Najlepsze sposoby na zwiększenie objętości włosów

19-09-2014

No cóż, cienkie i delikatne włosy nie wyglądają okazale. Ale co zrobić, kiedy natura nie obdarzyła nas gęstymi i grubymi włosami? Za chwilę zdradzę Wam bardzo proste, skuteczne i szybkie sposoby na zwiększenie objętości włosów.

zwiekszenie objetosci


 

 

  • Suszenie włosów głową w dół

 

 

To chyba najstarszy sposób na szybkie zwiększenie objętości włosów. Dodatkowo do suszenia warto użyć grubej, dużej szczotki, która nie tylko wygładzi, ale także zdyscyplinuje Twoje włosy.

 

 

  • Suszarka z dyfuzorem

 

 

To idealny sposób na zwiększenie objętości włosów krótkich. Dyfuzor to dodatkowa nakładka na suszarkę, które wdmuchuje powietrze pomiędzy poszczególne pasma Twoich włosów i w ten sposób zwiększa ich objętość.

 

 

  • Grube wałki

 

 

Idealnie się sprawdzą w przypadku długich włosów. Wałki dodadzą objętości głównie włosom przy nasadzie głowy. Zawinięte na wałki włosy warto dodatkowo wysuszyć suszarką, która pomoże Tobie uzyskać lepszy i trwalszy rezultat.

 

 

  • Zmiana przedziałka

 

 

Włosy czesane przez długi czas w taki sam sposób tracą swoją elastyczność i sprężystość. Dlatego robiąc przedziałek z innej strony niż dotychczas Twoje włosy nieco się podniosą u nasady i automatycznie zwiększy się ich objętość.

 

 

  • Odpowiednio ostrzyżone włosy i odpowiednia fryzura

 

 

Nie oszukujmy się długie i cienkie włosy niekoniecznie prezentują się dobrze. Dzieje się tak dlatego, ponieważ im dłuższe włosy tym większy ciężar , dlatego takie włosy wyglądają na jeszcze bardziej przyklapnięte. Zmiana fryzury lub delikatnie pocieniowane włosy mogą optycznie zwiększyć ich objętość, więc może warto wybrać się do fryzjera, który nie tylko odświeży Twoją fryzurę ale jednocześnie pomoże Tobie uporać się z problemem cienkich i oklapniętych włosów.

 

 

  • Odpowiednia pielęgnacja

 

 

Bez wątpienia to podstawa w przypadku cienkich i delikatnych włosów. Dlatego koniecznie do pielęgnacji włosów używaj kosmetyków, które powstały specjalnie z myślą o zwiększeniu objętości włosów. Pamiętaj jednak, by nie ograniczać się tylko i wyłącznie do wyboru szamponu. Używaj również odżywek, masek, sprayów oraz wielu innych specyfików, które skutecznie zwiększą objętość Twoich włosów.


A jakie Wy macie sposoby na zwiększenie objętości swoich włosów? Koniecznie o nich napiszcie, bowiem dla innych czytelniczek mogą okazać się bardzo pomocne.

widget po rozwinięciu