Ciekawy fotel dla dziecka w salonie fryzjerskim

17-10-2019

Nie tylko kobiety i mężczyźni korzystają z usług oferowanych w zakładach fryzjerskich. Bardzo często też klientami są dzieci –zarówno te mniejsze, jak i nieco starsze. Salony wychodzą naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najmłodszych i mają na wyposażeniu chociażby specjalny fotel fryzjerski dla dzieci, który jest wygodny. Cięcie włosów dziecka, które w nim siedzi, jest o wiele bardziej komfortowe niż w zwykłym fotelu przeznaczonym dla klientów dorosłych. Aby wybrać najlepszy fotel, warto zapoznać się z ofertą sklepów, które dostarczają wysokogatunkowe meble fryzjerskie. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo foteli dla dzieci, na jaki więc się zdecydować? Najlepszy będzie taki, który spełnia trzy kryteria. Pierwszym jest bezpieczeństwo małego klienta, drugim –wygoda i komfort zarówno dla dziecka, jak i dla fryzjera, trzecim – ciekawy dla najmłodszych design.

piekny salon fryzjerski dla dzieci

Najważniejsze - zabezpieczenie

Przede wszystkim fotel fryzjerski musi dobrze spełniać swoją funkcję, być maksymalnie funkcjonalny, a do tego odznaczać się ciekawym, przykuwającym wzrok wyglądem. Co ważne, odpowiednie siedzisko musi mieć specjalne zabezpieczenie, które uchroni dziecko przed upadkiem. To najistotniejsza kwestia, o której należy pamiętać podczas wybierania fotela fryzjerskiego dla najmłodszych klientów.

Kolejną kwestią jest komfort klienta – jak wiadomo najmłodsi nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, przez co wykonanie cięcia staje się często bardzo trudne. Fotel musi więc być miękki, szeroki. Jeśli dziecku będzie wygodnie, dłuższy czas będzie siedziało cierpliwie podczas modelowania czy strzyżenia. Fotel musi mieć też regulowaną wysokość, co z kolei zapewni pełen komfort pracy fryzjerowi.

Ayala KID LUX Fotelik fryzjerski z kryształkami dla dzieci

ayala kid lux fotelik

Auto a może tron?

Siedzisko dla najmłodszych nie musi być nijakie, niczym się niewyróżniające. Wręcz przeciwnie. Warto zadbać o to, by fotel był interesujący dla dziecka z wyglądu. Zachęci to małego klienta to tego, by w nim usiąść i bez sprzeciwu poddać się np. strzyżeniu. Na rynku znaleźć można chociażby fotele w kształcie samochodu czy motoru. To idealna propozycja szczególnie dla chłopca, w takim fotelu z pewnością pozwoli na każde strzyżenie. Ten od firmy Panda czy Italpro jest wyjątkowy w swej stylistyce, zachwyca czerwonym kolorem. Ponadto jest bardzo stabilny dzięki temu, że został osadzony na okrągłej podstawie. Wysokość fotela regulowana jest za pomocą pompy hydraulicznej, a jego wnętrze wyłożono materiałem odpornym na zabrudzenia.

Activ SAMOCHODZIK Fotel fryzjerski dziecięcy

activ samochodzik fotel dla dzieci

Panda SAMOCHODZIK fotel dziecięcy

samochodzik panda fotel dla dzieci

Italpro Ala fotelik dziecięcy

italpro ala fotel dla dzieci

Italpro Maciuś fotelik dziecięcy

italpro macius fotel dla dzieci

Na rynku można znaleźć także idealne fotele dla dziewczynek. Zachwyci je szczególnie model w kolorze różowym, a do tego z kryształkami. Taki fotel można znaleźć np. w ofercie firmy Panda lub Ayala. Mała klientka podczas zabiegu fryzjerskiego poczuje się, jakby siedziała na prawdziwym tronie. Fotelik ten oprócz pięknego wyglądu ma też wszystkie elementy zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem. Model dostępny jest w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można dopasować go do aranżacji danego salonu fryzjerskiego. Zobacz wszystkie meble fryzjerskie dla dzieci i stwórz wymarzony salon!

meble fryzjerskie dla dzieci 1

Jak widać, bogata oferta pozwoli wybrać fotel dla dziecka, który będzie najbardziej odpowiedni dla danego salonu. Warto jednak pamiętać, by szukać w ofercie renomowanych firm. Daje to gwarancję stabilnej konstrukcji i dobrego wykonania.