Fryzomania

Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Zastanawiałaś się kiedyś, czy można przyspieszyć wzrost włosów? W zasadzie na pierwszy rzut oka wydaje się być to niemożliwe, bo jak dobrze wiemy, włosy rosną w swoim tempie i ich przyrost w skali miesiąca wynosi około 1cm. Ale czy faktycznie tak jest, że nic nie przyspieszy wzrostu naszych włosów? Otóż jak się ostatnio dowiedziałam, istnieje kilka sprawdzonych i bardzo skutecznych sposób, które przyspieszą wzrost Twoich włosów. Jesteś gotowa na to rewolucyjne spojrzenie? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi sposobami, a przekonasz się jak niewiele trzeba by przyspieszyć wzrost Twoich włosów.

jak przyspieszyć wzrost włosów

Najskuteczniejsze sposoby szybszego wzrostu włosów specjalnie dla Ciebie.

Zacznij od zmiany diety

Nie od dziś wiadomo, że to co znajduje się na naszych talerzach ma bardzo duży wpływ na wygląd i kondycję włosów. Dlatego jeśli zależy Ci na szybkim tempie wzrostu swoich włosów, to powinnaś wprowadzić do swojego jadłospisu tłuste ryby, olej roślinny, orzechy, kasze, płatki i chleb gruboziarnisty.

Często myj głowę, ale delikatnym szamponem

Do mycia włosów używaj szamponu nawilżającego, bogatego w liczne składniki odżywcze i nawilżające.

Uzupełnij swoją dietę

Nasza dieta nie zawsze jest dobrze zbilansowana i odpowiednio bogata w składniki odżywcze i minerały. Dlatego też warto stosować suplement diety bogate w wapno, magnez, minerały i żelazo.

Wzmocnij włosy stosując odpowiednią maskę

Co najmniej raz w tygodniu znajdź czas na relaks i nałóż na włosy regenerującą maskę, która dostarczy włosom składników odżywczych i tam samym sprawi, że włosy będą rosły zdrowe, mocne i piękne. Przecież nie ma nic gorszego, niż długie i zniszczone włosy.

Zainwestuj w porządną szczotkę do włosów

Jeśli myślisz, że szczotka to tylko narzędzie do rozczesywania włosów, to jesteś w błędzie. Odpowiednio dobrana szczotka do włosów – z naturalnego włosia jest delikatna dla włosów i skóry głowy i tym samym masuje skórę głowy podczas szczotkowania.

Wykonuj masaż skóry głowy

Taki masaż pobudzi cyrkulację krwi dzięki czemu skóra głowy będzie lepiej dotleniona i odżywiona. Taki masaż możesz wykonać podczas mycia włosów, lub podczas szczotkowania włosów.

Bądź ostrożna podczas suszenia włosów

Jeśli suszysz włosy to najlepiej trzymaj suszarkę w odległości około 20-30 cm od skóry głowy. Staraj się ograniczyć do minimum używanie gorącego powietrza. Na koniec koniecznie pamiętaj o chłodnym nawiewie, który sprawi, że włosy będą zdrowsze i bardziej lśniące.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz