Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych

27-08-2014

Kondycja i wygląd naszych włosów nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Czasami nasze włosy są zbyt cienkie, matowe, pozbawione połysku lub są po prostu zniszczone lub co gorsza są suche i uporczywie pragniemy przywrócić im odpowiedni poziom nawilżenia. Jak zatem odpowiednio nawilżyć nasze włosy, aby były zdrowe, piękne i wzbudzały podziw? Otóż jak się okazuje, należy skorzystać z pomocy odpowiednich kosmetyków, które zostały opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów suchych. Tylko takie podejście zagwarantuje nam efekty o jakich marzymy. Dlatego jeśli Twoim problemem są suche włosy, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, w którym wskażę kosmetyki, stworzone na miarę specyficznych potrzeb włosów suchych.

pielegnacja wlosow suchych i zniszczonych

Szeroka gama szamponów

Podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów jest oczywiście szampon. Tak samo jest w przypadku pielęgnacji włosów suchych, szampon stanowi punkt wyjścia w walce z tym problemem. Na rynku możemy znaleźć bardzo dużą ilość szamponów do włosów, których formuła została opracowana specjalnie z myślą o włosach suchych.  Bardzo skuteczny może okazać się także szampon Loreal Intense Repair, który dzięki zawartości systemu Cuti Liss System sprawi, że Twoje włosy natychmiastowo zostaną zregenerowane oraz optymalnie nawilżone. Równie pomocny w przypadku suchych włosów może okazać się szampon Wella SP Hydrate Shampoo, który zawiera w swoim składzie glicerynę, glukozę oraz D-Pantenol. Jak sama widzisz masz do wyboru całe mnóstwo różnorodnych szamponów nawilżających, które powstały specjalnie z myślą o włosach suchych. Ale czy sam szampon wystarczy, by Twoje włosy były takie o jakich marzysz?

Wspomóż działanie szamponu

kosmetyki do wlosow suchychNiezaprzeczalnie szampon stanowi fundament pielęgnacji włosów. Niemniej jednak musisz pamiętać także o odżywce i masce do włosów, dzięki którym pielęgnacja włosów suchych będzie przebiegała właściwym torem. I tak jak w przypadku szamponów chciałabym Wam wskazać klika propozycji masek i odżywek do włosów suchych.  Bardzo dobrze nawilży Twoje włosy odżywka Matrix Total Results Moisture Conditioner, dzięki której długotrwale nawilżysz swoje włosy. Jeśli chodzi o maski o działaniu nawilżającym, to szczerze polecam maskę Wella SP Hydrate Mask, która dzięki glicerynie, glukozie oraz D-Pantenlu doskonale zatroszczy się o nawet najbardziej suche włosy. Kolejną propozycją wartą rozpatrzenia jest maska Loreal Intense Repair, która stanowi znakomite źródło składników intensywnie nawilżających, dzięki którym problem suchych włosów przestanie dla Ciebie istnieć.

Odpowiednie zaplecze gwarancją Twojego sukcesu

Pokonywanie jakichkolwiek problemów bardzo często wymaga zaangażowania odpowiednich środków. Tak samo dzieje się w przypadku pielęgnacji włosów suchych. Nie możesz przecież liczyć na to, że ten problem sam się rozwiąże. Musisz podjąć odpowiednie kroki dzięki którym optymalnie nawilżysz i uzdrowisz swoje włosy. Pamiętaj także o tym, że nie możesz ograniczać się tylko do podstaw czyli wyboru szamponu. Oczywiście to niezaprzeczalnie fundament, niemniej jednak nawet najbardziej solidna podstawa potrzebuj czasami wsparcia. Takim wsparciem w przypadku pielęgnacji włosów suchych jest odżywka i maska do włosów. Jeśli pełnowymiarowo zorganizujesz sobie zaplecze, to możesz być pewna, że Twoje włosy będą takie o jakich marzysz. Warto się odpowiednio postarać i przygotować do pielęgnacji włosów, przecież to one stanowią w głównej podstawę o naszej prezencji i wdzięku.

widget po rozwinięciu