Włosy ciemny blond – najmodniejsze odcienie i dobre farby do włosów

18-01-2022

Ciemny blond – kolor, który w paletach stanowi przejście pomiędzy blondem, a jasnym brązem. Nie za jasny, ani nie za ciemny - jest świetną alternatywą dla wciąż modnych platynowych odcieni, czy brązów. I w ostatnim czasie zyskuje na popularności, co widać między innymi na wybiegach modowych, ale i na ulicach. Dlaczego? Ponieważ doskonale pasuje do każdego typu urody i karnacji, jest efektowny, klasyczny i uniwersalny, a także łatwy do utrzymania. Wiele Polek z natury posiada włosy ciemny blond, a farbując je na zbliżony odcień nie musi koloryzować ich zbyt często, ponieważ odrosty nie rzucają się w oczy. Wśród ciemnych blondów znajdziemy całą gamę odcieni i różnych tonacji. Modny jest niezmiennie chłodny ciemny blond, a zwłaszcza ciemny popielaty blond bije rekordy popularności. Wciąż na topie utrzymuje się również ponadczasowy naturalny ciemny blond. Dziś przyjrzymy się różnym wersjom ciemnego blondu, podpowiemy też jakimi farbami go uzyskać oraz jak pielęgnować włosy po koloryzacji.

ciemny blond

Ciemny blond – farba profesjonalna zapewni włosom piękny i trwały odcień

Farba do włosów, którą najlepiej wybrać do uzyskania ciemnego blondu? Oczywiście profesjonalna, czyli fryzjerska, która zapewni zjawiskowy, głęboki i lśniący, a przy tym trwały kolor, a jednocześnie będzie bezpieczna i delikatna dla włosów. W profesjonalnych paletach ciemny blond oznaczony jest cyfrą 6, jednak trzeba pamiętać, że w porównaniu do sklepowych farb, odcienie profesjonalne są ciemniejsze (sprawdź na czym polega numeracja farb do włosów). Dlatego warto wziąć pod uwagę także jaśniejsze poziomy – 7 określany jako średni blond, czy nawet jeszcze jaśniejsze 8 i 9 dające jasne włosy. W paletach przy każdej farbie można zobaczyć jaki efekt daje określony kolor. Łatwo więc wybrać poziom jasności koloru, który nas interesuje. Jednak na tym nie koniec, bo wybierając mniej lub bardziej ciemny blond, musimy zdecydować też w jakiej tonacji ma on być utrzymany. Tu do wyboru masz sporo wariantów. Przyjrzyjmy się im.

Naturalny ciemny blond - pasuje każdemu

Zacznijmy od odcieni podstawowych, czyli tych, które po przecinku nie mają cyfry lub jest to zero. Np. 7 lub 7,0, a w niektórych oznaczeniach 7N (naturalny). To świetna propozycja dla pań, które mają dużą ilość siwych włosów (świetnie je kryją) oraz osób, które chcą uzyskać naturalny ciemny blond lub średni blond. Taki kolor, zwany często „naturą” można też zmieszać z wybranym odcieniem, by uzyskać pośredni odcień i mieć przy tym pewność dobrego pokrycia siwizny.

Jaka farba ciemny blond naturalny? Zobacz polecane:

farba ciemny blond

Ciemny popielaty blond

Kolejną wersją ciemnego blondu, który robi wrażenie i świetnie się prezentuje jest ciemny popielaty blond. W paletach szukaj go pod cyfrą 1 po przecinku lub literą A (ash, czyli popielaty). Włosy w kolorze ciemnego popielatego blondu robią wrażenie lekkiego „przydymienia”, są chłodne i świetnie się prezentują. Jeśli chcesz, by odcień był subtelniejszy, szukaj po przecinku cyfr 01 lub też celuj w efektowne połączenia popielatego z innym odcieniem, np. 12 – popielato-opalizujący.

Polecane popielate blondy znajdziesz w paletach:

Chłodny ciemny blond w opalizującej tonacji

Odcień delikatnego fioletu, który daje chłodny ciemny blond znajdziesz w paletach farb jako V lub cyfrę 2. Często odcień ten połączony jest z popielatym (np. 8.12 lub 8.21), albo z ciepłym odcieniem złota, co w efekcie daje ciemny beżowy ciemny blond (np. 8.23).

Piękny chłodny ciemny blond opalizujący znajduje się między innymi w paletach:

włosy ciemny blond

A może ciepły ciemny blond?

Złociste odcienie ciemnego blondu również świetnie się prezentują, zwłaszcza przy ciepłej karnacji, która kocha złoto. Ciepły złocisty odcień w paletach oznaczony jest zwykle cyfrą 3 po przecinku lub literką G (gold, czyli złoto). Znajdziesz wśród nich miodowy blond, czy orzechowy blond.

Koniecznie sprawdź ciemne złote blondy w paletach farb:

Przeglądając palety z ciemnym blondem, zwróć uwagę również na odważniejsze odcienie ciemnego blondu – miedziane (4), mahoniowe (5), czerwone (6), czy mokka (8) oraz na jasny blond. Dobrym pomysłem są też delikatne refleksy w kolorze blondu.

Jak pielęgnować włosy ciemny blond? Dbaj o kolor włosów

Może Cię to zdziwi, ale pielęgnacja włosów zaczyna się już od ich koloryzacji. Wybierając farbę ciemny blond, zwróć uwagę na składy farb profesjonalnych. Z pewnością zauważyłaś, że zawierają one całą gamę ochronnych formuł i składników, które pielęgnują i nawilżają włosy już podczas ich farbowania. To dlatego po farbie fryzjerskiej włosy są tak gładkie i lśniące oraz miękkie w dotyku. Kolor jest też dużo trwalszy, niż w przypadku pudełkowych kosmetyków do koloryzacji. Jeśli będziesz odpowiednio o niego dbać, będziesz cieszyć się głębokim, pięknym odcieniem przez wiele tygodni. Po samej koloryzacji warto zakwasić włosy, by „zamknąć” pigmenty we wnętrzu włosa. W tym celu użyj szamponu lub emulsji zakwaszającej. Możesz też stosować taki kosmetyk raz na jakiś czas pomiędzy koloryzacjami. 

Utrzymanie chłodnych odcieni ciemnego blondu

Na co dzień natomiast warto używać dobrych kosmetyków do włosów farbowanych, które zabezpieczą kolor przed szybkim wypłukiwaniem się, dodadzą włosom blasku i podkreślą odcień. Zadbają też o kondycję włosów, wzmocnią je i wygładzą. Jeśli natomiast zdecydowałaś się na chłodny odcień w kolorze ciemnego blondu, koniecznie pielęgnuj go stosując kosmetyki z fioletowym pigmentem, które skutecznie ochładzając blond i nie dopuszczają do jego żółknięcia, nie tylko na odmianach jasnego blondu, ale także na odcieniach ciemnego blondu.