Czy rodzaj włosów ma znaczenie przy wyborze szamponu?

12-09-2013

Każdy z nas jest inny. Owa inność dotyczy zarówno naszego wyglądu zewnętrznego jak i naszych wewnętrznych przekonań. Przecież stawiamy sobie inne cele i priorytety w naszym życiu. Borykamy się z innymi problemami, a nawet jeśli problemy są takie same, to często znajdujemy inną drogę do ich rozwiązania. Jak doskonale wiemy każda z nas ma także inny rodzaj włosów i w związku z tym całkowicie inne potrzeby swoich włosów. Piszę o tym, ponieważ chcę Wam uzmysłowić, że rodzaj włosów ma zasadnicze znaczenie przy wyborze szamponu do ich codziennej pielęgnacji. Jeśli pragniemy, aby nasze włosy były zdrowe i zachwycały swoją kondycją, to musimy dostosować szampon do specyficznych potrzeb naszych włosów. Idealnie dobrany szampon do potrzeb naszych włosów stanowi fundament ich właściwej pielęgnacji. Starannie dobrane składniki pielęgnacyjne trafiają w sedno naszych problemów związanych z włosami.

pielegnacja roznego rodzaju wlosow

Każdy problem da się rozwiązać!

W zasadzie możemy wyróżnić kilka rodzajów włosów i co za tym idzie nazwać nasze problemy związane z włosami. Często bowiem nasze włosy są zniszczone, suche, pozbawione objętości, matowe, niezdyscyplinowane lub szorstkie. Dlatego też wybór odpowiedniego szamponu do włosów jest podstawą ich właściwej pielęgnacji. Musimy sobie bowiem uzmysłowić, że potrzeby naszych włosów są odmienne, a tajemnica zdrowych i pięknych włosów tkwi w doborze odpowiednich składników zawartych w szamponie dostosowanym do potrzeb włosów.

Najskuteczniejsze szampony do włosów zniszczonych

Nasze włosy nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy chciały. Często są one zniszczone na skutek licznych zabiegów chemicznych, czynników zewnętrznych a także same przyczyniamy się do tego używając na przykład kiepskich urządzeń do modelowania włosów (wówczas warto zacząć od wymiany sprzętu na ten lepszej jakości). Wracając jednak do samej kwestii włosów zniszczonych chciałabym Wam wskazać kilka, bardzo dobrych szamponów regenerujących, które powstały właśnie z myślą o pielęgnacji włosów zniszczonych. I tak w pierwszej kolejności chciałabym omówić szampon Alterna TEN, który moim zdaniem stanowi najlepszy wybór do codziennej pielęgnacji włosów zniszczonych. Szampon charakteryzuje się bardzo szerokim spektrum działania, bowiem nie tylko regeneruje włosy, ale nawilża, wzmacnia oraz likwiduje wszelkie oznaki starzenia się włosów. Warto nadmienić, że nie posiada w swoim składzie związków siarki, ani parabenu co dodatnio wpływa na jego skuteczność. Bardzo dobrze w przypadku włosów zniszczonych sprawdzi się szampon Loreal Repair Cellular 250ml, który dzięki połączeniu kwasu mlekowego z noefibrine posiada bardzo duże właściwości regenerujące. Równie skuteczny może okazać się szampon Matrix Total Results Repair, który szybko odbuduje nawet najbardziej zniszczone włosy.

Cienkie i delikatne włosy

Problem cienkich i delikatnych włosów często dziedziczymy po naszych przodkach. O ile kiedyś nasze babki były do końca skazane na taki wygląd włosów, to o tyle my mamy teraz bardzo dużo możliwości by raz na zawsze odmienić wygląd naszych włosów. Weźmy na przykład pod lupę bardzo dobry, a przy tym chyba najbardziej luksusowy szampon Alterna Bambo Abundant Volume, który stanowi znakomite rozwiązanie problemu cienkich i delikatnych włosów. Szampon posiada właściwości oczyszczające a także energetyzujące, dzięki czemu wygląd Twoich włosów zmieni się diametralnie. Na przeciw oczekiwaniom kobiet, które mają cienkie włosy wychodzi także marka Loreal czy Matrix, bowiem wśród licznych szamponów znajdziecie także szampon Loreal Volumetry 250ml czy Matrix Total Results Amplify, które dzięki specjalnym składnikom skutecznie zwiększą objętość Waszych włosów.

Optymalne nawilżenie włosów suchych

Częstym problemem z jakim musimy się zmierzyć są suche włosy, które jak doskonale wiemy wyglądają delikatnie mówiąc, nieciekawie. Tutaj również bardzo pomocne okażą się szampony wcześniej wymienionych firm. Mam tutaj na myśli szampon Matrix Total Results Moisture 250ml, który szybko i skutecznie nawilży nasze włosy czy szampon Loreal Intense Repair 250ml, który swoje skuteczne działanie zawdzięcza zawartości systemu Cuti Liss System.

Dyscyplina włosów

Rozpatrując kwestę niezdyscyplinowanych włosów mam na myśli przede wszystkim włosy kręcone, krnąbrne, które bywają bardzo trudne do ogarnięcia. W przypadku takich włosów bardzo dobrze się sprawdzi szampon Matrix Total Results Curl 300ml, który nie tylko doda włosom sprężystości ale także sprawi, że przejmiesz nad nimi całkowitą kontrolę. Równie skuteczny przy włosach niezdyscyplinowanych okaże się szampon Loreal Curl Contour 250ml. Warto tutaj także wspomnieć o szamponach wygładzających szorstkie włosy takich jak: Alterna Bambo Smooth Anti Frizz, który niejednokrotnie spełnił marzenia o perfekcyjnie gładkich włosach.

Twoja wiedza jest na wagę złota

Wiedza dotycząca rodzaju naszych włosów daje nam możliwość umiejętnego doboru szamponu do włosów. Jeśli pragniemy, nasze włosy były takie o jakich marzymy musimy dostarczyć im tego, czego potrzebują. Jest to możliwe tylko dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do pielęgnacji włosów. Jeśli szampon będzie idealni dopasowany, to zmiana wyglądu naszych włosów pozostaje już tylko kwestią niedługiego czasu. Zatem nie traćcie, go zbyt wiele i już teraz dopasujcie szampon do rodzaju Waszych włosów.

widget po rozwinięciu