Fryzomania

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy czyli zacznijmy od podstaw

Nie oszukujmy się zdrowa skóra głowy warunkuje zdrowe i piękne włosy. Dlatego też bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy. Choroby skóry głowy odpowiedzialne są za takie problemy jak: wypadanie włosów, przetłuszczanie się włosów czy też łupież zarówno suchy jak tłusty. Sprawdź zatem co robić i czego używać gdy i Ciebie dotknie jeden z tych problemów.

skóra głowy

1. Wypadające włosy

To nie lada problem zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Dlatego też w tym przypadku zaleca się pilną konsultację u lekarza, który po wykonaniu specjalistycznych badań określi przyczynę wypadania włosów. By skutecznie walczyć z tym problemem podstawą są oczywiście specjalistyczne kosmetyki, które powstały specjalnie z myślą o wypadających włosach. Owe produkty bazują na starannie dobranych substancjach, które wzmacniają cebulki włosów i powstrzymują proces wypadania włosów.

2. Uwaga na łupież

W sytuacji kiedy na naszych włosach pojawia się łupież w pierwszej kolejności należy określić czy mamy do czynienia z łupieżem tłustym czy też suchym. Łupież suchy ma postać białych lub szarawych płatków. Natomiast łupież tłusty jest żółty i mocno przylega do skóry głowy. Musisz wiedzieć, że dla Twoich włosów znacznie groźniejszy jest łupież tłusty, gdyż w znacznym stopniu osłabia cebulki włosów. W przypadku walki z łupieżem warto stosować kosmetyki opracowane na bazie pirotynianu cynku, kwasu salicylowego siarczanku selenu lub siarki.

3. Przetłuszczające się włosy

Włosy nadmiernie przetłuszczające się już wkrótce po umyciu sklejają się w ciężki pasma i wyglądają bardzo nieświeżo. W sytuacji kiedy mamy do czynienia z takimi włosami należy nieco częściej myć głowę, nie podrażniając przy tym skóry głowy. W takim przypadku warto stosować profesjonalne szampony przeciwłupieżowe powstałe na bazie rozmarynu, tymianku, skrzypu oraz podbiału czy też siarki.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz