Fryzomania

Sprawdzone sposoby na uporczywe zmarszczki!

Czas biegnie nieubłaganie szybko i odznacza swoje piętno na naszym wyglądzie. Oznaki upływającego czasu najbardziej widoczne są na naszej twarzy i objawiają się powstawaniem tak bardzo znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, że nasza skóra z wiekiem traci swoją elastyczność a jej komórki znacznie wolniej się regenerują a niżeli kiedyś.

sposoby na zmarszczki

Spójrz prawdzie w oczy…

W zasadzie walkę z pojawiającymi się zmarszczkami powinnaś zacząć natychmiast jak tylko zauważysz, że na Twojej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Pamiętaj jednak, że nie jesteś w stanie całkowicie uniknąć czy też wyeliminować zmarszczki, ale możesz znacznie je spłycić a także opóźnić powstawanie następnych bruzd na twarzy. Dlatego też nie pozwól by Twoje zmarszczki psuły Ci nastrój za każdym razem kiedy spojrzysz w lustro i już od dziś skorzystaj z naszych sprawdzonych i prostych sposobów.

5 metod na zmarszczki!

  • Odpowiednia pielęgnacja

Zasadnicze znaczenia jak zwykle ma właściwa pielęgnacja naszej twarzy. Oczyszczaj swoją twarz dwa razy dziennie z nadmiaru sebum i potu. Wieczorem dokładnie zmyj makijaż ze swojej twarzy. Ponadto do pielęgnacji swojej twarzy wybieraj odpowiednie kremy dostosowane do wieku i potrzeb Twojej cery. Raz w tygodniu stosuj na swojej twarzy peeling, który usunie obumarły naskórek.

  • Odpowiednia gimnastyka twarzy

Właściwie przeprowadzona gimnastyka twarzy potrafi zdziałać cuda. Odpowiednie ćwiczenia wzmocnią mięśnie twarzy co przełoży się na większą jędrność i elastyczność twarzy.

Ćwiczenie 1: otwórz usta, wyciągnij język i spróbuj dosięgnąć nim brody. Wytrzymaj około 10 sekund, następnie powtórz ćwiczenie kilka razy.

Ćwiczenie 2: szeroko się uśmiechnij i opuszkami palców przytrzymaj kąciki ust i jednocześnie próbuj ściągnąć wargi.

  • Postaw na sprawdzone działanie maseczek

Stosuj maseczki do twarzy, które bardzo skutecznie wpływają na jędrność i elastyczność skóry twarzy. Dodatkowo maseczki oczyszczają i wygładzają skórę twarzy.

  • Pamiętaj o ochronie twarzy przed promieniami UV

Nie ma się co oszukiwać, że najpoważniejszą przyczyną pojawienia się zmarszczek jest fotostarzenie się skóry. Promienie słoneczne aktywują wolne rodniki. Dlatego też przed wyjściem na duże słońce koniecznie użyj odpowiedniego kremu z filtrami, które szybko i skutecznie ochronią twarz przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

  • Skończ z paleniem

Jeśli palisz papierosy to pamiętaj, że dym z papierosów bardzo wysusza naskórek. Dodatkowo u nałogowych palaczy bardzo często pojawiają się zmarszczki w okolicy ust.

1 Gwiazdka2 Gwiazdek3 Gwiazdek4 Gwiazdek5 Gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz