Sprawdzone sposoby na zdrowe i piękne stopy.

02-01-2015

Jak mieć piękne i zdrowe stopy? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, wystarczy bowiem dbać o swoje stopy w taki sposób, jakby sezon na sandałki i klapki trwał przez cały czas. Cały sekret właściwej pielęgnacji stóp tkwi w tym, aby poświęcić swoim stopom nieco uwagi niezależnie od pory roku.

piekne stopy

Po pierwsze, pomóż przetrwać swoim stopom chłodne miesiące

Nie przegrzewaj swoich stóp i w pracy zmień ciężkie, zimowe obuwie na delikatne czółenka. Nie noś zbyt wysokich szpilek przez cały czas. Ogólnie uważa się, że najzdrowszy obcas dla naszych stóp to taki, który nie przekracza 3,5 cm.

Po drugie, stosuj odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stóp

Do codziennej pielęgnacji skóry stóp używaj profesjonalnego kremu nawilżającego, który nie tylko odpowiednio nawilży skórę, ale także dostarczy jej wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Po umyciu stóp pamiętaj o dokładnym wytarciu swoich stóp. Zwróć szczególną uwagę na przestrzenie między palcami i starannie wetrzyj tam krem lub maseczkę. Raz na jakiś czas nie zapomnij o pellingu do stóp, który złuszczy zrogowaciały naskórek i pozostawi stopy gładkie i miękkie.

Po trzecie, pamiętaj o gimnastyce

Takie ćwiczenia nie są wcale skomplikowane i co najważniejsze możesz je wykonać podczas oglądania telewizji. Ćwiczenie polega między innymi na tym by przetaczać stopami butelkę z napojem. Ćwiczenie wystarczy wykonywać po 20 -30 razy na każdą stopę.

Po czwarte, postaw na masaż

Prawidłowy masaż skutecznie rozluźnia mięśnie stóp a także poprawia ruchomość stawów. Masaż możesz wykonać przy użyciu kremu do stóp lub peelingu.

Po piąte, przygotuj kąpiel

Do kąpieli stóp użyj letniej wody w temperaturze około 25-35 stopni C. Taka temperatura wody skutecznie rozluźnia mięsnie, obkurcza naczynie krwionośne oraz relaksuje zmęczone nogi. Da kąpieli warto użyć specjalnych kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji stóp.

PS. A wy w jaki sposób dbacie o swoje stopy? Dbacie o swoje stopy przez cały rok? Napiszcie nam o swoich sprawdzonych sposobach na gładkie i zdrowe stopy.

widget po rozwinięciu