę na to, czy włosy się nie zaginają np. po kilku godzinach leżenia na poduszce. Jeśli tak, warto je wyprostować za pomocą prostownicy. Przez 2-3 doby włosów nie powinno się w ogóle moczyć (nie korzystaj z basenu i sauny). Po tym początkowym okresie pielęgnacja jest właściwie dość prosta. Chodzi o to, żeby:

  • skutecznie zminimalizować ilość wypłukiwanej z włosów kreatyny;
  • dostarczać włosom keratyny wraz z kosmetykami.

Czym myć włosy po keratynowym prostowaniu?

W trakcie zabiegu prostowania do wnętrza włosa wtłaczana jest keratyna. Z czasem się ona wpłukuje. Aby utrwalić efekt prostowania, warto konsekwentnie stosować produkty bogate w keratynę. Na rynku dostępne są profesjonalne szampony fryzjerskie z keratyną, które sprawią, że będziesz mogła dłużej cieszyć się swoimi lśniącymi, gładkimi, prostymi włosami. Oto profesjonalne szampony, które mogą okazać się pomocne:

  • Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design szampon do włosów 250ml – ten świetny szampon zawiera nie tylko cenną keratynę, ale także olejek Babassu. Kosmetyk nie ma w swoim składzie szkodliwych parabenów, soli oraz siarczanów. Efekt mycia jest bardzo delikatny, Twoje włosy dłużej pozostaną miękkie i gładkie;
  • Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design odżywka do włosów 250ml – to delikatna odżywka, który skutecznie chroni wyprostowane włosy przed wypłukiwaniem się keratyny. Działanie odżywki opiera się na zawartości keratyny i cudotwórczego olejku Babassu. Przy regularnym stosowaniu Twoje włosy będą gładkie i lśniące.

Zestawy kosmetyków do włosów po keratynowym prostowaniu

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu to nie tylko mycie. Na rynku profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich dostępne są także odżywki, które dzięki wysokiej zawartości keratyny mogą przedłużyć efekty prostowania. Możesz przetestować następujące zestawy pielęgnacyjne:

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (8 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz