Fryzomania

Farby do włosów bez amoniaku

Regularnie farbujesz włosy? Zauważyłaś, że ich kondycja się pogorszyła? Nie jest to bynajmniej nic dziwnego, jeśli stosowałaś dotychczas farby do włosów z amoniakiem, które powoduje, że nasze włosy na dłuższą metę stają się o wiele słabsze, bardziej łamliwe i w dodatku przesuszone.

farby do włosów bez amoniaku

Jak działa amoniak zawarty w farbie?

Amoniak znajdujący się w farbie do włosów ma za zadanie umożliwić przenikanie składników farby do wnętrza naszych włosów. Substancja ta niestety działa dość agresywnie – w trakcie koloryzacji otwiera osłonki włosów, a później przyczynia się do usunięcia naturalnego ich pigmentu i wprowadzenia na jego miejsce sztucznego barwnika. To właśnie dlatego regularne stosowanie farb z amoniakiem prowadzi do zauważalnego osłabienia włosów, ich wysuszenia i rozdwajania się. Sam zabieg koloryzacji często też nie należy do najprzyjemniejszych – amoniak ma dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Może też podrażniać skórę na głowie.

A może farba bez amoniaku?

Obecnie dostępne są już farby, które umożliwiają koloryzację bez stosowania amoniaku. Preparaty tego typu działają łagodniej niż te tradycyjne, przede wszystkim nie uszkadzają struktury włosa. Dlatego farby do włosów bez amoniaku są bezpieczniejsze i po ich zastosowaniu włosy na pewno nie będą ani przesuszone ani łamliwe.

Koloryzacja „ton w ton”

Idealnym zastosowaniem farb bezamoniakowych jest tzw. koloryzacja „ton w ton”. Zastanawiasz się, co to takiego? Podczas zabiegu „ton w ton” nie dochodzi do naruszenia struktury włosa, barwniki farby nakładają się na jego powierzchnię. Chcesz jedynie pogłębić swój naturalny kolor włosów i nadać im zdrowego blasku? Ta metoda będzie dla Ciebie idealna. Co ważne, sam zabieg koloryzacji będzie trwał znacznie krócej niż zazwyczaj, a efekt utrzyma się nawet około 3 tygodni.

Jakich preparatów możemy użyć?

Matrix color syncInnym ciekawym produktem do koloryzacji „ton w ton” jest bezamoniakowy krem COLOR.SYNC Matrix. Chciałabyś przywrócić równowagę włosom zmęczonym różnymi zabiegami fryzjerskimi? Wypróbuj zawierający ceramidy krem COLOR.SYNC , szybko zauważysz, że Twoje włosy nabiorą nie tylko głębokiego jednolitego koloru, ale także staną się mocniejsze, gładsze, bardziej błyszczące.

L'Oreal Inoa ODS2Koloryzacja trwała

Interesuje Cię bardziej trwały efekt koloryzacji? Także i w tym przypadku możesz z powodzeniem wykorzystać bezpieczne farby bez amoniaku.

Doskonałym wyborem może być chociażby LOREAL INOA ODS2. Jest to farba utleniająca bez amoniaku, która ma właściwości pielęgnacyjne i nie podrażnia skóry. Farba może rozjaśnić włosy nawet do trzech tonów, poza tym doskonale pokrywa siwe włosy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz