Olejowanie włosów. Jak wybrać odpowiedni olej?

20-04-2017

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny, o którym słyszy się ostatnio coraz częściej. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ przynosi on zdumiewająco dobre efekty. Olejowanie, jak sama nazwa wskazuje, polega na nakładaniu oleju na włosy i skórę głowy. Systematyczne olejowanie, jeśli tylko dobierzesz odpowiedni olej, to gwarancja pięknych, lśniących włosów. Warto zaznaczyć od razu, że olejowanie włosów to zabieg od wieków stosowany przez Hinduski i Arabki, które właśnie dobroczynnym właściwościom olejów zawdzięczają piękne włosy.

olejowanie wlosow

Olejowanie włosów - zalety

Jeśli jesteś zainteresowana skuteczną pielęgnacją włosów, zastanów się nad regularnym olejowaniem. Oleje zawierają witaminy, fitosterole oraz cenne kwasy tłuszczowe, które odżywiają włosy, dodają im blasku, uelastyczniają i sprawiają, że stają się bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Substancje odżywcze zawarte w olejach wnikają do wnętrza włosa. Regularne olejowanie zapewnia:

 

 

  • zdrową skórę na głowie;

 

 

  • wzmocnienie cebulek;

 

 

  • normalizację wydzielania sebum;

 

 

  • dotlenienie komórek.

 

 

Jeśli Twoje włosy są łamliwe, zniszczone zabiegami fryzjerskimi, przesuszone, olejowanie jest zabiegiem, który powinnaś rozważyć. Zresztą także włosy zdrowe można olejować - kluczem jest dobranie odpowiedniego oleju, który dostarczy włosom potrzebnych im substancji odżywczych.

Jak wybrać olej do olejowania włosów?

Wbrew pozorom to nie takie proste. Jest bardzo wiele różnych typów olejów, które nadają się do pielęgnacji włosów, np. olej słonecznikowy, arganowy, rycynowy, awokado, kukurydziany, z pestek dyni itd. Osoba niedoświadczona może mieć pewien problem z wyborem odpowiedniego produktu. W każdym razie w przypadku włosów z problemami, zniszczonych, najlepiej byłoby polegać na czystych olejach, bez zbędnych dodatków. Posiadaczki zdrowych i silnych włosów mogą wybrać oleje z parafiną i innymi dodatkami kosmetycznymi.

Olejowanie a porowatość włosów

Przy wyborze oleju do olejowania weź pod uwagę, jak porowate są Twoje włosy. Wyróżnia się włosy:

 

 

  • niskoporowate - to włosy o szczelnie domkniętych łuskach, dlatego dobrym rozwiązaniem są oleje, które pokryją je delikatnym filmem lub mają stosunkowo małe cząsteczki. Zalecane są oleje nasycone. Jeśli jesteś posiadaczką włosów niskoporowatych, możesz przetestować: olej palmowy, masło mango, masło shea, olej kokosowy, masło kakaowe, olej rycynowy;

 

 

  • średnioporowate - dobrym rozwiązaniem w przypadku włosów średnioporowatych są oleje jednonasyceniowe, w których przeważają kwasy omega 9. Masz włosy średnioporowate? W takim razie możesz zacząć olejowanie z olejem sezamowym, makadamia, olejem ryżowym, z orzechów laskowych, słodkich migdałów lub orzechów arachidowych;

 

 

  • wysokoporowate - włosy tego typu maja dość mocno rozchylone łuski. Dobrym rozwiązaniem będą oleje wielonienasyceniowe. Możesz wypróbować olej z wiesiołka, olej lniany, kukurydzany, sojowy, olej z orzechów włoskich, pestek winogron, dzikiej róży itd.

 

 

Olejowanie - jak to zrobić?

Zasadniczo można olejować włosy zarówno suche, jak i mokre. Obie metody przynoszą bardzo dobre rezultaty. Jeśli chcesz przeprowadzić zabieg olejowania na sucho, najpierw rozetrzyj olej na dłoniach, a później nałóż na włosy. Tak samo wygląda aplikacja oleju w przypadku włosów mokrych, jednak może się to okazać nieco trudniejsze, bo mokre włosy mogą się przy tym plątać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często olejować włosy. Wiele zależy od ich kondycji. Jeśli Twoje włosy są przesuszone i zniszczone, wskazane byłoby częstsze nakładanie olejów. Zalecane jest minimum dwa razy. Jeśli Twoje włosy nie wymagają zbyt intensywnego nawilżenia, regularne olejowanie raz w tygodniu jak najbardziej wystarczy.

Jak długo należy trzymać olej na włosach? Często mówi się, że minimum to 30 minut, jednak, aby efekt był widoczny, dobrze byłoby potrzymać olej na włosach przez kilka godzin. Dlatego też warto olej zostawić na włosach na całą noc.

Oto kilka olejków do włosów, które znajdziesz w naszej ofercie:

Matrix Oil Wonders Indian olejek do włosów 125ml

www.fryzomania.pl/matrix-oil-wonders-indian-olejek-do-wlosow-125ml.html

Kativa Keratina olejek keratynowy do włosów 60ml

https://www.fryzomania.pl/kativa-keratina-olejek-keratynowy-60ml.html

Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil olejek do włosów 50ml

https://www.fryzomania.pl/alterna-bamboo-smooth-kendi-oil-olejek-50ml.html

Kerastase Elixir Ultime Imperial – olejek do włosów farbowanych 125ml

https://www.fryzomania.pl/kerastase-elixir-ultime-imperial-olejek-do-wlosow-farbowanych-125ml.html

Wella SP LuxeOil olejek do pielęgnacji włosów 100ml

https://www.fryzomania.pl/wella-sp-luxeoil-olejek-do-pielegnacji-wlosow-100ml.html

CeCe ARGAN 100% olejek arganowy do włosów 75ml

https://www.fryzomania.pl/cece-argan-100-olejek-arganowy-do-wlosow-75ml.html

widget po rozwinięciu