1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Jak wyczyścić maszynkę do włosów? Konserwacja i pielęgnacja maszynek!

Maszynka do strzyżenia to jedno z tych urządzeń, które wykorzystywane jest w zasadzie w każdym salonie fryzjerskim. Jeśli zależy Ci na tym, aby swojej maszynki używać jak najdłużej, pamiętaj, że wymaga ona właściwiej konserwacji. Na szczęście prawidłowe czyszczenie i konserwacja maszynek do strzyżenia nie są zbyt skomplikowane.

czyszczenie maszynek do włosów

Maszynkę do strzyżenia trzeba czyścić po każdym użyciu

To na pewno nie jest dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Przede wszystkim trzeba usunąć dokładnie pozostałości włosów z urządzenia. Do tego celu należy użyć specjalnych szczotek lub pędzli albo miękkiej ściereczki. W razie potrzeby zdemontuj ostrze i dopiero wtedy zacznij je czyścić (chociażby pod bieżącą wodą).

Zdecydowanie niezbędny jest dobry pędzelek do czyszczenia maszynki. Takim pędzlem trzeba dokładnie omieść ostrza i maszynkę, aby pozbyć się resztek obciętych włosów. Najczęściej zresztą profesjonalne maszynki fryzjerskie oferowane są w zestawie z takimi pędzelkami.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego sprayu do dezynfekcji ostrzy. Możesz wypróbować np. BaByliss Pro FX 4in1. To innowacyjny preparat z kompleksem antybakteryjnym, który nie tylko oczyszcza i smaruje, ale także efektywnie dezynfekuje i schładza. Jeśli zdecydujesz się na użycie sprayu, pamiętaj o wcześniejszym wyłączeniu maszynki.

Smarowanie maszynki do strzyżenia

Bardzo ważne jest regularne smarowanie maszynki. Jeśli będziesz pamiętać o regularnym smarowaniu ostrzy, na dłużej pozostaną one ostre, co znacznie ułatwi Ci pracę. W tej chwili dostępne są specjalne preparaty do pielęgnacji ostrzy. My możemy Ci polecić np. oliwkę Wahl Clipper Oil, która bardzo dobrze nadaje się do maszynek każdego typu. Po nałożeniu kilku kropel oliwki należy włączyć maszynkę, wtedy oliwka się rozprowadzi.

Konserwacja maszynki to podstawa!

Profesjonalne maszynki fryzjerskie takich marek, jak np. Moser, Jaguar albo Fox to urządzenia bardzo żywotne, jednak także i one wymagają właściwej pielęgnacji. Jeśli chcesz, aby Twoja maszynka działała bez zarzutu, absolutnie nie możesz zaniedbać jej konserwacji. Systematyczne czyszczenie i smarowanie maszynki to konieczność, jeśli zależy Ci na bezproblemowej pracy. Przy braku właściwej konserwacji nawet profesjonalne maszynki do włosów się zatrą, a ich ostrza stępią.

 

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

fifteen + ten =