1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Filtr zmiękczający wodę. Jak to rozwiązanie wpływa na stan naszych włosów?

Zwykle, kiedy słyszymy określenie „twarda woda”, kojarzymy je z kamieniem w czajniku, pralce czy charakterystycznym białym nalotem na kranach. Gdy mowa o twardej wodzie, chodzi o wodę, w której występuje stosunkowo wysokie stężenie pierwiastków chemicznych takich, jak wapń lub magnez. Taka woda niestety oddziałuje negatywnie także na i nasze włosy i skórę.

twarda woda a nasze włosy

Jak twarda woda wpływa na włosy?

Od razu warto podkreślić, że twarda woda jest szkodliwa zasadniczo dla każdego rodzaju włosów. Jednak najgorzej wpływa na włosy porowate, które przy regularnym myciu w takiej wodzie stają się szorstkie, wzrasta ich łamliwość, skóra na głowie z kolei robi się ściągnięta i sucha. A to jeszcze nie koniec problemów, bo niestety nawilżanie włosów w tym konkretnym przypadku za pomocą kosmetyków przynosi niezbyt zadowalające efekty. Oczywiście można użyć więcej odżywek do włosów zmiękczających, ale to z kolei prowadzi do przetłuszczania się włosów. Do tego dochodzi fakt, że twarda woda podrażnia skórkę głowy, co może doprowadzić do łupieżu lub nawet problemu z wypadaniem włosów. Jeśli woda w Twoim kranie jest twarda, a Twoje włosy są matowe, suche, łamliwe, czas coś z tym zrobić.

Może warto wypróbować filtr zmiękczający wodę?

Możesz myć włosy wodą przegotowaną albo demineralizowaną, jednak na dłuższą metę rozwiązania te mogą okazać się uciążliwe. Dlatego warto rozważyć zastosowanie filtru zmiękczającego. Coraz częściej słyszy się o nowoczesnych filtrach do wody, które można łatwo zamontować pod prysznicem albo w kranie. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, ale na szczęście nie są one zbyt wysokie. Ceny takich filtrów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Jak funkcjonują nowoczesne filtry zmiękczające wodę? Są to urządzenia, które wyposażono w specjalne złoża cynkowo-miedziowe. Filtr stale neutralizuje zarówno chlor, jak i sole magnezu i wapnia w wodzie. Tym samym skutecznie rozprawia się z czynnikami, które odpowiadają za twardość wody. Filtry nie tylko zmiękczają wodę, ale także efektywnie zatrzymują herbicydy, pestycydy, a także metale ciężkie i osady z rur. Oczywiście wybierając filtr zmiękczający wodę, warto postawić na rozwiązanie z certyfikatami PZH i TUV.

Dla kogo filtr zmiękczający wodę będzie dobrym rozwiązaniem?

Zasadniczo dla każdego, który chciałyby skutecznie uporać się z problemem twardej wody w domu. Gdy zamontujesz filtr w łazience, osady nie będą się zatrzymywać nie tylko na Twoich włosach, ale także na armaturze łazienkowej. Jeśli jednak to właśnie troska o kondycję włosów jest głównym argumentem do zainwestowania w filtr zmiękczający, powinnaś mieć świadomość, że efekty zamontowania filtru zauważą przede wszystkim osoby o włosach porowatych, na których cząsteczki mineralne osadzają się łatwiej. Także i te osoby, które mają problematyczną skórę na głowie tzn. wrażliwą, suchą, z łupieżem, mogą zauważyć poprawę. Natomiast w przypadku osób z włosami normalnymi zmiany mogą być raczej niewielkie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

20 − twelve =