1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Terapia ozonowa zbawieniem dla Twoich włosów!

Częste zabiegi stylizacyjne, koloryzacja, rozjaśnianie, stres, zanieczyszczone powietrze – te i wiele innych czynników mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Jeśli Twoje włosy są przesuszone, wyraźne zniszczone, mają rozdwajające się końcówki i straciły naturalny blask, musisz zadbać o ich właściwą regenerację. Pierwszym istotnym punktem będzie właściwa codzienna pielęgnacja, do której przydadzą się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Dobry szampon to podstawa, warto go oczywiście stosować razem z odżywką z tej samej serii.

terapia ozonowa do regeneracji włosów

Jeśli zależy Ci na szybszych efektach regeneracji, zachęcamy Cię do skorzystania z terapii ozonowej. Coraz więcej profesjonalnych salonów fryzjerskich oferuje zabiegi regeneracyjne w ozonowej saunie parowej.

Na czym polega terapia ozonowa?

Przed zabiegiem ozonowania włosy są dokładnie myte. Chodzi o to, aby usunąć z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz resztki kosmetyków do stylizacji. Po myciu na włosy nakłada się odpowiednie kosmetyki regeneracyjne, może to być maska odżywcza. Do tego zabiegów regeneracyjnych nadają się zwłaszcza kosmetyki fryzjerskie bogate w keratynę oraz D-panethenol, które pomagają w odbudowie struktury włosa. Po naniesieniu odżywki siadamy pod sauną do włosów, która wyposażona jest w specjalną kopułę.

W tylnej części urządzenia zlokalizowany jest zbiornik z wodą destylowaną, która musi zostać podgrzana. W efekcie tego zaczyna wydobywać się para wodna oraz ozon, które mają dobroczynne działanie na nasze włosy. Podczas zabiegu łuski włosa pod wpływem temperatury i pary wodnej rozchylają się, dzięki czemu składniki odżywcze mogą łatwo dostać się do wnętrza włosa. W efekcie włosy są nawilżone i odżywione od wewnątrz, co przyspiesza ich odbudowę. Efekt jest bardziej widoczny niż podczas standardowej aplikacji kosmetyków regeneracyjnych:

Loreal Nutrifier Powerdose ampułka, silnie nawilżająca kuracja do włosów suchych 10ml

http://www.fryzomania.pl/loreal-nutrifier-powerdose-ampulka-silnie-nawilzajaca-kuracja-do-wlosow-suchych-10ml.html

Wella Enrich – serum regenerujące 10ml

http://www.fryzomania.pl/wella-enrich-serum-regenerujace-10ml.html

Biolage Repairinside ampułka do włosów 10ml

http://www.fryzomania.pl/biolage-repairinside-ampulka-do-wlosow-10ml.html

Esencja regenerująca Wella Sp Repair Infusion 5ml

http://www.fryzomania.pl/wella-sp-repair-infusion-esencja-regenerujaca-5ml.html

Terapia ozonowa trwa około 20 minut. Zaraz po zabiegu włosy płukane są na przemian wodą ciepłą i zimną, co ma na celu zamknięcie ich łusek.

Działanie ozonu na włosy

Warto wspomnieć o tym, jak działa na włosy ozon. Ozon ma działanie bakteriobójcze oraz antyseptyczne, pozytywnie wpływa na cebulki, ukrwienie skóry, przyspiesza naturalny wzrost włosów. Po przeprowadzonej terapii ozonowej na pewno zauważysz poprawę w wyglądzie Twoich włosów. Zniknie problem z elektryzowaniem się włosów, staną się one bardziej sprężyste, łatwiej będziesz mogła je rozczesać.

Jakie sauny na włosy polecamy

z pośród wielu modeli dostępnych na rynku, proponujemy zapoznać się z trzema najlepiej ocenianymi saunami przez naszych Klientów:

Gabbiano L-109S sauna stojąca

http://www.fryzomania.pl/gabbiano-l-109s-sauna-stojaca.html

Life Booster Fox Terapia ozonowa ultradźwiękowa

http://www.fryzomania.pl/fox-ultradzwiekowa-terapia-ozonowa-life-booster-promocja.html

Panda IRIS sauna, nawilżacz z ozonem

http://www.fryzomania.pl/panda-sauna-iris-sauna-nawilzacz-z-ozonem-w-48h.html

Dlaczego warto regularnie powtarzać terapię ozonową?

W trakcie zabiegu do wnętrza włosa wnikają wartościowe substancje odżywcze i odbudowujące. Jednak z czasem, pod wpływem kolejnych myć, substancje te wypłukują się z wnętrza włosów. Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie ozonowania, zastanów się nad pełną kuracją, czyli 4-6 zabiegami w przeciągu miesiąca.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii ozonowej? Na szczęście nie! Z powodzeniem możesz stosować saunę do włosów także w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz regeneracyjnymi. Na zabieg terapii ozonowej możesz umówić się o dowolnej porze roku.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz