Sauna na włosy – idealny wybór dla Ciebie

10-03-2015

Niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci mrozu, wiatru, nagłych zmian temperatury a także klimatyzacja mogą znacznie osłabić i zniszczyć nasze włosy. Jeśli dodamy do tego jeszcze codzienną stylizację włosów to nasze włosy mogą zacząć się łamać i rozdwajać. Co wtedy? Z pomocą może przyjść nam sauna na włosy, która jak przekonuje nasz ekspert bardzo korzystnie wpływa na wygląd i kondycję włosów.

piekne wlosy

Kiedy sauna na włosy ma zastosowanie?

Owy zabieg może być przeprowadzony niezależnie od pory roku. Niemniej jednak, jak dobrze wiemy zarówno zima jak i lato to szczególny czas, kiedy nasze włosy są najbardziej podatne na powstawanie różnego rodzaju uszkodzeń. Ponadto systematyczne używanie kosmetyków do stylizacji włosów, farbowanie czy też trwała ondulacja bardzo niekorzystnie wpływają na wygląd i kondycję włosów. Włosy stają się nadmiernie przesuszone i przez to znacznie trudniej się układają.

Sauna na włosy – na czym polega taki zabieg?

Zadaniem sany na włosy jest optymalne odżywienie i nawilżenie włosów. Dodatkowo taka sauna na włosy skutecznie wzmacnia łamliwe włosy oraz rozdwajające się końcówki. Takie urządzenie w znacznym stopniu przypomina suszarkę hełmową do włosów. Owy zabieg przeprowadzany jest w salonie fryzjerskim pod okiem wykwalifikowanego stylisty. Przed rozpoczęciem zabiegu fryzjer przygotowuje włosy poprzez dwukrotne oczyszczenie ich szamponem oczyszczającym. Następnie nakłada się na włosy odpowiednią maskę, czy też ampułkę i kurację, która jest ściśle dopasowana do potrzeb włosów.

Jakie są efekty kuracji?

Wysoka temperatura otwiera łuski włosów, dzięki czemu nałożona odżywka, maska, czy też kuracja może dogłębnie wniknąć w nasze włosy regenerując je od środka. Na skutek takiego zabiegu włosy odzyskują swój promienny blask. W przypadku włosów farbowanych włosy kolor staje się znacznie bardziej intensywny. Ogólnie rzecz ujmując włosy są w znacznie lepszej kondycji co jest zauważalne gołym okiem. Taki zabieg można przeprowadzać raz w miesiącu.


Jak widać sauna na włosy bardzo korzystnie wpływa na wygląd i kondycję naszych włosów. Weźmy to pod uwagę właśnie teraz kiedy po zimie nasze włosy nie wyglądają zbyt dobrze. Przygotujmy się na wiosnę i rozpocznijmy zmiany w naszym wyglądzie od wyglądu naszych włosów.

widget po rozwinięciu