Fryzomania

Oto 7 najczęstszych błędów jakie popełniamy podczas pielęgnacji włosów. Sprawdź, czego nie należy robić.

Błędy, któż ich nie popełnia, chyba tylko ten „ który nic nie robi”. Z czego one wynikają? Przyczyn może być dużo, czasami są wynikiem naszej niewiedzy, lenistwa lub po prostu złych nawyków, których nie mało przecież w naszym codziennym życiu. Tak naprawdę nie jest ważna ich przyczyna, ważne jest to, że sobie je uświadomimy i potrafimy je nazwać i z nimi walczyć. Niestety i mnie zdarza się popełniać błędy, a te które dostrzegałam w ostatnim czasie dotyczą właśnie pielęgnacji włosów. Będąc bogatsza o tą jakże ważną wiedzę postanowiłam się z Wami podzielić nią po to, byśmy razem mogły wyeliminować je z naszego życia. profesjonalna pielęgnacja

1) Codzienne mycie włosów

To jeden z tych błędów, który jak mi się wydaję jest dość popularny. Jak się ostatnio dowiedziałam, włosy powinno się myć maksymalnie co drugi dzień. Eksperci z dziedziny fryzjerstwa twierdzą, że nasze włosy będą wyglądać lepiej, jeśli naturalne składniki produkowane przez gruczoły dotrą od nasady włosów aż do samych końcówek. Wówczas nasze włosy będą właściwie nawilżone, a niestety myjąc włosy codziennie siłą rzeczy nie dopuścimy do takiej sytuacji.

2) Szczotkowanie mokrych włosów

To kolejny błąd, który zdarzyło mi się popełnić. Szczotkując włosy mokre przyczyniamy się do zwiększonej ich łamliwości. Poza tym mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego zalecane jest odłożenie tej czynności do czasu, kiedy włosy wyschną.

3) Wiązanie włosów w „ koński ogon”

To do tej pory była moja ulubiona fryzura, szybka i w miarę efektowna. No właśnie do tej pory. Bo niestety jak się okazuje, stałe wiązanie włosów w tym samym miejscu doprowadza do uszkodzeń włosów właśnie w miejscu wiązania gumki. A tak swoją drogą, to bobrze byłoby zainwestować w porządniejsze gumki do włosów, które przede wszystkim nie szarpią i nie łamią włosów. Przecież nie ma nic gorszego jak gumka, która wyrywa włosy.

4) Codzienne suszenie włosów

To był mój cowieczorny rytuał, do czasu kiedy, po pierwsze nie wiedziałam, że włosów nie należy myć codziennie i kiedy uświadomiłam sobie, że gorące powietrze naprawdę szkodzi włosom. Dlatego moja rada jest taka, by suszyć włosy tylko wtedy, jeśli to naprawdę konieczne. Oczywiście nie byle jaką suszarką, tylko taką, która ma regulację temperatury, jonizację i zimny nawiew. Ta ostatnia funkcja świetnie działa na włosy, nie tylko je wygładza i nabłyszcza ale dodatkowo przeciwdziała elektryzowaniu włosów.

5) Zbyt częste stosowanie lakierów do włosów

Niestety lakier niekorzystnie wpływa na wygląd włosów. Lakiery do włosów, zwłaszcza te z niższej półki bardzo wysuszają włosy. Dlatego jeśli już koniecznie musicie używać lakier do włosów to warto zakupić te, które można spotkać w dobrych salonach fryzjerskich. Ale i z tym nie przesadzajcie.

6) Niedbale wykonany lub co gorsza całkowity brak masażu głowy

Masaż głowy to bardzo ważna sprawa. Dzięki niemu pobudzamy krążenie krwi i cebulki włosów. Poza tym taki masaż może być całkiem przyjemny, więc myślę, że z naprawą tego błędu raczej nie powinno być problemu.

7) Mega szybkie odżywianie

To chyba mój najgorszy błąd. Wiecie dlaczego? Bo wynikał po prostu z lenistwa. Wydawało mi się, że wystarczy nałożyć odżywkę by ta wniknęła we włosy i cudownie je zregenerowała. Nic bardziej mylnego. Ważny jest czas trzymania odżywki na włosach, powinien być taki, jaki zaleca producent. Tylko po takim czasie aktywne substancje mogą wniknąć do wnętrza włosów i odpowiednio na nie zadziałać.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się lista najpopularniejszych błędów, jakie niestety popełniamy podczas pielęgnacji włosów. Są Wam znane? Czy raczej nie miałyście z nimi problemu? A być może macie inne „ złe nawyki”, które zauważyłyście podczas swojej przygody z pielęgnacją włosów? Czekam na Wasze opinie. Aha, jeszcze jedno, pamiętajcie, że błędy popełniają wszyscy, i co więcej zawsze można je naprawić. Połową sukcesu jest już uświadomienie sobie tych błędów, reszta to już kwestia czasu i samozaparcia, ale przecież dla nas to nie problem. Prawda? Pozdrawiam i do usłyszenia!

Opublikowano dnia: 2014-07-23
Autor: Kasia Fryzomania.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz