Zabieg keratynowy na włosy - czy warto?

16-11-2018

Chyba każda z nas chciałaby mieć piękne, bujne, lśniące włosy. Szkoda tylko, że to nie takie proste. Wypadanie, puszenie się, matowość - na te i inne problemy uskarża się wiele kobiet. Właściwa pielęgnacja, modelowanie, a do tego codzienny makijaż - to prawie godzina dziennie! A nie każda z nas może sobie na to pozwolić, zwłaszcza, jeśli jest mamą. Sama od dawna szukałam jakiegoś sposobu, by okiełznać włosy. Chciałam, żeby moje włosy wyglądały zdrowo na co dzień. Już pod pewnego czasu zastanawiałam się nas wykonaniem zabiegu keratynowego na włosy.  Dość długo się wahałam, ponieważ usłyszałam kilka negatywnych opinii na ten temat, np., że zabieg jest drogi, że efekt wcale nie jest taki dobry itd.

czy keratynowe prostowanie pomoze

Samo keratynowe prostowanie rzeczywiście sporo kosztuje. Jednak, odkąd zostałam mamą, przekonałam się, że warto korzystać z rozwiązań, które pozwalają na oszczędność czasu na co dzień. Prawda jest taka, że nie mam czasu na codzienne modelowanie włosów. Zaczęłam szukać informacji w sieci i zdałam sobie sprawę, że wiele kobiet wykonuje zabieg keratynowego prostowania włosów w domu. Wystarczy dobra koleżanka, odpowiednia prostownica i keratyna do włosów a nasze włosy po kilkudziesięciu minutach będą nie do poznania.

W końcu wybrałam keratynę Encanto i zdecydowałam się na zabieg. To był strzał w dziesiątkę! Mycie włosów przestało być problemem, ponieważ od razu po wysuszeniu wyglądają świetnie. Wcześniej mycie było dla mnie dość żmudną operacją, bo zawsze połączoną z modelowaniem i prostowaniem.

A teraz kilka faktów na temat prostowanie keratynowego:

 

 

  • Najlepszy efekt można uzyskać na włosach naturalnie cienkich z tendencją do puszenia się. Efektami zabiegu można zazwyczaj cieszyć się do 5 miesięcy. To zależy od rodzaju włosów oraz zabiegów chemicznych przeprowadzanych już po prostowaniu (rozjaśnianie, farbowanie).

 

 

  • Prostowanie keratynowe skraca czas poświęcony na modelowanie włosów. Jednak włosy trzeba nadal układać. Po myciu trzeba suszyć włosy suszarką, strumień powietrza powinien być kierowany od nasady włosów.

 

 

 

 

  • Keratynowe prostowanie włosów nie jest zbyt przyjemne. W trakcie wprasowywania we włosy preparatów z keratyną wydziela się nieprzyjemny zapach.

 

 

  • Proste włosy to efekt uzupełnienia struktury włosów keratyną. Podczas keratynowego prostowania odbudowywane są zniszczone partie łodygi włosa. W efekcie dochodzi do wyprostowania włosów.

 

 

  • Głównym celem keratynowego prostowania jest regeneracja włosów. Prostowanie jest niejako skutkiem ubocznym. W przypadku włosów mocno kręconych same końce mogą się wywijać. Włosy jednak będą gładsze i zdrowsze.

 

 

Zdecydowałam się na keratynowe prostowanie Encanto (produkt w sklepie : Encanto DO BRASIL Keratyna do prostowania włosów zestaw 3x100ml), ponieważ nie miałam czasu na codzienne używanie prostownicy. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że efekt zabiegu nawet po 3 miesiącach był więcej niż dobry, włosy co prawda nie były już idealnie proste, ale nadal wglądały bardzo zdrowo. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że nie zauważyłam, żeby keratynowe prostowanie negatywnie wpłynęło na włosy.

Autorem wpisu jest: Kasia Klientka sklepu

widget po rozwinięciu