Powakacyjna pielęgnacja włosów

08-09-2014

Dużo się mówi, pisze o pielęgnacji włosów latem. Tymczasem jak się okazuje i jak zapewne większość z Was wie z własnego doświadczenia, że wczasy, wakacje i urlop mają to do siebie, że często zapominamy, bądź nie mamy czasu na to by w prawidłowy sposób zadbać o swoje włosy. I co się wtedy dzieje? Na ogół jest tak, że z wymarzonych wczasów wracamy naładowani pozytywną energią, z pięknymi wspomnieniami, ale niestety ze zniszczonymi włosami. Dlatego teraz dla wszystkich, którzy latem nieco zaniedbali swoje włosy przedstawię kilka sposobów na to jak w szybkim czasie po wakacyjnych szaleństwach zregenerować swoje włosy.

powakacyjna pielegnacja wlosow


 

 

  • Szampon do włosów to podstawa, ale pamiętaj, że sam szampon nie upora się ze zniszczonymi i osłabionymi po lecie włosami. Pamiętaj o odpowiedniej odżywce do włosów, która będzie bogata w ceramidy, witaminy z grupy B, pantenol, keratynę oraz liczne proteiny.

 

 

  • Olejowanie włosów – to nic innego jak używanie profesjonalnych olejków do włosów. Ich zadaniem jest wygładzenie, nawilżenie oraz ogólna regeneracja włosów. Takie olejki dają naprawdę niesamowite efekty. Dzięki nim bowiem możesz pozbyć się wielu problemów związanych z naszymi włosami. Kupując olejek do włosów wybierz taki, który najlepiej sprosta potrzebom i wymaganiom Twoich włosów. Warto wiedzieć, że olejek arganowy jest bardzo popularny i bardzo dobrze odżywia włosy.

 

 

  • Intensywne maski do włosów – silnie zniszczone włosy potrzebują intensywnej kuracji w postaci profesjonalnych masek do włosów. Takie maski cechują się bardzo długotrwałym działaniem. Dogłębnie regenerują, nawilżają i odbudowują włosy. Zanim jednak zaczniesz kurację włosów maskami, pamiętaj o tym aby dokładnie oczyścić włosy. W tym celu zastosuj odpowiedni szampon oczyszczający, który pozwoli na dokładniejsze wniknięcie we włosy substancji aktywnych zawartych w masce.

 

 

  • Delikatne podcięcie włosów jest konieczne w sytuacji, kiedy końcówki włosów są w bardzo opłakanym stanie. To także doskonała okazja na odświeżenie swojej fryzury.

 

 

  • Odpowiednia dieta . Bardzo ważną rolę dla kondycji włosów odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta. Zatem zacznij odżywiać swoje włosy od środka. Spożywaj produkty bogate w witaminy A, E, H i P, witaminy z grupy B oraz bogate w bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie wiesz gdzie znajdziesz te witaminy? Zajrzyj do artykułu pt.: Co jeść, żeby mieć piękne i zdrowe włosy.

 

 


Zapewne większość z Was jest już po wczasach, urlopach i wakacyjnych szaleństwach? Jesteście naładowane pozytywną energią i macie większą lub mniejszą chęć do pracy. A jak wyglądają Wasze włosy po wakacyjnym relaksie? Jeśli potrzebują ratunku, skorzystajcie z moich porad lub jeśli macie swoje sprawdzone sposoby na regeneracje włosów po lecie to koniecznie mi o tym napiszcie. Czekam na Wasze opinie i komentarze.

widget po rozwinięciu