Mity i fakty dotyczące pielęgnacji włosów

10-07-2014

W naszym codziennym życiu funkcjonuje wiele mitów, które chcąc nie chcąc wpływają na nasze decyzje czy też przekonania. Podobna sytuacja ma miejsce w kontekście pielęgnacji włosów bowiem i w tej dziedzinie możemy znaleźć kilka mitów, które zakorzeniły się w naszych umysłach. W związku z tym chciałabym Wam wskazać kilka prawd i kilka mitów, które są zauważalne w kontekście pielęgnacji włosów.

mity pielegnacji wlosow

Obalamy mity

Jeśli chodzi o mity, jakie funkcjonują w kontekście pielęgnacji włosów, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą popularny mit, który mówi o tym, że

 

 

  • częste mycie włosów wysusza je. Otóż jak się okazuje, to nie jest prawda, bowiem odpowiednio dobrany do naszych włosów szampon wcale nie wpływa na przesuszenie naszych włosów, nawet jeśli myjemy je codziennie.

 

 

  • włosy należy myć każdego dnia. Tymczasem jak się okazuje, wcale nie ma jednego schematu, który mówi o tym, że nasze włosy powinny myć codziennie. Włosy należy myć tak często jak tego potrzebują. Każdy powinien indywidualnie dla swoich włosów określić częstotliwość mycia głowy.

 

 

  • codzienne, długotrwałe szczotkowanie włosów wpływa na ich wzrost. Nic bardziej mylnego, otóż jak się okazuje długotrwałe szczotkowanie włosów może tylko zaszkodzić delikatnej strukturze włosów.

 

 

  • produkty z hipermarketów czy też drogerii mają takie samo działanie jak produkty profesjonalne. Oczywiście jest kompletna nieprawda, ponieważ produkty profesjonalne mają zdecydowanie wyższą jakość i cenniejsze składniki i substancje, które są znacznie bardziej skuteczne a niżeli składniki zawarte w ogólnodostępnych produktach do pielęgnacji włosów.

 

 

Podtrzymujemy prawdziwe przekonania

W przypadku pielęgnacji włosów jest również kilka prawdziwych przekonań o których chciałabym wspomnieć. Przede wszystkim chciałabym wspomnieć o stresie, który faktycznie może się przyczynić do zwiększenia wypadania naszych włosów. Kolejne prawdziwe przekonanie mówi o tym, że palenie papierosów może powodować siwiznę. Naukowcy potwierdzili tezę że palacze papierosów są bardziej narażeni na siwienie włosów niż osoby niepalące. Co więcej jak się okazuje palenie papierosów również może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów.

Czas na wyciągnięcie wniosków

Mity i fakty dotyczące pielęgnacji włosów od zawsze funkcjonują w naszej mentalności. Niemniej jednak, chciałabym Was prosić, abyście na podstawie tego artykułu wyciągnęli odpowiednie wnioski dzięki którym Wasza codzienna pielęgnacja włosów będzie jeszcze lepsza i bardziej odpowiednia. Może to również czas na porzucenie złych nawyków jak palenie papierosów czy też ograniczenie stresu, który bez wątpienia ma wpływ na zdrowie i kondycję naszych włosów.

widget po rozwinięciu