Nożyczki fryzjerskie z grawerem – dla fryzjera wyjątkowego

16-12-2021

Nożyczki to dla Ciebie coś więcej, niż tylko zwykłe narzędzie pracy? Są jak fortepian dla wirtuoza, jak pióro dla pisarza, albo jak… miecz dla Samuraja? To znak, że jesteś prawdziwym artystą w swoim fachu, że wykonujesz go z czuciem i z sercem. Dlatego wybierając nożyczki, stawiasz na najwyższą precyzję i jakość, której efekty widać w Twoich fryzjerskich arcydziełach. Chciałbyś nadać swoim nożyczkom fryzjerskim wyjątkowego charakteru? A może szukasz niebanalnego i wiele znaczącego prezentu dla bliskiej Ci osoby kochającej fryzjerstwo i spełniającej się w tym fachu? W obu przypadkach, świetną propozycją dla Ciebie będą wysokiej klasy nożyczki fryzjerskie z grawerem, który sam wybierzesz. Laserowe grawerowanie nożyczek pozwala nadać im niepowtarzalnego stylu i sprawić, że będą wyjątkowe – tak jak osoba, która ich używa.

nożyczki fryzjerskie z grawerem

Postaw na najwyższą jakość przy wyborze nożyczek fryzjerskich z grawerem

Grawerowanie oferuje m. in. japońska marka Kasho. To producent nożyczek, który słynie z najwyższej jakości oraz z ręcznego, tradycyjnego sposobu wytwarzania narzędzi. Te profesjonalne nożyczki nie są jednak grawerowane standardowo, tylko za sprawą technologii laserowej.

kasho grawer

Dzięki działaniu wiązki promieniowania, wzór na nożyczkach jest idealnie precyzyjny, a powierzchnia stali nie zostaje w żaden sposób odkształcona, czy zarysowana. To najlepszy sposób na uzyskanie nieskazitelnej linii. Tekst i rodzaj czcionki oczywiście wybierzesz samodzielnie, możesz też spersonalizować nożyczki np. logo swojego salonu. Pamiętaj, że usługa grawerowania jest dodatkowa, zapytaj o nią sprzedawcę.

Nożyczki o precyzji samurajskiego miecza

Wiesz już jak powstaje tekst na powierzchni nożyczek fryzjerskich z grawerem, teraz dowiedz się więcej o tej marce, która bez wątpienia wyróżnia się na tle innych i staje się znakiem rozpoznawczym najlepszych światowych stylistów. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Ponieważ nożyczki fryzjerskie Kasho łączą w sobie dwie rzeczy:

  • wielowiekową tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie przez kowali wytwarzających miecze japońskich Samurajów
  • najnowsze technologie metalurgiczne i inżynierskie

Nożyczki wykonywane są ręcznie, a proces ich powstawania jest złożony. Powstają z połączenia dwóch stopów stali nierdzewnej z wysoką zawartością węgla, dzięki czemu są wyjątkowo trwałe. Idealną precyzję cięcia nożyczki zawdzięczają specjalnej technice kowalskiej, która polega na naprzemiennym wyżarzaniu i zanurzaniu w cieczy o odpowiedniej temperaturze, a także unikalnemu sposobowi obróbki stali. Ostrza są ręcznie szlifowane oraz polerowane, a następnie starannie dopasowywane przez „shisho”, czyli rzemieślników, którzy z dumą koronują swoje dzieło symbolem japońskiej marki. Zanim to jednak nastąpi, do głosu dochodzi technologia - nożyczki są projektowane komputerowo i testowane pod względem jakości surowca, a także i estetyki. Efektem takiego połączenia są nożyczki o najwyższym standardzie wykonania, nieskazitelnej formie i idealnemu wykończeniu.

Najwyższa jakość dla najlepszych

nożyczki z grawerem

Owocem połączenia tradycji i zaawansowanych technologii są nożyczki najwyższej jakości, które pokochało wielu wybitnych mistrzów fryzjerskich na całym świecie. Wystarczy wziąć je do ręki, by poczuć ich niezwykłość. Nożyczki „płyną” po włosach, są doskonale wyważone, naturalnie i lekko leżą w dłoni, pozwalając Ci osiągać to, co chcesz. Ergonomia i wyważenie nożyczek opracowane przez najlepszych inżynierów sprawia, że narzędzia te odciążają dłoń i nadgarstek, które nie męczą się nadmiernie, nawet podczas wielogodzinnej pracy. A zniwelowanie uczucia zmęczenia to dodatkowa motywacja do pracy.

Wśród nożyczek japońskiej marki znajdziesz różne rodzaje nożyczek, a także typy uchwytów, w zależności od Twoich potrzeb. Kasho oferuje też wiele serii, w tym Millenium, Green i XP z łożyskowym systemem regulacji, czy Damascus – nożyczek wykonanych ze słynnej damasceńskiej stali z charakterystycznymi ciemnymi pasmami stali. Jedno jest pewne – wszystkie nożyczki z japońskiej stali, wytwarzane tradycyjnymi metodami w połączeniu z technologią, to sprzęty dla prawdziwych profesjonalistów i artystów, którzy chcą kreatywnie tworzyć, korzystając z najlepszych narzędzi. Takie profesjonalne nożyczki fryzjerskie z grawerem to przedmiot, który zyska duszę. Stanie się narzędziem, które w ręku artysty przez długie lata będzie pomagało tworzyć prawdziwe dzieła i uszczęśliwiać ludzi idealnie ukształtowanymi fryzurami. A może nożyczki z własną treścią dedykacji to dobry podarunek dla początkujących adeptów fryzjerstwa, np. jako wyraz gratulacji na zakończenie szkoły fryzjerskiej?

Zobacz też: dobre nożyczki fryzjerskie - jakie wybrać?