1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Jak szczotkować włosy? Czyli łatwe rozczesywanie włosów!

Szczotkowanie to bardzo ważny element pielęgnacji włosów. Jeśli jednak szczotkowanie ma faktycznie pozytywnie wpłynąć na wygląd i kondycję Twoich włosów, pamiętaj, że wskazane są regularność i właściwa technika. Szczotkuj swoje włosy systematycznie, a odwdzięczą Ci się zdrowym wyglądem. Ich rozczesywanie także stanie się o wiele prostsze. Przekonaj się sama!

odpowiednie czesanie włosów

Sposób szczotkowania należy dobrać do rodzaju włosów. W naszym artykule postaramy się pokrótce odpowiedzieć na pytanie, jak należy szczotkować włosy proste.

Wybierz dobrej jakości szczotkę do włosów

Zdecydowanie zachęcamy Cię do zainwestowania w dobrej jakości szczotkę do włosów. Może to być chociażby szczotka z włosiem z dzika. Za pomocą takiej szczotki do włosów możesz dodać objętości swojej fryzurze, ułożyć włosy, a także wygładzić w wyraźny sposób ich powierzchnię. A to jeszcze nie wszystko. Taka szczotka skutecznie pomaga także w usunięciu rozmaitych zanieczyszczeń z powierzchni włosów. Oprócz tego szczotkowanie pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry na głowie. Do tego dochodzi fakt, że podczas szczotkowania sebum rozprowadzane jest na całej długości włosów, co dodatkowo odżywia włosy.

Dobrym rozwiązaniem, także w przypadku prostych włosów, są szczotki Tangle Teezer oraz szczotki Olivia Garden. Z jej pomocą na pewno uda Ci się szybko i bezboleśnie rozczesać włosy tuż po umyciu. Z pomocą tej szczotki możesz także w razie potrzeby przeczesać włosy w ciągu dnia, aby nadal prezentowały się znakomicie. Jeśli zależy Ci na gładkich włosach, możesz po kilku godzinach od mycia (kiedy włosy są już suche) użyć szczotki jonizującej.

Prawidłowe szczotkowanie prostych włosów

Chcesz, aby regularne szczotkowanie prostych włosów przyniosło dobry efekt? W takim razie mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że włosy proste wymagają zdecydowanie innego traktowania niż włosy kręcone. Przykładowo włosy kręcone rozczesuje się jedynie na mokro. W przypadku włosów prostych sytuacja wygląda nieco inaczej.

Wiele zależy od konkretnej osoby i potrzeb jej włosów. Z reguły wskazane jest szczotkowanie prostych włosów na sucho. Dlaczego? Chodzi o to, że mokre włosy są bardziej podatne na szeroko pojęte uszkodzenia mechaniczne, do których może dojść także podczas szczotkowania. Oczywiście i od tej reguły są wyjątki. Zdarza się, że i proste włosy wyglądają lepiej, gdy są rozczesywane na mokro. Jeśli to dotyczy i Ciebie, pamiętaj o dobraniu odpowiedniej szczotki do włosów. Do rozczesywania mokrych włosów nadają się grzebienie z rzadko rozstawionymi zębami. Dobrym rozwiązaniem będą modele:

Dodatkowo możesz zastosować odżywkę, która uchroni włosy przed uszkodzeniami.

Bardzo ważna jest właściwa technika szczotkowania włosów. Pamiętaj, że szczotkowanie powinno być zabiegiem delikatnym, jeśli ma poprawić wygląd Twoich włosów i ukrwienie skóry na głowie. Podczas szczotkowania powinnaś pochylić głowę do przodu. Zacznij od rozczesania końcówek – często są one dość splątane. Następnym krokiem jest dłuższy ruch – tym razem przesuwasz szczotkę od karku do czoła i później aż do końcówek włosów. Po szczotkowaniu możesz dodatkowo wygładzić włosy szczotką lub dłonią.

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz