Jak suszyć włosy suszarką? Zobacz co radzi Stylista!

27-03-2015

Właściwa i profesjonalna pielęgnacja każdego rodzaju włosów nie kończy się i nie zaczyna na wyborze odpowiedniego szampon, odżywki czy też maski do włosów. Owa prawidłowa pielęgnacja naszych włosów sięga dużo dalej i zahacza także o prawidłową technikę suszenia i modelowanie naszych włosów. Dlatego też specjalnie dla Was przygotowałam w punktach, na czym polega odpowiednia technika suszenia włosów i jak wpływa na wygląd i kondycję naszych włosów.

jak suszyc wlosy

Jak zatem prawidłowo suszyć włosy?

Nie trzyj i nie czesz mokrych włosów. Każda kobieta musi wiedzieć, że mokre włosy są znacznie bardziej narażone na powstawanie różnego rodzaju uszkodzeń, dlatego też należy postępować z nimi bardzo delikatnie i taktownie. Pamiętaj również o tym by nie czesać swoich włosów przed podsuszeniem. Takie włosy są bardzo mocno poplątane i łatwo można je uszkodzić.

Zabezpiecz swoje włosy odpowiednimi kosmetykami termo ochronnymi. Zanim sięgniesz po suszarkę do włosów, koniecznie nanieś na włosy odpowiedni kosmetyk termo ochronny, który optymalnie zabezpieczy Twoje włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Kosmetyki termo ochronne dostępne są w różnych formach, może być to spray do włosów, mleczko czy też serum lub lotion.

Susz delikatnie swoje włosy ciepłym lub chłodnym nawiewem. W tym celu dobrze jest się zaopatrzyć w profesjonalną suszarkę do włosów wyposażoną w regulację temperatury oraz zimny nawiew. Pamiętaj również o tym, by każde suszenie włosów zakończyć zimnym nawiewem, który zamknie łuski włosów i sprawi, że włosy będą bardziej gładkie i bardziej błyszczące.

Trzymaj suszarkę w odpowiedniej odległości od skóry głowy. Jak przekonują styliści, bezpieczna odległość suszarki od skóry głowy to minimum 30 cm. Dodatkowo pamiętaj o tym by suszyć włosy zawsze w jednym kierunku, najlepiej w tym w którym rosną nasze włosy. Taka metoda domknie łuski włosów i zabezpieczy je przed nadmiernym plątaniem się. Bardzo ważne jest także by nie trzymać suszarki długo na jednej partii włosów. Dzięki temu unikniemy przegrzania skóry głowy i włosów.

Nie modeluj włosów gdy są mokre. Modelowanie mokrych włosów nie tylko bardzo zniszczy nasze włosy, ale także nie przyniesie nam pożądanego efektu końcowego. Dlatego też z modelowaniem włosów przy pomocy suszarki i szczotki wstrzymaj się do momentu kiedy Twoje podeschną.

widget po rozwinięciu