Fryzomania

Rodzaje płytek w prostownicach. Zobacz, która pasuje do Twoich włosów

Prostownica to urządzenie, z pomocą którego można nawet w warunkach domowych ułożyć modną, trwałą fryzurę. Obecnie na rynku sprzętów fryzjerskich dostępne są prostownice różnego rodzaju. Regulacja temperatury, szerokość płytek, moc urządzenia, obrotowy kabel – te i inne parametry należy oczywiście wziąć pod uwagę przy zakupie prostownicy do włosów. Jeśli jednak szukasz właśnie dobrej prostownicy, zastanów się przede wszystkim nad jej płytkami. Materiał płytek wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale także i na bezpieczeństwo włosów. Jakie rodzaje płytek wykorzystywane są do pokrycia płytek grzewczych w profesjonalnych prostownicach?

rodzaje płytek w prostownicach

Płytki teflonowe – ekonomiczne, ale niezbyt trwałe

Płytki z powłoka teflonową to rozwiązanie ekonomiczne. Czy jednak najlepsze? Faktem jest, że teflon to materiał, który bardzo dobrze chroni przed przywieraniem włosów do powierzchni płytek. Jednak taka powłoka ma też wady. Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że powierzchnia płytek teflonowych nie nagrzewa się równomiernie. W czasie pracy powstają na niej szczególnie gorące punkty, co jest równoznaczne z ryzykiem przesuszenia, a nawet przypalenia włosów. Do tego powłoka teflonowa nie jest zbyt trwała. Prostownice teflonowe pozwoli zastępowane są przez urządzenia z płytkami z innych, lepszych materiałów.

Płytki ceramiczne

Innym rozwiązaniem, które stanowi zresztą lepszy wybór w przypadku prostownic, są wysokiej jakości płytki ceramiczne. Jeśli szukasz porządnej prostownicy, której płytki nagrzewają się równomiernie (zmniejsza się ryzyko uszkodzenia włosów), to prostownice ceramiczne będą dla Ciebie odpowiednie. Ze względu na fakt, że takie płytki są śliskie i mają jednolitą strukturę, nie tylko prostują, ale w dodatku wygładzają włosy. Na rynku dostępne są prostownice z płytkami ceramicznymi, które wykorzystują technologię turmalinową lub keratynową i tym samym dodatkowo pielęgnują włosy podczas zabiegu prostowania.

Płytki turmalinowe

Możesz zdecydować się także na nowoczesną prostownicę z płytkami turmalinowymi. Dlaczego rozwiązanie to jest godne uwagi? Płytki turmalinowe emitują jony ujemne przy wysokiej temperaturze. Jonizacja pozwala na wygładzenie włosów, poza tym jony ujemne zamykają łuski włosa, a tym samym włosy są mniej podatne na utratę wilgoci. Prostownice turmalinowe to dobry wybór, jeśli na co dzień masz problem z elektryzowaniem się włosów.

Płytki tytanowe

Jeśli z kolei zależy Ci na rozwiązaniu trwałym, które będzie Ci służyło latami bez ryzyka uszkodzenia czy zarysowania, możesz zdecydować się na prostownice tytanowe. Równomierne nagrzewanie, wygładzenie włosów, wysoka trwałość – tak można w kilku słowach opisać płytki tytanowe w prostownicach. Tego rodzaju urządzenia można z powodzeniem stosować także do prostowanie włosów grubych oraz kręconych. Często dodatek tytanu wykorzystywany jest w płytkach ceramicznych, aby zwiększyć ich trwałość.

Płytki diamentowe oraz lustrzane

Możesz wybrać także urządzenia wyposażone w płytki diamentowe albo lustrzane. Jeśli chodzi o płytki z powłoką diamentową, cechują się one wyjątkowa trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Tego rodzaju płytki nadają się znakomicie do różnych zabiegów na włosach szorstkich, kręconych i raczej niezbyt podatnych na zabiegi stylizacyjne. Natomiast płytki lustrzane są bardzo gładkie, nie tylko łatwo prostują kosmyki, ale także dodają im blasku. Polecamy prostownice Inoar, która dodatkowo idealnie sprawdza się przy keratynowym prostowaniu oraz uważane za najlepsze na rynku fryzjerskim prostownice ghd. Sprawdź je koniecznie!

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz