Cała prawda na temat wypadania włosów

15-09-2014

W związku z tym, że istnieje kilka pytań dotyczących wypadania włosów postanowiłam dzisiejszy artykuł napisać w formie pytań i odpowiedzi dotyczących wypadania włosów. Mam nadzieję, że tym samym udzielę Wszystkim osobom, które borykają się z problemem wypadania włosów wielu niezwykle ważnych informacji.

wypadanie wlosow

 

 

  • Czy długie włosy są bardziej podatne na wypadanie?

 

 

Długość naszych włosów nie ma wpływu na ich wypadanie. Trzeba pamiętać, że długie włosy są bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które mogą przyczyniać się do wzmożonej łamliwości włosów. Owa łamliwość bardzo często jest mylona z wypadaniem włosów. Co więcej, pamiętajmy o tym, że długie włosy leżące na podłodze czy zostające na szczotce do włosów wyglądają bardziej przerażająco a niżeli krótkie włosy. Tak więc jest to nic innego jak tylko złudzenie optyczne, że długie włosy są bardziej podatne na wypadanie.

 

 

  • Czy masaż głowy jest pomocny w walce z wypadającymi włosami?

 

 

Jak najbardziej masaż głowy jest wskazany w przypadku osób, które cierpią na wypadanie włosów. Taki masaż w znacznym stopniu poprawia ukrwienie skóry naszej głowy i tym samym sprawia, że staje się ona lepiej dotleniona. Poza tym trzeba pamiętać, że taki masaż jest bardzo ważny podczas aplikacji specjalistycznych kosmetyków hamujących wypadanie włosów. Dzięki niemu ich działanie jest bardziej skuteczne.

 

 

  • Czy sam szampon wystarczy by skutecznie powstrzymać wypadanie włosów?

 

 

Trzeba pamiętać, że szampon jest podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Niemniej jednak sam szampon nie poradzi sobie z problemem nadmiernie wypadających włosów. By skutecznie zatrzymać ten proces niezbędne są także inne specjalistyczne kosmetyki takie jak: serum, ampułki czy też odpowiednie kuracje, które działają na skórę głowy, a to właśnie skóra głowy jest odpowiedzialna za wypadnie włosów.

 

 

  • Czy regularne podcinanie włosów może powstrzymać ich wypadanie?

 

 

Bez wątpienia regularne podcinane włosy wzmacnia je, jednak w żadnym wypadku nie powstrzyma ich wypadania.

 

 

  • Czy problem łysienia dotyczy tylko mężczyzn?

 

 

Otóż jak się okazuje, nie jest to przypadłość tylko płci męskiej. Kobiety tak samo jak mężczyźni mogą mieć problem z nadmiernym wypadaniem włosów. U kobiet jednak ten problem najczęściej dotyczy całej głowy, dlatego też bardzo często, zwłaszcza w początkowym stadium jest on niedostrzegany przez inne osoby.

 

 

  • Czy łysienie lub nadmierne wypadanie włosów dotyczy tylko osób „ w pewnym wieku” ?

 

 

Kiedyś powszechnie uważano, że łysienie czy też nadmierne wypadanie włosów dotyczy tylko osób w starszym wieku. Od kilku latu już wiadomo, że to nie wiek decyduje o tym, że włosy wypadają. Przyczyną wypadających włosów jest najczęściej choroba skóry głowy, zaburzenia hormonalne lub niezdrowy styl życia, a to wszystko może mieć miejsce bez względu na to w jakim jesteśmy wieku.

widget po rozwinięciu