Fryzomania

Jak wybrać dobry grzebień do włosów? Kompletny poradnik

Dla wielu osób włosy stanowią niezwykle ważną część wizerunku. W szczególny sposób dbają o nie kobiety. Posiadają nie tylko wiele dobrych kosmetyków, które sprawiają, że włosy wyglądają na zadbane oraz odżywione, ale także akcesoria, które wykorzystuje się do układania. W podstawowym wyposażeniu powinna więc znaleźć się szczotka do włosów oraz grzebień, a dla osób, które więcej czasu i uwagi poświęcają na stylizację i pielęgnację włosów, powinna znaleźć się także lokówko-suszarka oraz wałki. Posiadając takie wyposażenie, można stworzyć dowolne fryzury. Dzięki temu można także na co dzień cieszyć się pięknymi i zadbanymi włosami. W dzisiejszym tekście skupimy się w głównej mierze na grzebieniach. Na rynku jest całe mnóstwo, dlatego warto jest wiedzieć, jak wybrać dobry grzebień do konkretnego rodzaju włosów oraz jaki sprawdzi się najlepiej.

Idealny grzebień – na co zwracać uwagę?

Grzebień służy do dwóch celów – do rozczesywania włosów oraz do ich stylizacji. To tylko dwa podstawowe cele, jednak grzebień może sobie poradzić z powodzeniem także z innymi zadaniami. Jak więc wybrać dobry grzebień? Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na:

  • materiał wykonania,
  • sposób rozstawienia ząbków,
  • kształt ząbków,
  • strukturę,
  • kształt grzebienia – od tego zależy, do czego będzie używany.

W zależności od tego, jaki kształt posiada grzebień, z czego został wykonany lub jakiej jest wielkości, można stwierdzić, jaki jest najbardziej odpowiedni oraz do jakich celów został stworzony.

Bardzo istotną kwestią jest materiał, z którego został wykonany grzebień. Najpopularniejsze są te plastikowe. Są tanie oraz łatwo dostępne. Należy jednak wybierać te z wyższej półki. Te tanie mogą szarpać oraz niszczyć włosy. Popularne są także grzebienie z tworzywa sztucznego. Są delikatne, łatwo rozczesują oraz mogą służyć do stylizacji. Na rynku dostępne są jeszcze inne grzebienie wykonane kauczuku np. Krest Cleoparta 400, stali. Jednymi z najlepszych są grzebienie drewniane. Idealnie nadają się do każdego rodzaju włosów. Wielką zaletą jest także fakt, że włosy po nich się nie elektryzują. Dodatkowo są bardzo wytrzymałe, ładnie się prezentują oraz nadają się do masażu skóry głowy.

Dla osób, które chcą kupić grzebienie lepsze od tych z marketu polecamy grzebienie Jaguar. Znane i lubiane na rynku fryzjerskim.

Ząbki grzebienia także odgrywają bardzo ważną rolę. Liczy się ich kształt oraz sposób rozstawienia. Trzeba pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny grzebień. Najlepiej jest, gdy posiada minimum dwa rodzaje. Szeroko rozstawione ząbki są idealne do włosów grubych oraz kręconych. Grzebień z wąskim rozstawem idealnie nadaje się do stylizacji. Najlepiej sprawdzają się te z zaokrąglonymi ząbkami – nie drapią oraz nie podrażniają skóry głowy.

Grzebienie fryzjerskie

Są to produkty, które wykorzystywane są w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Dzięki nim codzienna praca staje się o wiele łatwiejsza. Grzebienie fryzjerskie wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz są antystatyczne. Dzięki temu włosy podczas czesania nie będą się elektryzować, co jest niezwykle ważną kwestią. W salonach fryzjerskich można więc spotkać między innymi grzebienie do strzyżenia. Nie wykorzystuje się ich raczej w domach. Bardzo przydatny w codziennej pracy jest także grzebień ze szpikulcem. Idealnie sprawdza się podczas dzielenia włosów na sekcje oraz do tworzenia fryzur. Na rynku dostępne są także zestawy grzebieni fryzjerskich. Jest to bardzo wygodna opcja. W takich zestawach znajduje się kilka pędzli, umieszczonych w estetycznych etui. Znajduje się tam między innymi grzebień do rozczesywania, strzyżenia, dzielenia włosów na sekcje. Grzebienie fryzjerskie wykonane są także z materiałów, które odporne są na działanie środków chemicznych.

A-Line Jaguar zestaw grzebieni antystatycznych

Termix TITANIUM 802 grzebień do włosów

Jaguar A-Line 500 grzebień antystatyczny

Jaguar A-Line 510 grzebień do włosów

Jaguar A-Line 530 grzebień do włosów

Jaguar A-Line 540 grzebień do włosów

Efalock grzebień do pasemek z szablonem

Grzebienie do tapirowania

Układanie włosów bardzo często nie może obejść się bez ich tapirowania. Tego typu stylizację wykonuje się zarówno w salonach fryzjerskich, jak i w domach. Jest to dość kontrowersyjny temat, jednak dość często technika ta jest wykorzystywana. Grzebień przeznaczony do tego celu posiada specjalnie rozstawione ząbki oraz szpikulec, który służy do dzielenia włosów na partię. Dobieramy do tego odpowiednie kosmetyki do stylizacji, dzięki którym utrwalimy naszą stylizację. Na rynku dostępny jest bardzo bogaty wybór tego typu grzebieni. Każdy z powodzeniem wybierze dla siebie taki, który spełni oczekiwania.

Wydawać by się mogło, że codzienne funkcjonowanie może obejść się bez tego akcesorium. Osoby, które jednak zdecydowały się na zakup grzebienia nie wyobrażają sobie, że mogłyby go teraz nie posiadać. Zdecydowanie ułatwia pracę z włosami.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz