1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Jak używać szamponu do włosów?

Mycie włosów. Tę czynność możesz wykonywać prawie codziennie. Czy wiedza na temat tego, jak myć włosy to coś odkrywczego? Być może nie. Warto jednak poznać kilka trików i sposobów, które sprawią, że Twoje włosy będą piękne i zdrowe. Zwłaszcza, że brak znajomości podstawowych zasad używania szamponu może sprawić, że uszkodzisz włosy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zatem dowiedzmy się jak używać szamponu do włosów we właściwy sposób.

jak myć włosy szamponem

  1. Rozczesz włosy przed myciem

Dokładne rozczesanie, zwłaszcza długich włosów to podstawa. Dzięki temu umyjesz je łatwiej, bez zbędnego plątania.

  1. Zaaplikuj olej lub… odżywkę

Ten sposób sprawdzi się w kilku przypadkach.

Po pierwsze – olejowanie przed myciem to świetny sposób na to, aby włosy były w dobrej kondycji.

Po drugie – włosy potraktowane przed myciem odżywką lepiej zniosą całą procedurę mycia. To dobra metoda, jeśli masz włosy suche i zniszczone.

Po trzecie nałożenie odżywki lub maski przed mycie to również dobry sposób na ich odżywienie – pod warunkiem jednak, że po całej procedurze umyjesz jedynie skórę głowy, a włosy pozostawisz w spokoju. Sprawdzi się to zwłaszcza na włosach przetłuszczających się.

  1. Spłucz włosy przed nałożeniem szamponu

Przed nałożeniem szamponu bardzo dokładnie spłucz włosy. Muszą być one po prostu mokre. Ciepła woda spowoduje także, że usunięcie zanieczyszczeń z włosów będzie o wiele łatwiejsze.

  1. Szampon nakładaj tylko na skórę głowy

To wystarczy. Włosy umyjesz już tylko samą wytworzoną pianą. Jeśli masz przetłuszczającą się skórę głowy i używasz specjalnego szamponu zmniejszającego ten problem – pozostaw kosmetyk przez chwilę na skórze głowy. Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością szamponu nakładanego na włosy.

piana na włosach

  1. Działaj łagodnie

Tarcie to najprostszy sposób na uszkodzenie włosów – dlatego działaj delikatnie. Raczej wmasowuj produkt we włosy i łagodnie potraktuj również skórę głowy. Uważaj na to, aby nie splątać włosów.

  1. Czy trzeba myć dwa razy?

Niekoniecznie – jeśli Twoje włosy tego nie potrzebują, wystarczy że umyjesz je tylko raz. To jeden z mitów na temat włosów. Podwójne mycie jest zazwyczaj potrzebne w przypadku naprawdę mocno przetłuszczonych włosów.

  1. Dokładnie spłucz szampon

Po myciu włosów spłucz je bardzo dokładnie. Jeśli pozostanie na nich resztka kosmetyku mogą stać się one matowe i ciężko je będzie ułożyć. Na sam koniec najlepiej użyć do płukania włosów zimnej wody, która domknie łuski włosów. Dzięki temu będą one błyszczące i idealnie gładkie.

Kilka dodatkowych wskazówek:

  • stosuj szampon, który dobrany jest do potrzeb Twojej skóry głowy i włosów,
  • myj włosy tak często, jak jest to konieczne,
  • jeśli masz w domu bardzo twardą wodę – stosuj dodatkowo płukanki do włosów, przygotowane na bazie wody przegotowanej.
1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz