5/5 - (10 głosów)

Magenta - farba do włosów, która da Ci zjawiskowy efekt!

22-05-2023

Magenta - kolor 2023 roku - to połączenie czerwieni i fioletu, które króluje nie tylko w świecie mody, czy aranżacji wnętrz, ale również w koloryzacji włosów. Energetyczna, radosna, pełna życia Viva Magenta symbolizować ma odwagę, siłę, zdecydowanie. Jako kolor włosów również wyraża wszystkie te wartości – dodaje wizerunkowi młodzieńczej mocy, radości i energii. W dodatku magenta doskonale komponuje się z najmodniejszymi kolorami ubrań i dodatków. Ty również stawiasz na epicki kolor magenta? Farba do włosów o profesjonalnym działaniu pomoże Ci uzyskać idealny efekt!

magenta farba do włosów

Kolor roku 2023: Viva Magenta!

Kolor roku regularnie ogłaszany jest przez firmę Pantone specjalizująca się w paletach barw. Wybór nie jest prosty, a decyduje o nim jury, w którym zasiadają autorytety z branży mody, wzornictwa i projektowania wnętrz, czy florystyki. O tym który kolor zwycięży decyduje wiele czynników takich jak trendy modowe i wzornicze, ale również i zależności polityczne i społeczne. Ważne jest bowiem znaczenie, jakie mu się przypisuje. Jakie przesłanie niesie za sobą królująca w roku 2023 Viva Magenta?

“W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. Zakorzeniony w pierwotnym, Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę”.

- wyjaśnia Leatrice Eiseman, dyrektorka wykonawcza Pantone Color Institute

farba do włosówmagenta

Magenta – farba do włosów trwała

Jaką farbą do włosów uzyskać można odcień magenta? Jak już wspomnieliśmy, magenta to kolor łączący w sobie ciepłą czerwień z chłodnym fioletem. Takie zestawienie odcieni znajdziemy wśród wielu trwałych farb do włosów. W palecie profesjonalnych farb Wella Koleston odcienie te oznaczone są cyframi /46 i wchodzą w skład kolekcji kolorystycznej Vibrant Reds. Świetne odcienie magenty znajdziemy też w palecie Matrix Socolor Reflect Red. Oznaczone są literami RV (to odcienie red-violet, czyli czerwono-fioletowe).

Matrix SoColor Reflect Red Pre-bonded, farba do włosów 90ml

pytania o produkt: 31
4.9/5 (opinii: 34)
40,21 zł
Matrix SoColor Reflect Red Pre-bonded, farba do włosów 90ml
Promocje miesiąca

Wella KOLESTON PERFECT farba do włosów trwała 60ml

pytania o produkt: 533
4.9/5 (opinii: 201)
35,99 zł
Wella KOLESTON PERFECT farba do włosów trwała 60ml

Profesjonalna farba do włosów magenta sprawi, że kolor będzie głęboki, czysty i żywy przez długi czas po farbowaniu. Aby dodatkowo chronić go przed wypłukiwaniem i blaknięciem oraz utratą połysku, powinno się stosować dobre kosmetyki do włosów farbowanych. Raz na kilka tygodni warto też odświeżyć kolor tonerem lub maską koloryzującą, o których powiemy w kolejnym akapicie.

kolor włosów magenta

Farba do włosów magenta półtrwała – toner

Jeśli masz z natury jasne włosy lub są one rozjaśnione, do nadania im koloru magenta wystarczy farba półtrwała, czyli toner, albo nawet zmywalna farbka, czy maska koloryzująca. Dzięki takim kosmetykom możesz dowolnie bawić się odcieniami. Posłużą też one do odświeżenia koloru włosów magenta pomiędzy farbowaniami trwałymi farbami.

Bardzo popularną zmywalną farbą do włosów magenta jest Alfaparf rEvolution. Piękny odcień magenta znajdziemy też w palecie farby Wella Color Fresh Create. Aby dodatkowo nasycić włosy kolorem i odświeżyć go, sprawdzą się połączenia czerwonej i fioletowej maski koloryzującej, np. Fanola Color. Na uwagę zasługują też niebanalne odcienie w palecie tonera zmywalnego LaRiche. Ten zmywalny krem koloryzujący możesz nakładać na suche włosy lub lekko wilgotne włosy. Sprawdź również inne odcienie, które dają widowiskowe efekty na włosach w kolorach jasnego blondu i pozwalają bawić się kolorem włosów.

Magenta - kolor włosów, który pokochasz!

magenta kolor

farby do włosów kod rabatowy