Fryzomania

Jak sobie poradzić z rozdwojonymi końcówkami. Kilka sprawdzonych sposobów.

Rozdwojone końcówki to problem, który dotyka w zasadzie większość kobiet. Najczęściej zdarza się to w przypadku długich i półdługich włosów, co nie znaczy, że owy problem nie dotyczy także włosów krótkich. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudna może być walka z tym problemem, dlatego poniżej zdradzę Tobie kilka sprawdzonych sposobów, które w znacznym stopniu pomogą Tobie uporać się ze swoim problemem.

rozdwojone końcówki

 • Starannie dobieraj kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. Generalnie chodzi o to, aby stosowane przez Ciebie produkty do włosów, były idealnie dopasowane do wymagań Twoich włosów. Dobrze byłoby, gdyby wybrane przez Ciebie produkty były bogate w ceramidy, jedwab, keratynę, proteiny i liczne witaminy.
 • Ogranicz używanie suszarki do włosów. Staraj się nie używać zbyt często tego urządzenia, a jeśli jest to już konieczne, pamiętaj o tym by każde suszenie włosów zakończyć zimnym nadmuchem.
 • Czesz włosy dopiero jak wyschną. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Poza tym nie szarp i nie ciągnij włosów.
 • Zainwestuj w porządną szczotkę do włosów, która będzie wyposażona w naturalne włosie dzika. Jest ono bardzo delikatne dlatego, też nie uszkodzi struktury włosów.
 • Ochraniaj włosy przed słońcem, mrozem i wiatrem. Te czynniki atmosferyczne bardzo szkodzą kondycji włosów.
 • Prostując włosy koniecznie używaj specjalnych kosmetyków termo ochronnych, które zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.
 • Myjąc włosy pamiętaj o tym by ten zabieg zakończyć zimnym strumieniem wody, który zamknie łuski włosów i zmniejszy widoczność rozdwojonych końcówek.
 • Unikaj ciągłego wiązania włosów w koński ogon lub koka. Ponadto używaj gumek bez metalowego łączenia. Poszukaj gumki, która jest delikatna dla włosów.
 • Przycinaj włosy regularnie, co 6 lub 8 tygodni.
 • Raz w tygodniu stosuj na włosy maski, które mają silne działanie regenerujące i odbudowujące.
 • Przyjrzyj się swojej diecie. Już pisałam o tym jakie znaczenie dla kondycji i zdrowia włosów ma sposób naszego odżywiania. Zadbaj o to by Twoja dieta była bogata w cynk, miedź, żelazo siarkę, kwas foliowy oraz magnez. Duże znaczenie mają także witaminy z grupy B a także wit. H, A, C i E.

Jak widać lista sposobów na walkę z rozdwajającymi się końcówkami jest dosyć długa. Co wcale nie znaczy, że wymaga od Ciebie dużo wysiłku bowiem niektóre z tych sposobów to Tylka zmiana niektórych nawyków, które chcąc nie chcąc zakorzeniły się w codziennej pielęgnacji Twoich włosów. Postaraj się wdrożyć te zasady w swoje życie, a zobaczysz jak niewiele trzeba by cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami bez dużego wysiłku. Pamiętaj o tym by napisać mi i innym czytelniczkom o swoich rezultatach a także o innych sposobach, których być może nie ujęłam.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz