Jak wyposażyć salon barberski?

10-01-2020

W ostatnim czasie bardzo szybko rozwija się moda na męskie salony fryzjerskie oraz barberskie. Często są także ze sobą powiązane. I bardzo dobrze. Z roku na rok mężczyźni są bardziej świadomi tego, że schludny wygląd, podobnie jak u kobiet wpływa nie tylko na ich samoocenę, ale także na to, jak są postrzegani przez innych. A każdy chce wyglądać atrakcyjnie. Jeśli chce się zdobyć zaufanie klientów, trzeba posiadać dobrze wyposażony salon fryzjerski oraz stanowisko barberskie. Osoby, które posiadają zakłady, nie muszą bowiem otwierać kolejnego tylko po to, aby obsługiwać mężczyzn z brodą. W artykule tym przybliżymy temat wyposażenia salonów barbershop oraz tego, jak powinno profesjonalnie i dobrze być przygotowane.

jak wyposazyc salon barberski

Czym jest stanowisko barberskie i czy warto w nie inwestować?

Posiadając salon fryzjerski dla mężczyzn, inwestycja w stanowisko berberskie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Patrząc na modę oraz trend na brody, można śmiało stwierdzić, że taki biznes może okazać się ogromnym sukcesem. Mężczyźni zaczęli o siebie bardzo dbać. Zaczęli także zdawać sobie sprawę z tego, że atrakcyjny i zadbany wygląd jest bardzo ważny nie tylko dla samego siebie, ale także wpływa na to, jak odbiera nas środowisko. Tego typu salony powstają więc jak grzyby po deszczu i cieszą się dużą popularnością. Osoby, które chcą urządzić tylko salon barberski, będą miały trochę więcej pracy. Znacznie łatwiej wygląda sytuacja inwestycji w stanowisko barberskie w istniejącym już salonie fryzjerskim dla mężczyzn. Moda na brodę nie ustaje, wręcz przeciwnie, stale się rozwija, a mężczyźni stają się coraz bardziej wymagającą grupą, biorąc pod uwagę usługi stylizacyjne i kosmetyczne.

Odpowiednie stanowisko barberskie

Aby przyciągnąć klientów i zdobyć ich zaufanie, należy odpowiednio wykonać stanowisko do tego typu usług. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, kluczowe są trzy kwestie: profesjonalny sprzęt fryzjerski, odpowiednie szkolenia pracowników, ogłoszenie swoich usług wśród potencjalnych klientów. Zainwestowanie w naukę i szkolenia jest niezwykle ważne. Obchodzenie się z męskimi włosami oraz brodą nie jest wcale takie proste, jak się może wydawać i różni się znacząco od usług oferowanych kobietom.

Aby biznes cieszył się zainteresowaniem, trzeba go dobrze rozreklamować, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. W tym celu można wykorzystać między innymi social media, reklamy na mieście oraz poczta pantoflowa.

Trzecia kwestia i najważniejsze – odpowiednie urządzenie oraz wyposażenie stanowiska barberskiego. Oczywiście podstawa to profesjonalne meble barberskie – najlepiej z linii dla barberów. Na rynku są firmy, które oferują tego typu produkty. Meble to przede wszystkim – konsoleta barberska z umywalką oraz specjalny fotel barberski. Konsoleta musi być wyposażona w umywalkę – najlepiej jeśli będzie odpowiednio doświetlona i dostosowana do mycia włosów, ale także i brody. Fotele barberskie – ich wybór na rynku jest bardzo bogaty. Wybierając go, uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na jego stabilność, regulowany zagłówek oraz oparcie – wpływa to na większy komfort klienta. Fotel powinien się także rozkładać do pozycji półleżącej – jest to niezwykle istotne, zwłaszcza podczas golenia brody.

Oczywiście oprócz tego, że meble powinny być funkcjonalne i odznaczać się wysoką jakością, powinny być także stylowe. We wnętrzu tym będą przebywać mężczyźni, najlepiej jest więc zapomnieć o jasnych i pastelowych kolorach i postawić na ciemniejsze kolory lub meble drewniane.

Zadbaj o odpowiednie kosmetyki

Salon to nie tylko meble, ale przede wszystkim wykwalifikowany personel, a także odpowiednie kosmetyki do brody. Stanowisko należy wyposażyć w wysokiej jakości, profesjonalne kosmetyki takie jak:

wszystko musi się znajdować w wyposażeniu salonu. Nie należy zapominać także o bardzo przydatnych akcesoriach takich jak np. kartacze, grzebienie, peleryna barberska, kołnierzyki fryzjerskie lub fartuch barberski.

Angry Beard kartacz do brody ciemny

kartacz angry

Fox BEARD EXPERT Grzebień barberski do strzyżenia brody

grzebien do strzyzenia brody

Clubman Barber Apron profesjonalny fartuch barberski z nadrukiem

peleryna barberska clubman

Podpowiadamy, jakie meble wybrać!

Na rynku jest bardzo bogaty wybór mebli do salonów fryzjerskich oraz berberskich. Meble te są dostosowane do wykonywanej pracy i wygodne dla klientów. Na co warto zwrócić uwagę? Między innymi na:

Panda BOND Fotel Barberski dostępny w 48H

fotel panda bond 1

Gabbiano BOSS Fotel barberski fryzjerski czarny dostępny w 48h

fotel gabbiano boss

Panda JAMES Fotel Barberski dostępny w 48H

fotel panda james

Activ Plafon Pole Barber Shop podświetlany słupek

slupek barbershop

Ayala Barber Davos konsoleta barberska, fryzjerska

kosola barnerska ayala

W ofercie mamy setki mebli do salonu fryzjerskiego! Wyposażyliśmy ponad 500 salonów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wyceny.

widget po rozwinięciu