Jaki wybrać sprzęt do salonu kosmetycznego?

11-06-2018

Coraz więcej klientek salonów kosmetycznych jest zainteresowanych profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi, do których przeprowadzenia niezbędne są wyspecjalizowane urządzenia. Niejednokrotnie bardzo drogie urządzenia. Jeśli chcesz założyć własny salon kosmetyczny, musisz liczyć się z inwestycją w sprzęt kosmetyczny. Swoją decyzję warto dobrze przemyśleć, chociażby pod kątem zabiegów, które cieszą się największą popularnością na rynku.

sprzet do salonow kosmetycznych

Wyposażenie salonu kosmetycznego. Co należy kupić na początku?

Zakładając salon kosmetyczny, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zakup profesjonalnej aparatury do wykonywania zabiegów na twarz i ciało, ale także i meble kosmetyczne. Obecnie dostępne są najróżniejsze kolekcje mebli kosmetycznych. Niezależnie od tego, czy preferujesz styl klasyczny czy może bardziej nowoczesny z powodzeniem znajdziesz odpowiednie umeblowanie zarówno samego gabinetu (w tym także fotele kosmetyczne), jak i recepcji oraz poczekalni dla klientów.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego sprzętu?

Oczywiście najpierw trzeba zastanowić się nad tym, jakie konkretnie usługi będzie oferował dany salon kosmetyczny. Inaczej będzie wyposażony salon podologiczny, inaczej taki, który specjalizuje się w szeroko pojmowanych zabiegach an twarz. Gdy już decydujesz, jakich urządzeń będziesz potrzebować w swoim salonie, przy wyborze konkretnych urządzeń weź pod uwagę następujące kwestie:

 

 

  • producent sprzętu kosmetycznego - najlepiej zdecydować się na urządzenia uznanych marek. Co prawda są one nieco droższe, jednak zwykle cechują się małą awaryjnością? Poza tym w razie usterki można liczyć na profesjonalny serwis i oryginalne części zamienne;

 

 

  • certyfikaty sprzętu - higiena i bezpieczeństwo są bardzo ważne w każdym nowym salonie kosmetycznym. Warto przy wyborze sprzętu do swojego gabinetu szukać urządzeń, które posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa;

 

 

  • funkcjonalność sprzętu - jeśli zależy Ci na tym, aby oferować klientom jak najwięcej profesjonalnych usług kosmetycznych, możesz wziąć pod uwagę zakup wielofunkcyjnego kombajnu kosmetycznego. Tego typu urządzenia umożliwiają przeprowadzanie wielu różnych zabiegów. Co istotne, najlepsze kombajny kosmetyczne można z powodzeniem wyposażyć w nowe funkcje;

 

 

  • cena - zwykle na początku działalności nie możemy pozwolić sobie na bardzo wysokie wydatki. Dlatego też, chcąc, nie chcąc, kierujemy się także ceną. To jednak nie powinno być najważniejsze kryterium wyboru sprzętu kosmetycznego. Nie wybieraj najtańszych urządzeń. Wybierz te, które są funkcjonalne, a przy tym posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

 

 

Urządzenia specjalistyczne na początku działalności. Czy to ma sens?

Nie! Wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych na jedno tylko urządzenie np. laser do depilacji na początku działalności gospodarczej to duży wydatek. Zakup tak wyspecjalizowanych urządzeń ma sens tylko wtedy, jeśli dysponujesz większym kapitałem i od razu chcesz, aby Twój salon posiadał kilka stanowisk pracy. Jeśli jednak planujesz pracować samodzielnie, przynajmniej na początku, lepiej będzie zrezygnować  z tego wydatku. Bardzo długo trzeba by było czekać na zwrot z tej inwestycji. Lepszym rozwiązaniem byłoby zakupieni urządzeń wielofunkcyjnych, które pozwolą na zaoferowanie klientom urozmaiconej gamy zabiegów i tym samym dotarcie do klientów o różnych potrzebach.