Jak wyprostować włosy bez prostownicy i wygładzić je na długo?

06-04-2022

Twoje włosy są zniszczone, przesuszone i mają już dosyć stylizacji wysoką temperaturą? Chciałabyś, by były gładkie i proste, jednak obawiasz się, że nie zniosą dalszego codziennego kontaktu z gorącymi płytkami, a tym bardziej nie przetrwają zabiegu trwałego prostowania włosów? Jeśli zastanawiasz się jak wyprostować włosy bez prostownicy i wygładzić je z długotrwałym efektem, jesteś w dobrym miejscu. W tym wpisie pokażemy Ci możliwości nowatorskich kosmetyków, które wykorzystują niezwykłe działanie protein południowoamerykańskich zbóż. Zabieg nazywany proteinową nanoplastią, bo o nim mowa, działa silnie odbudowująco, a przy okazji trwale wygładza i prostuje włosy. A wszystko to bez użycia prostownicy!

jak wyprostować włosy bez prostownicy

Na czym polega proteinowa nanoplastia i jakie daje efekty?

Słyszałaś o tym jak działa nanoplastia włosów? To zaawansowany zabieg fryzjerski, którego efektem są odbudowane, gładkie i wyprostowane włosy. Bardzo podobne rezultaty, ale bez użycia prostownicy, daje zabieg Placenta Life Nutri Quinua. Stąd nazywany jest nanoplastią, ale dlaczego proteinową? Bo sekretem jego skuteczności są proteiny, czyli białka, pozyskiwane z południowoamerykańskiego zboża o nazwie quinua - komosy ryżowej. Są one hydrolizowane i w płynnej formie trafiają do składu kosmetyków, a następnie wnikają do włosów. Ich rolą jest silna regeneracja struktury włosa, mocne nawilżenie, a także maksymalne wygładzenie jego powierzchni. Dzięki temu włosy stają się odbudowane, gładkie, lśniące, a przy tym zachowują prosty kształt nadany im w trakcie suszenia. Przestają się puszyć i elektryzować, posłusznie poddają się układaniu. Tak działają na włosy proteiny roślinne. Co najważniejsze - wyprostowanie włosów nie jest tu potrzebne, by osiągnąć efekt. Inaczej niż w przypadku keratynowego prostowania włosów, proteinowe prostowanie włosów nie wymaga temperatury, by składniki wniknęły w strukturę włosa. To naturalna nanoplastia włosów.

Efekty prostowania – przed i po:

nanoplastia proteinowa

Zabieg proteinowy na włosy

Proteinowy zabieg działa nawet na kędzierzawe i wymykające się spod kontroli włosy, a najlepiej radzi sobie z włosami zniszczonymi po zabiegach chemicznych. Efekty tego prostowania włosów bez prostownicy utrzymują się nawet przez kilka tygodni, zależnie od rodzaju włosa oraz pielęgnacji po zabiegu. Proteinowa nanoplastia Placenta powstała z myślą o włosach często spotykanych w Ameryce Południowej – grubych, kędzierzawych i porowatych. Jednak zabieg ten szybko zdobył uznanie również i w europejskich salonach fryzjerskich. Jest naturalny i bezpieczny dla włosów, nawet tych mocno zniszczonych, prosty i szybki w wykonaniu, a co najważniejsze – skuteczny. Nawilża włosy i umacnia ich strukturę, sprawia, że masz gładkie i miękkie włosy.

Jak wykonać zabieg prostowania włosów bez prostownicy?

Zabieg prostowania włosów bez prostownicy jest niezwykle łatwy do wykonania. Składa się z czterech kroków, podczas których potrzebne Ci będą jedynie kosmetyki Placenta Life Nutri Quinua – szampon, maska i dwufazowa odżywka,  a także suszarka do włosów, grzebień i szczotka.

1. Pierwszym krokiem nanoplastii proteinowej jest dwukrotne umycie włosów specjalnym szamponem. Już na tym etapie do włosa przedostają się specjalne białka, a delikatne składniki oczyszczające sprawiają, że mycie przygotowuje włosy do dalszego działania protein z komosy ryżowej.

2. Kolejny krok to aplikacja maski na wilgotne włosy pasmo po paśmie. Omijamy nasadę włosów. Trzymamy maskę na włosach przez około 5-10 minut (przy suchych włosach do 15 minut), dodatkowo pomożemy proteinom lepiej wnikać we włosy czesząc je grzebieniem. Spłukujemy letnią wodą.

3. Pora na trzeci krok zabiegu naszej brazylijskiej proteinowej odbudowy. Dwufazowa odżywka ma w sobie nie tylko wspomniany już ekstrakt z komosy, ale też cenną witaminę B5 i lekko zakwaszające działanie. Po wstrząśnięciu butelką, spray rozpylamy na wilgotnych rozczesanych włosach, po czym zabieramy się za suszenie.

4. Włosy dokładnie suszymy, wyciągając pasma przy użyciu szczotki, najlepiej okrągłej.

Efekty nanoplastii proteinowej – przed i po:

prostowanie proteinowe

Pielęgnacja dla trwałego efektu - susz włosy i stosuj odpowiednie kosmetyki

Jak widzisz, zabieg proteinowej nanoplastii, czyli prostowania włosów bez prostownicy jest wyjątkowo łatwy i szybki do wykonania, zarówno w salonie, jak i w domu. Po wysuszeniu, włosy zachwycają gładkością i pięknie odbijają światło, na pierwszy rzut oka widać, że ich kondycja jest o niebo lepsza. Aby utrzymać taki efekt na dłużej, nawet na kilka tygodni, wystarczy stosować odpowiednią pielęgnację, podobną jak po keratynowym prostowaniu włosów. Unikamy więc soli i stosujemy kosmetyki z dużą ilością keratyny, najlepiej te markowe o zaawansowanym składzie, które są rekomendowane po zabiegach keratynowych. Po zabiegu przez 24-48 godziny nie myjemy włosów i nie moczymy ich, ani nie spinamy. Aby wzmocnić efekt, używaj kosmetyków Nutri Quinua regularnie i aplikuj maskę proteinową na całej długości włosów raz lub dwa razy w tygodniu. Po umyciu podziel włosy na partie i dokładnie nałóż maskę na każde pasmo, omijając nasadę. Spłucz po 5-10 minutach.

W codziennej pielęgnacji włosów, trzymaj się podstawowych zasad. Włosy myj delikatnym szamponem, po każdym myciu nałóż odżywkę keratynową, dokładnie wysusz włosy. Dzięki temu proste włosy utrzymają się dłużej.

Dla kogo zabieg prostowania proteinowego Quinua?

Jak już wspomnieliśmy, receptura oparta na ekstrakcie z quinua powstała z myślą o włosach typowych dla mieszkanek Ameryki Południowej. Są one z reguły grube i nieokiełznane, kędzierzawe lub kręcone, skłonne do puszenia się. Jeśli i Twoje włosy mają podobne tendencje, prostowanie proteinowe świetnie sobie z nimi poradzi. Zabieg rekomendowany jest również włosom zniszczonym przez zabiegi chemiczne, takie jak trwała ondulacja, rozjaśnianie, czy trwałe prostowanie, które spowodowało ubytki w strukturze włosa. Polubią go też mocno suche włosy. Tradycyjne keratynowe prostowanie włosów rozjaśnianych i włosów zniszczonych może być ryzykowne, dlatego też mniej inwazyjne metody, które nie wymagają zastosowania wysokiej temperatury, są dla tego zabiegu świetną alternatywą. W przypadku wygładzania włosów zestawem Placenta, można powtórzyć go, gdy zaczną pojawiać się niesforne kosmyki, a gładkie pasma zaczną wracać do naturalnego kształtu (jeśli masz kręcone włosy, nastąpi to szybciej).

Ten zabieg proteinowy na włosy to świetny sposób pielęgnacji włosów suchych. Także jeśli masz zniszczone włosy i rozdwojone końcówki, to już w trakcie pierwszego zabiegu odbudowuje je i wzmacnia. Proteiny wielkocząsteczkowe dostają się do wnętrza włosa i uzupełniają ubytki, wyraźnie poprawiając ich kondycję. Składniki odżywcze sprawiają, że nawet włosy zniszczone stają się zdrowe i piękne. Nabłyszczenie i zmiękczenie włosów to kolejne plusy zabiegu proteinowego. Nie wpływa on na kolor włosów.

Chcesz keratynowo prostować włosy? Może zainteresować Cię również: taninoplastia - organiczne keratynowe prostowanie włosów.