Włosy spod czapki! Co zrobić by zawsze wyglądały świetnie?

27-10-2014

Zima zbliża się do nas coraz większymi krokami. Temperatura za oknem pozostawia wiele do życzenia i niestety wymusza na nas konieczność zmiany stylu ubierania się. I w zasadzie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że niestety już niedługo przyjdzie czas, aby nałożyć na głowę czapkę, która z jednej strony zapewnia nam komfort termiczny, a z drugiej strony skutecznie psuje naszą każdą fryzurę. Dlatego jeśli Wy także macie problem z oklapniętymi włosami spod czapki, to koniecznie zapoznajcie się ze skutecznymi sposobami, które pomogą Wam pozbyć się tego problemu.

wlosy spod czapki

Porządnie i starannie wysuszone włosy

Susząc swoje włosy zimą, dobrze jest stosować specjalną technikę, która mówi o tym by suszyć włosy z pochyloną w dół głową. Taki zabieg znacznie zwiększy objętość włosów i dzięki temu włosy nawet spod czapki nie będą wyglądały na tak oklapnięte. Dodatkowo warto także skorzystać z preparatów zwiększających objętość.

Zaprzyjaźnij się z suchym szamponem

Taki suchy szampon nie tylko szybko i skutecznie odświeży Twoją fryzurę, ale równie skutecznie zwiększy objętość Twoich włosów. Tak wypielęgnowane włosy nie ugną się pod żadną czapką.

Spora ilość odżywki

Noszenie czapki nie tylko psuje naszą fryzurę ale także przyczynia się do elektryzowania się naszych włosów. By temu zapobiec nakładaj na włosy odżywkę nawilżającą lub pryskaj włosy sprayem zapobiegającym puszeniu się.

Zapuść włosy

W przypadku długich włosów zdecydowanie mamy większe pole do popisu. Nakładając czapkę, zawsze możemy związać włosy w luźny kok, któremu nie zaszkodzi żadna czapka. Poza tym rozpuszczone długie włosy wychodzące spod czapki zawsze prezentują się bardzo okazale.

Luźna czapka

Dla osób, które lubią duże, obszerne czapki dobrym rozwiązaniem mogą być tzw. kaszkiety czyli takie duże, obszerne czapki, które nie przygniatają zbyt mocno włosów. Czasami równie dobrze sprawdzi się także kaptur od kurtki, który skutecznie ochroni nas przed wiatrem, chłodem i deszczem.

A Wy jakie macie sposoby na oklapnięte włosy spod czapki? Stosujecie jakieś specjalne metody, czy po prostu idziecie na łatwiznę i nie nosicie czapek? Czekam na Wasze odpowiedzi. Pospieszcie się bo zima już tuż, tuż.

widget po rozwinięciu