Konturowanie - sposób na szczuplejszą twarz dzięki fryzurze

21-09-2016

Próbujesz wciąż nowych sztuczek w makijażu, ale twoja twarz nadal wydaje ci się zbyt pełna i niedoskonała? Wypróbuj więc contouring fryzury, który polega na umiejętnym rozłożeniu kolorów na włosach tak, by uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia twarzy. Dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu ciemnych i jasnych tonów podkreślisz kości policzkowe i ukryjesz niekorzystne zaokrąglenia twarzy. Konturowanie nadaje się do każdego rodzaju włosów. Pozwala całkowicie spersonalizować fryzurę i wydobyć najładniejsze akcenty z twojej twarzy. Dzięki niemu podkreślisz swoje atuty urody i ukryjesz wszelkiego rodzaju wady.

wyszczuplona twarz

Jakie techniki są najczęściej stosowane podczas contouringu fryzury?

Są to rozmaite techniki np. tie& dye lub Sunlight. Tie& dye to technika rozjaśniająca włosy. Subtelnie rozjaśnia je na końcach lub pozwala na uzyskanie zróżnicowanego koloru na prawie jednej czwartej długości włosów. Wszystko to prezentuje się bardzo naturalnie i sprawia wrażenie subtelnego przechodzenia z koloru ciemniejszego w jaśniejszy. Teoretycznie tie & dye można wykonywać na każdej długości włosów, jednak najlepiej prezentuje się na włosach półdługich i długich. Jeśli chcesz konturować twarz przy pomocy fryzury i wyżej opisanej techniki, pamiętaj, aby nosić włosy rozpuszczone. Tylko wtedy contouring przy pomocy tie&dye ma sens.

technika obcinania

Zdjęcie przedstawiające technikę tie&dye: Źródło: Pinterest

Sunlight to technika koloryzacji włosów, którą można nazwać pocałunkami słońca. Tam, gdzie słońce nie odrobiło swojej lekcji, tam może zadziałać fryzjer. Technika ta najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosów, jednak blondynki również mogą uzyskać zadowalające efekty. Sunlight polega na lekkim rozjaśnieniu niektórych tylko partii włosów, co naśladuje naturalne działanie promieni słonecznych. Efekt tego typu koloryzacji nie jest trwały, dlatego co jakiś czas trzeba udać się do fryzjera na jego odnowienie.

fryzura z wybiegu

Zdjęcie prezentujące technikę sunlight: Źródło: Pinterest

Technika Splashlight. Dzięki niej wydobywasz blask włosów z samego wnętrza fryzury. Lśnienie dostrzegalne jest w szczególności w środkowej części włosów. To stamtąd wydobywa się światło, które kształtuje nowy obraz twojej fryzury, zwiększa np. optycznie ilość włosów, rozświetla je lub właśnie modeluje kontury twarzy. Technika ta polega również na rozjaśnieniu włosów wokół twarzy. Włosy, które ją okalają uzyskują odpowiedni połysk, dzięki czemu twoja twarz wydaje się znacznie szczuplejsza. To, co odróżnia np. technikę splashlight od tie&dye to miejsce, na którym odbywa się modelowanie. Tie& dye to praca głównie na końcówkach, splashlight pozwala na wydobycie blasku włosów głównie ze środkowej ich części.

modelka

Zdjęcie prezentujące technikę Splashlight: Źródło: Pinterest

Jak wyszczuplić twarz za pomocą fryzury?

Konturowanie fryzury posługuje się podobnymi technikami jak ma to miejsce w przypadku makijażu twarzy. Chodzi o odpowiedni rozkład refleksów i przeplatanie się ciemnych i jasnych tonów, aby uwydatnić najładniejsze rysy twarzy i uzyskać efekt symetrii. Jeżeli zależy ci na wyszczupleniu, bo masz np. okrągłą twarz, to fryzjer powinien zastosować u ciebie jaśniejszy odcień na czubku głowy, natomiast ciemniejszy kolor położyć poniżej uszu. Wówczas proporcje twojej twarzy się zmienią. Owal twarzy się wydłuży, a pełniejsze miejsca przy policzkach zostaną wizualnie zakryte i niedostrzegalne. Gdy np. twoja twarz ma kształt serca, wtedy sytuacja się odmienia. Ciemniejszy kolor nakładany jest na wysokości czoła, z kolei jaśniejszy odcień zostaje zastosowany na końcówkach włosów. Przy kwadratowej twarzy dobrze się sprawdzi ufarbowanie górnej części włosów na ciemniejszy kolor i rozjaśnienie reszty włosów jasnym odcieniem. Aby jednak dobrze dobrać rodzaj koloryzacji i odpowiednio rozmieścić farbę na włosach, udaj się do fryzjera, który profesjonalnie dokona konturowania twarzy przy pomocy fryzury.

widget po rozwinięciu