Jakie meble wybrać do salonu fryzjerskiego?

04-09-2019

Zakłady fryzjerskie cieszą się dużą popularnością. Z usług profesjonalnych fryzjerów korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bardzo często wybierając salon, uwagę zwraca się na wiele ważnych aspektów – przede wszystkim wykwalifikowany personel, wystrój, atmosferę oraz wyposażenie na najwyższym poziomie. To wszystko wpływa na jakość świadczonych usług.

meble do salonu fryzjerskiego

Aby prowadzić salon fryzjerski i cieszyć się ogromną popularnością wśród klientów, musi być on odpowiednio wyposażony. Idealne meble fryzjerskie, lustra oraz sprzęt sprawiają, że praca przebiega nie tylko szybciej i sprawniej, ale także przyjemniej i efektywniej. Jak powinno wygląd odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego? Jakie akcesoria fryzjerskie oraz sprzęty są niezbędne do efektywnej pracy?

Wbrew pozorom, urządzenie salonu fryzjerskiego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ pamiętać trzeba o wielu sprzętach, akcesoriach, meblach i urządzeniach. Wybranie odpowiednich rzeczy także nie należy do najprostszych, a na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości. Dlatego dobrze jest wiedzieć, co jest niezbędne, co należy kupić i na czym skupić uwagę, aby nie zagubić się w mnogości dostępnych na rynku ofert.

Niezbędne wyposażenie – meble

Nikt z nas nie wyobraża sobie salonu fryzjerskiego bez mebli. Jakie są koniecznością?

Fotele fryzjerskie – to absolutny must have. To meble, który musi być wygodny nie tylko dla klientów, ale także i dla fryzjera. Fotel oczywiście musi być obrotowy. Dobrze, jeśli posiadałby regulację oparcia oraz podłokietników. Najlepszym wyborem są fotele z ecoskóry, ponieważ są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Gabbiano BOSS Fotel barberski fryzjerski czarny dostępny w 48h

  • gabbiano boss fotel 1

Panda JAMES Fotel Barberski dostępny w 48H

panda james fotel 1

Panda OPIUM XC Fotel fryzjerski dostępny w 48H

panda opium panda

Konsole fryzjerskie, czyli lustra z szafką, są bardzo wygodne. Dzięki nim klient może ciągle obserwować poczynania fryzjera. Są nie tylko praktyczne, ale także mogą stanowić dekoracje. Pięknie ozdobione mogą przyciągać uwagę i dekorować wnętrze. Dodatkowe szafki, półki oraz schowki sprawiają, że fryzjer może mieć wszystkie najważniejsze akcesoria oraz sprzęty pod ręką.

Italpro Doppio Black konsoleta fryzjerska dostępna w 48h

italpro doppio black konsoleta

Ayala REFLECTION II konsoleta fryzjerska

ayala reflection II konsoleta fryzjerska

Kolejnym meblem, bez którego nie funkcjonowałby żaden zakład fryzjerski, są myjnie fryzjerskie. Jak wszyscy dobrze wiemy, jest to stanowisko, przy którym fryzjer myje głowę swoim klientom. Miejsce to składa się z wygodnego i stabilnego fotela z oparciem oraz z umywalki. Na rynku można zakupić myjki z funkcją masażu. Salon, który chce zainwestować więcej środków, może więc skusić się na taką myjkę, a wszystko po to, aby zwiększyć komfort klientów.

Ayala RIALTO myjnia fryzjerska z ruchomym podnóżkiem

ayala rialto myjnia

Panda DIVA TECH / M VII Myjnia fryzjerska dostępna w 48h

panda diva tech myjnia

Ayala LADY ONE myjnia fryzjerska czarna dostępna w 48H

ayala lady one

Czego nie może jeszcze zabraknąć? Szafki fryzjerskie, które wbrew pozorom są niezwykle istotne. To część wyposażenia, która w głównej mierze służy do przechowywania akcesoriów, narzędzi oraz kosmetyków.

Bardzo przydatnym meblem jest także obrotowy taboret fryzjerski. W pracy fryzjera bardzo często jest potrzebny. Powinien posiadać regulowaną wysokość i być bez oparcia.

Ayala S 3 hoker fryzjerski, taboret dostępny w 48H

ayala s3 hoker

Panda CHIN II taboret, hoker dostępny w 48h

panda chin ii hoker

Niezbędna fryzjerskie akcesoria

Kiedy wyposażenie salonu jest już skompletowane, następnym bardzo ważnym krokiem jest skompletowanie niezbędnych narzędzi oraz akcesoriów. Oczywiście zawód fryzjera opiera się na pracy z nożyczkami, szczotkami, maszynkami do strzyżenia, suszarkami, lokówkami. Sprzęt fryzjerski to podstawowe wyposażenie każdego salonu. Bez nich praca fryzjera byłaby niezwykle trudna, a wręcz niemożliwa.

Life Booster Fox Terapia ozonowa ultradźwiękowa

life booster

BaByliss Pro Elipsis 3000 BAB3000EPE Prostownica do włosów 31mm

elipsis 3000 prostownica

BaByliss Pro Caruso Suszarka do włosów 2400W BAB6510IRE

caruso babyliss pro suszarka

Andis Slimline ProLi model D-8 trymer bezprzewodowy

andis slimline proli maszynka

Zarówno nożyczki fryzjerskie, jak i grzebienie oraz szczotki na rynku są różne rodzaje oraz wielkości, najlepiej jest więc posiadać kilka różnych, które będą sprawdzać się w innych sytuacjach.

Jaguar PreStyle Ergo nożyczki

ergo style nozyczki

Jaguar TCC Carecut Zestaw nożyczki do strzyżenia na gorąco z bazą

carecut jaguar zestaw

Bardzo przydatne i pomocne są także klipsy do włosów, które najczęściej wykorzystuje się podczas farbowania włosów oraz strzyżenia.

Każdy fryzjer powinien posiadać także pelerynę oraz fartuch fryzjerski. Wymaga tego profesjonalne podejście. W wyposażeniu salonu fryzjerskiego powinny znaleźć się także maski oraz pędzle do malowania. Muszą odznaczać się one wysoką jakością. W codziennej pracy są niezwykle przydatne.

Istotne dodatki

Wyżej wymienione rzeczy to podstawa, bez której nie funkcjonowałby żaden salon fryzjerski. Warto jednak wspomnieć o dodatkowych i drobnych akcesoriach takich jak: wsuwki, wałki do włosów, papiloty, spinki, folie fryzjerskie oraz oczywiście kosmetyki do włosów, które są niezbędne w codziennej pracy, a których wybór na rynku jest ogromny.

Warto także zadbać o miejsce, w którym klienci będą ewentualnie czekać na swój zabieg. W tym celu sprawdzą się wygodne fotele oraz sofy i krzesła. Dodatkowo można zadbać o elementy dekoracyjne takie jak kwiaty czy obrazy, który dodadzą uroku i przytulności. Całość dzięki temu będzie prezentować się bardzo profesjonalnie.

widget po rozwinięciu