Dyfuzor i koncentrator w suszarce, czy warto mieć to w zestawie?

Oceń ten artykuł

Zakup odpowiedniej suszarki nie jest wcale taki prosty. Na rynku dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych, niejednokrotnie wyposażone w dodatkowe funkcje. Jeśli jeszcze nie podjęłaś decyzji co do zakupu konkretnego modelu, zdecydowanie zachęcamy Cię do wybrania profesjonalnej suszarki do włosów. Chodzi o modele marek typowo fryzjerskich, które nie należą do najtańszych, jednak pozwalają na szybkie wysuszenie włosów, wyposażone są w funkcję zimnego nawiewu, jonizacji itd.

Wiele profesjonalnych suszarek do włosów jest wyposażonych w dyfuzor i koncentrator. Czy warto zdecydować się na sprzęt z nakładkami do stylizacji? Zdecydowanie tak! Z pomocą dyfuzora lub koncentratora ułożenie fryzury suszarki będzie o wiele prostsze. Nawet, jeśli na co dzień ograniczasz się do rozczesania włosów lub upięcia ich w kok, powinnaś dać sobie radę ze stylizacją przy użyciu tych nasadek. Wystarczy tylko odrobina praktyki, aby uzyskać dobre efekty.

Suszarka z dyfuzorem. Jak jej używać?

Na pewno wiesz doskonale, co to jest dyfuzor. Chodzi o dość charakterystyczną nasadkę na suszarkę do włosów, która wyposażona jest w długie wypustki. Z jej pomocą możesz ułożyć loki i fale. Przy użyciu dyfuzora możesz ułożyć zarówno swoje naturalne loki, jak i trwałą. Masz raczej proste włosy i marzy Ci się efekt romantycznych loków? Także i Ty możesz użyć dyfuzora, w tym przypadku warto jednak zastosować nieco więcej pianki do włosów.

Koncentrator w suszarce. Komu przyda się ten gadżet?

Profesjonalne suszarki wyposażane są często w nasadki koncentrujące nadmuch. Do czego służą koncentratory i dlaczego warto zainteresować się modelami suszarek, które są w nie wyposażone? Koncentrator to końcówka nakładana na suszarkę, przy użyciu której można skupić ciepłe powietrze ma konkretnym odcinku włosów. Nasadki koncentrujące mają tę zaletę, że zwiększają siłę nawiewu, co oznacza, że można dzięki nim szybciej wysuszyć włosy. Koncentrator przyda się zarówno przy modelowaniu włosów z użyciem szczotki, jak i podczas ich prostowania.

Łatwe stylizowanie włosów w domu

Wcale nie trzeba specjalnych umiejętności, aby zmienić fryzurę – dobra suszarka do włosów z dyfuzorem lub koncentratorem to urządzenie, z pomocą którego możesz każdego dnia wyglądać inaczej! Wystarczy trochę poćwiczyć, aby móc z pełen korzystać z możliwości obu nakładek. Co ważne, w dzisiejszym zabieganym świecie, zastosowanie dyfuzora lub koncentratora nie wydłuża wcale czasu suszenia włosów.

Obecnie możesz bez problemu zakupić profesjonalną suszarkę z nasadkami koncentrującymi i dyfuzorem. Jeśli jednak posiadasz już suszarkę, ale bez dyfuzora, możesz go dokonać osobno. Jeśli jednak interesowało Cię nowy sprzęt, w zestawie z koncentratorem i dyfuzorem, możemy zarekomendować Ci następujące modele:

  • Valera Swiss Silent JET 8600 Ionic – to wysokiej klasy sprzęt fryzjerski z wytrzymałym silnikiem. Suszarka posiada funkcję jonizacji, jest dostępna w komplecie z dwoma dyszami koncentrującymi nadmuch, a także dyfuzorem. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się zawsze perfekcyjną fryzurą;
  • BaByliss Pro BAB5510E Bambino Mini – nieduża suszarka idealna dla osób, które często podróżują. Model posiada koncentrator i dyfuzor. Bardzo wydajny silnik, możliwość regulacji nawiewu;
  • Ga.ma PLUMA 2 ION 2400W – to model wyróżniający się nie tylko ciekawym designem, ale także wysoką funkcjonalnością. Urządzenie zapewnia 6 kombinacji nawiewu i temperatury, co w praktyce oznacza, że suszarka nadaje się do każdego typu włosów;
  • BaByliss Pro BAB7000IRGE Rapido – jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie profesjonalnych suszarek do włosów na rynku. Urządzenie wykorzystywane przez najlepszych stylistów fryzur. 6 opcji ustawienia nawiewu i temperatury, wytrzymały silnik, jonizacja. Suszarka wyposażona w dyfuzor oraz 3 koncentratory.

Dodaj komentarz

eleven + fourteen =