Fryzomania

Naturalne keratynowe prostowanie włosów

W keratynowym prostowaniu włosów wszystko ma znaczenie, – jakiego kosmetyku użyjesz, jak przeprowadzisz zabieg i jak zadbasz o włosy po zabiegu. W internecie można wiele przeczytać o szkodliwym działaniu formaldehydu, który znajduje się również w produktach do prostowania włosów. Co więc powinnaś wiedzieć o tym zabiegu i kiedy jest on bezpieczny dla Twoich włosów?

Jak ujarzmić puszące się, kręcone, niesforne loki?

Keratynowe prostowanie zaleca się do każdego rodzaju włosów – krótkich, długich, cienkich, gęstych, czy kręconych. Keratyna do włosów jednak najwięcej ładu zaprowadza w przypadku bardzo niesfornych, kręconych i puszących się włosów. To takie bowiem najtrudniej jest ułożyć, a na poranną toaletę trzeba zaplanować nawet ponad 40 minut. Suszarka, prostownica do włosów, kosmetyki przed, kosmetyki po, a i tak włosy często nie są ułożone tak, jakbyśmy tego chciały.

Inoar Moroccan Szampon do prostowania keratynowego 250ml

Fryzjerzy często odradzają wtedy keratynę, a polecają chemiczne prostowanie włosów. Na czym ono polega? Na wyprostowaniu włosów za pomocą wysokiej temperatury i odpowiednich środków chemicznych, które poprzez wnikanie w strukturę włosów, prostują je. Zabieg ten, w przeciwieństwie do keratynowego prostowania nie jest zalecany do włosów zniszczonych, czy cienkich. Chemiczne prostowanie w dużym stopniu osłabia włosy, dlatego po zabiegu są one proste, ale również bardziej suche i łamliwe. Często jednak w salonie fryzjerskim właścicielki loków słyszą, że keratyna niewiele zdziała i trzeba prostować właśnie chemią. Jeśli jednak fryzjer nie przekaże klientce kilku ważnych rad, jak dbać i pielęgnować w ten sposób wyprostowane włosy, to po tygodniu będą one znów falować i puszyć się. Czy rzeczywiście produkty do keratynowego prostowania włosów na przykład keratyna INOAR nie sprawdza się na kręconych włosach? Ależ oczywiście, że się sprawdza. To, bowiem od ilości keratyny w strukturze włosów, zależy czy są one proste czy bardziej kręcone i puszące się.

Formaldehyd – szkodzi, czy nie?

W przypadku stosowania kosmetyków, jest jak z jedzeniem – można jeść wszystko, ale z umiarem. Nie zawsze znaczenie będzie mieć bowiem, jaki związek chemiczny występuje w danym kosmetyku, ale w jakim stężeniu. I tutaj formaldehyd ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Dlaczego?

Według informacji, jakie podaje Centralny Instytut Ochrony Pracy formaldehyd jest substancją nie tylko toksyczną, ale przede wszystkim żrącą i rakotwórczą kategorii 3. Według rozporządzenia MZiOS formaldehyd jest jednak zaliczany już do substancji rakotwórczych grupy 2A.

Warto podkreślić, że do grupy 3 zaliczane są wszystkie czynniki i mieszaniny, które mogą wywoływać raka u zwierząt, i mogą być zagrożeniem dla ludzi, ale w tym drugim przypadku brakuje potwierdzających dowodów.

W przypadku grupy 2A również bardziej chodzi o czynniki i mieszaniny, które wywołują raka u zwierząt i w mniejszym stopniu mogą wywoływać raka u ludzi.

W 2017 roku Komisja Europejska uznała jednak formaldehyd, jako substancję rakotwórczą z grupy 1B, a to oznacza, że może mieć ona potencjalne działanie rakotwórcze dla ludzi, ale badania przeprowadzone zostały jedynie na zwierzętach.

W 2017 roku Komisja Europejska zadecydowała o wycofaniu formaldehydu z kosmetyków, zarówno, jako utwardzacza do lakierów do paznokci, jak i środka konserwującego.

Sam formaldehyd jest bezbarwnym gazem o charakterystycznym gryzącym zapachu. Sam nie jest wykorzystywany, ale jego 40% roztwór wodny, zwany formaliną już tak i to na skalę przemysłową.

Formaldehyd obecny jest nie tylko w kosmetykach. Formalina wykorzystywana jest do produkcji barwników, żywic syntetycznych, do konserwacji i utrwalania preparatów anatomicznych, a także, jako środek dezynfekujący.

Należy podkreślić, że dopuszczalne stężenie formaldehydu, jako środka konserwującego nie może przekroczyć 0,2%. Jeśli stężenie jest wyższe niż 0,5%, to na kosmetyku musi widnieć informacja – uwaga zawiera formaldehyd.

Właściwie przy tak niskim stężeniu formaldehyd nie powinien być groźny dla naszego zdrowia. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że kosmetyki do keratynowego prostowania włosów są całkowicie dla nas bezpieczne, możemy sięgnąć po preparaty wolne od formaldehydu, np. zestaw Alfaparf Keratin Lisse Design Express.

Alfaparf to również dobry wybór, jeśli nie mamy zbyt dużo cierpliwości i po keratynie chcemy od razu podciąć końcówki bądź zmienić kolor. Alfaparf ma również zbawienne działanie dla naszych włosów. Regularne stosowanie zabiegu z tym kosmetykiem, zapewnia za każdym kolejnym razem lepsze i trwalsze efekty.

Keratynowe prostowanie włosów, – na czym polega?

W skrócie ujmując – na nałożeniu i zaprasowaniu keratyny na włosach. Cały proces składa się z kilku etapów i zdecydowanie rozłożony jest w czasie. Przy długich włosach zabieg trwa nawet cztery godziny, przy krótkich włosach należy zaplanować około trzech godzin.

Najpierw fryzjerka myje włosy, potem suszy, następnie nakłada keratynę i pozostawia ją na włosach na około 30 minut. Po tym czasie należy ponownie wysuszyć włosy i zaprasować keratynę. Konieczne jest jednak by każde pasmo zaprasować nawet 8 – 10 razy. Następnie włosy trzeba umyć i nałożyć odżywkę, dołączoną do zestawu.

Jak zapewnić sobie trwalszy efekt keratynowego prostowania?

Im więcej keratyny obecnej jest w naszych włosach, tym dłużej będziemy cieszyć się efektem prostych i gładkich kosmyków. Tu trzeba pamiętać, że niestety, ale z każdym myciem skutecznie wypłukujemy keratynę z włosów. Dlatego bardzo ważne jest, jakich kosmetyków użyjemy do codziennej pielęgnacji. Delikatne szampony, oparte na naturalnych komponentach (również dla dzieci) świetnie się sprawdzą.

Inoar Pos Progress zestaw po keratynowym prostowaniu włosów 2x250ml

Po myciu wybierzmy odżywkę do włosów, która zadba o dodatkową porcję keratyny.

Tu jednak może nas spotkać czasem niezbyt miła niespodzianka. Mimo, że zastosujemy właściwą odżywkę, włosy będą splątane, trudne w rozczesywaniu i układaniu. Dlatego warto sięgnąć po preparaty tej samej firmy, z której korzystaliśmy przy keratynowym prostowaniu włosów. Jeśli więc zaufaliśmy Alfaparf, to również do codziennego mycia włosów wybierzmy szampon i odżywkę z tej samej serii.

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design szampon po keratynowym prostowaniu włosów 250ml

Alfaparf Keratin Therapy Lisse Design odżywka po keratynowym prostowaniu włosów 250ml

Jaki efekt zapewni Ci keratynowe prostowanie włosów?

Po zabiegu włosy z pewnością są inne – bardziej miękkie, lejące się, podatne w układaniu. Niestety trzeba również pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Spanie w mokrych włosach, złe korzystanie z suszarki do włosów czy niewłaściwe kosmetyki szybko zniwelują efekty.

Z pewnością jednak zapomnimy o kołtunach na głowie, roztrzepanym snopku siana, który witał nas każdego ranka w lustrze, albo puszących się i niesfornych włosach, nawet po użyciu prostownicy czy suszarki.

Keratynowe prostowanie włosów rozwiąże bowiem większość tego typu problemów!

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz