Na co zwracać uwagę przy zakupie klimazonu fryzjerskiego?

15-11-2019

Każdy, szczególnie renomowany zakład fryzjerski, musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będzie możliwe wykonanie pracy w jak najlepszy sposób. Lokówki, suszarki, myjki, sauny to jednak nie wszystko. Coraz więcej salonów inwestuje w element wyposażenia, jakim jest klimazon fryzjerski, zwany też inaczej infrazonem. Pod tą nazwą kryje się wielofunkcyjne urządzenie. Obecnie jest ono wykorzystywane przede wszystkim w ekskluzywnych salonach – sprzęt pozwala przeprowadzić wiele kuracji na włosach, które dają niezwykle korzystne efekty.

klimazon fryzjerski jak wybrac wlasciwy

Przy jakich zabiegach klimazon będzie więc pomocny? Z pewnością przy wielu, a wymienić można chociażby:

  • Trwałą ondulację (zobacz kosmetyki do trwałej ondulacji, które użył by Twój fryzjer),
  • Trwałe prostowanie,
  • Dekoloryzacja (do dekoloryzacji proponujemy dekoloryzator Renee Blanche, który jest jednym z najlepszych na rynku),
  • Farbowanie (szczególnie w momencie gdy nie użyjesz profesjonalnej farby do włosów, która jest zdecydowanie bezpieczniejsza dla Twoich włosów),
  • Suszenie (najlepiej z funkcja jonizacji! Profesjonalne suszarki do włosów maja wiele funkcji, które sprawiają, ze są bezpieczne dla włosów.

To jednak nie wszystko. Infrazony są również pomocne w walce z wieloma problemami, które dotyczą włosów. Jeżeli kosmetyki do włosów nie mogą się uporać z chociażby z łysieniem, przetłuszczaniem się włosów, nadmiernym łupieżem to klimazon z pewnością da radę. Klimazon rozwiąże też problem związany z utrudnionym rozczesywaniem pasm. Jak widać, jest to urządzenie niezwykle przydatne i wydaje się, że niedługo niezbędne w każdym zakładzie fryzjerskim. Na rynku dostępne są różne modele w rozmaitych cenach. Czym więc kierować się przy wyborze klimazonu? Na co zwracać uwagę?

Stojący czy wiszący? Dopasuj infrazon do powierzchni salonu

Wyróżnia się trzy typy klimazonów fryzjerskich: stojące, wiszące, na statywie. Przy wyborze właściwego trzeba zwrócić uwagę na takie kwestie jak powierzchnia zakładu oraz to, czy sprzęt będzie przesuwany w różne miejsca. klimazony wiszące najlepiej sprawdzą się w tych mniejszych salonach, stojące z kolei w dużych, przestronnych. Należy pamiętać, że wiszący klimazon na trwałe jest przymocowany do jednego miejsca, nie ma więc możliwości, by przesunąć go gdzieś indziej. Inaczej jest w przypadku stojących – klimazon stojący takie są mobilne, można je przesuwać, ustawiać za każdym razem w innym miejscu.

Fox NEPTUN infrazon fryzjerski wersja stojąca

infrazon neptun

Fox SATURN infrazon wersja stojąca

infrazon saturn

Gabbiano FD-101W infrazon wiszący srebrny

infrazon gabbiano

Konieczne i dodatkowe funkcje

Każdy infrazon, który ma dobrze spełniać swoją funkcję, powinien być wyposażony w istotne funkcje, a mianowicie: manualny oraz automatyczny tryb, możliwość regulacji temperatury, timer, kilkustopniowy nawiew, funkcja obracania. Taki sprzęt to z pewnością dobrze zainwestowane pieniądze. Dzięki niemu wykonywanie poszczególnych zabiegów będzie odbywało się bezproblemowo, a włosy będą profesjonalnie wypielęgnowane. Co ważne, dla klientów wizyta w salonie będzie dzięki temu jedynie czystą przyjemnością.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na konieczne funkcje, ale też na te dodatkowe. Niektóre dostępne na rynku urządzenia wyposażone są w lampę ozonową. Infrazony z ozonem dają możliwość przeprowadzenia ozonoterapii włosów. Innym dodatkowym elementem jest dotykowy ekran LCD czy funkcja słuchania muzyki. Wszystkie te elementy ułatwiają pracę, a także uprzyjemniają czas klientom.

Design też ważny

Przy wyborze nie sposób pominąć walorów estetycznych sprzętu. Stylowy infrazon nada elegancji każdemu salonowi fryzjerskiemu. Kupić można klimazony czarne, srebrne, białe czy perłowe, mniejszych lub większych rozmiarów. Wygląd zewnętrzny, choć nie najważniejszy, również powinien więc być brany pod uwagę, by urządzenie pasowało do całej aranżacji salonu fryzjerskiego i do stylu innych urządzeń.

Ceriotti FX 4000 DIGITAL infrazon wersja stojąca

infrazon czarny

Polecane modele infrazonów

Przy zakupie klimazonu warto więc dobrze pomyśleć, by wybrać ten najlepszy, najbardziej pasujący pod każdym względem do danego salonu. Nie jest to najtańszy sprzęt fryzjerski, więc nie należy zbyt szybko podejmować decyzji. Co ważne, podobnie jak w przypadku innych urządzeń, z pewnością lepiej postawić na te od znanych, renomowanych firm – posłużą długo, nie będą się psuły, a zabiegi będą wykonane tak, jak należy.

widget po rozwinięciu