Fryzomania

Jaką wybrać prostownice do włosów? Zobacz co używa Twój fryzjer!

Zadbane włosy to niewątpliwa zaleta każdej kobiety oraz mężczyzny. Długie, lśniące i proste pasma są marzeniem wielu kobiet, dlatego w prawie każdej łazience znajduje się prostownica do włosów. Producenci wymyślają coraz to nowsze modele i zaskakują klientów innowacyjnymi rozwiązaniami. Jak więc spośród tak bogatego i różnorodnego asortymentu wybrać odpowiednią prostownicę do włosów?

Najważniejsze funkcje prostownic

Aby prostownica do włosów dobrze odgrywała swoją rolę, musi posiadać kilka funkcji, które sprawią, że prostowanie będzie przebiegać szybciej, efektowniej i skuteczniej. Jedną z takich jest regulacji temperatury. Jest ona niezwykle ważna. Dzięki takiej funkcji można idealnie dopasować ciepło do struktury oraz kondycji włosów. Aby fryzura wyglądała perfekcyjnie, nie trzeba używać prostownicy ustawionej na najwyższa temperaturę grzania. To może doprowadzić jedynie do przesuszenia i zniszczenia pasm włosów. Prostownica z regulacją temperatury powinna posiadać regulację temperatury w jak największych zakresach (np. od 150 do 230 stopni ) Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, są rodzaje płytek. Wyróżnia się:

  • Płytki ceramiczne – równo się nagrzewają, ich powierzchnia jest śliska. Dzięki temu prostowanie staje się o wiele łatwiejsze. Prostownice ceramiczne są bardzo popularne na rynku, warto się nad nimi zastanowić;
  • Płytki tytanowe –  są bardzo trwałe, poleca się je w szczególności do włosów grubych. Prostownice tytanowe nagrzewają się równomiernie i utrzymują temperaturę;
  • Płytki turmalinowe – pod wpływem ciepła wytwarzają jony ujemne. Łuski włosów zostają dzieci temu domknięte. Włosy są także chronione przed zniszczeniem. Prostownice turmalinowe sprawiają, że włosy są bardzo gładkie, lśniące oraz nie elektryzują się.
  • Płytki diamentowe – są niezwykle wytrzymałe. Prostownice diamentowe ujarzmią nawet najgrubsze i najbardziej wymagające włosy. Włosy są niezwykle gładkie i lśniące.

Wybór prostownicy musi być przemyślany, ponieważ włosy muszą być traktowane bardzo delikatnie, aby były zdrowe i piękne. Podczas decyzji należy także zwrócić uwagę na wielkość płytek w prostownicy. Oczywiście w sklepach są płytki wąskie oraz szerokie. Kobiety z krótkimi lub średnimi włosami mogą z powodzeniem używać prostownicy z wąskimi płytkami. Panie posiadające długie i gęste włosy, powinny wybrać prostownice do długich włosów.

Widziałaś już top10 prostownic do włosów?

Producenci prostownic prześcigają się w wykorzystywaniu nowinek technicznych w  swoich produktach. Dlatego też na rynku dostępne są między innymi: prostownice z jonizacją, ultradźwiękami, parą. Kupić można także modele z obracaną końcówką lub grzebieniem.

Na jakie prostownice warto zwrócić uwagę?

Jednym z bardzo polecanych modeli wsród fryzjerów jest prostownica Fox SAMBA z podczerwienią i jonizacją. Model ten posiada ruchome płytki. Funkcja podczerwieni oraz jonizacji sprawia, że idealnie sprawdza się na każdego rodzaju włosach. Dzięki takim funkcjom, ciepło jest równomiernie rozprowadzone po włosach, a jonizacja dba o nawilżenie pasm, dzięki czemu są one jeszcze bardziej lśniące i gładkie. Oprócz tych dwóch bardzo istotnych funkcji, prostownica posiada także regulacje temperatury, ceramiczne płytki oraz wyświetlacz LED. Prostownica nadaje się również do tworzenia loków, dzięki zaokrąglonym płytkom. Prostownice do loków to rzadkość na rynku.

Kolejny model, nad którym warto się zastanowić, jest Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion. Ciepło rozprowadzane jest metodą podczerwieni, dzięki czemu płytka jest idealnie rozgrzana na całej powierzchni. Posiada także regulację temperatury, nawet do 220 stopni C. Prostownica ta posiada płytki ceramiczne, które zostały zastąpione niezniszczalnymi płytkami ze stopu turmalinu.

Trzecie urządzenie, które najlepiej z całej trójki spełnia swoje zadanie, to prostownica BaByliss Pro BAB2091EPE The Straightener. Płytki posiadają nową powłokę z mikrocząsteczek metalu. Dzięki tej technologii są gładsze i zapewniają idealne prostowanie. Płytki te sprawiają, że włosy się nie puszą oraz nie elektryzują. Prostownica także bardzo szybko się nagrzewa oraz posiada regulację temperatury.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz