Wszystko, czego potrzebuje wizażystka i kosmetyczka

08-02-2018

Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z profesjonalnych usług kosmetycznych. Jeśli interesujesz się makijażem, pielęgnacją urody, zabiegami kosmetycznymi, posiadasz odpowiednie kwalifikacje i jednocześnie chcesz rozpocząć pracę na własny rachunek, możesz spróbować swoich sił jako kosmetyczka lub wizażystka. To zawód bez ograniczeń! Obecnie popularne są ciągle klasyczne salony kosmetyczne. Jednak także i mobilne wizażystki oraz kosmetyczki nie narzekają na brak pracy. Czego potrzebuje wizażystka lub kosmetyczka?

kosmetyczka

Profesjonalny kufer kosmetyczny

Niezależnie od tego, czy chcesz swoje usługi świadczyć mobilnie czy w salonie, powinnaś pomyśleć o zaopatrzeniu się w porządny kufer kosmetyczny. Profesjonalne kufry kosmetyczne są zwykle na tyle rozbudowane, że mieszczą się w nich z powodzeniem wszystkie kosmetyki oraz niezbędne do pracy akcesoria. W tego rodzaju transporterze znajdują sie różne przegródki, w których można bezpiecznie przenosić nawet najbardziej delikatne przedmioty, jak chociażby lampy UV, palety z kosmetykami, lakiery itd.

Warto podkreślić, że można obecnie bez problemu nabyć odpowiedni kufer kosmetyczny - zarówno z materiału tekstylnego, jak i z aluminium czy innych wytrzymałych materiałów. Większe modele przypominają pod względem pojemności duże walizki podróżne - z powodzeniem da się w nich pomieścić zarówno kosmetyki do makijażu, jak i wszelkie akcesoria kosmetyczne.

Stanowisko pracy Glamour

Innym rozwiązaniem, które może przypaść Ci do gustu, jeśli chcesz świadczyć swoje usługi także w domach klientek, jest stanowisko przenośne Glamour. De facto jest to bardzo rozbudowany kufer kosmetyczny, który wyposażony jest w lustro (czasami nawet z podświetleniem), teleskopowe nogi (stanowisko można ustawić jak typową toaletkę) i liczne półki. To zdecydowanie bardzo ważny element wyposażenia mobilnych fryzjerów, kosmetyczek oraz wizażystek.

Wygodne krzesło dla klientki

Bardzo ważne jest także komfortowe krzesło dla klientki. W chwili obecnej można zdecydować się na różne profesjonalne fotele do manicure, dostępne są zarówno dość solidne modele, idealne do salonu, jak i lekkie i kompaktowe krzesła, które można bez większych problemów przetransportować do domu klientki. Dlaczego takie krzesło jest przydatne w pracy kosmetyczki? Ten model pozwoli Ci na wygodne usadowienie klientki. Jej twarz będzie znajdowała się na takiej wysokości, aby Twoja praca mogła przebiegać komfortowo.

Etui na najważniejsze akcesoria

W pracy kosmetyczki i wizażystki przydaje się nie tylko profesjonalny kufer, ale także różnego rodzaju etui na narzędzia, w których można przechowywać najczęściej używane kosmetyki, najpotrzebniejsze akcesoria itd. Chcesz pracować efektywnie? Zadbaj o to, by mieć najważniejsze akcesoria zawsze pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem może być chociażby specjalne etui na akcesoria kosmetyczne w formie pasa na biodra. Warto podkreślić, że takie etui zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Nie będzie zatem problemu z jego transportem.